Skocz do zawartości

zacinanie kontrolera w idrive


lalka281

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam

dzieki tobie "TSte" moj kontroler dziala jak maselko bez zarzutow. Borykalem sie z tym problemem od kilku miesiecy az do dzis :) Dzieki tobie zrobilem tak jak opisales problem i po sprawie. Zaplacilem £5 i jest git. Jeszcze raz dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Panowie czy temat dotyczy tylko e90 czy te luty padają również w iDrive w e60? Kupiłem e60 przed liftem w Niemczech i mam problem z iDrivem. Zacina mi się, radio samo się zgłaśnia, przerywa, enter zaskakuje po 30 sekundach, czasem dłużej. lewo prawo góra dół raz działa raz nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Mam pytanie odnośnie pokrętła. Kolega kupił BMW z idrive i ma coś takiego, że pokrętło kręci się z wyczuwalnym "klik,klik", a po chwili stawia opór. Nie powinno cały czas się kręcić z tym klik? Ja w swojej nie mam idrive'a, więc nie wiem. Chyba że jest to uzależnione od tego co akurat wyświetla na monitorze, tzn ile pozycji można przestawić, a później opór?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie pokrętła. Kolega kupił BMW z idrive i ma coś takiego, że pokrętło kręci się z wyczuwalnym "klik,klik", a po chwili stawia opór. Nie powinno cały czas się kręcić z tym klik? Ja w swojej nie mam idrive'a, więc nie wiem. Chyba że jest to uzależnione od tego co akurat wyświetla na monitorze, tzn ile pozycji można przestawić, a później opór?

U mnie kliklik na okrągło, bez blokady.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie dziekuje za pomoc i opis.Po krótkim zabiegu kontroler znów działa.Naprawa okazała sie banalnie prosta,poprawiłem 4 luty o których mowa i jest ok.nie oddawałem nawet do elektronika,zrobiłem to sam :D .Kaska pójdzie na co innego :cool2: nowe kierunki :cool2:

Pozdrawiam i dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie pokrętła. Kolega kupił BMW z idrive i ma coś takiego, że pokrętło kręci się z wyczuwalnym "klik,klik", a po chwili stawia opór. Nie powinno cały czas się kręcić z tym klik? Ja w swojej nie mam idrive'a, więc nie wiem. Chyba że jest to uzależnione od tego co akurat wyświetla na monitorze, tzn ile pozycji można przestawić, a później opór?

 

Wydaje mi się, że opór jest właśnie stawiany tak jak powiedziałeś w zależności co jest akurat wyświetlane na monitorze, czyli nie zawsze będzie kręcił się "w kółko".

Tak też wygląda to u mnie przy navi prof.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

I-Drive mial problem nie pokretla tylko

potwierdzenia tzn. po nacisnieciu od

gory nie bylo reakcji...

Lutownica miala grubszy grot to rozgrzalem

tylko 3 piny ten najblizej tego cos zostawilem

i wszystko ok..

Dzieki ziomki za info..mysle ze komus moze

sie przydac ten post..

 

.....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Widzieliście taki kontroler idrive? Czy w nim też trzeba coś polutować, bo się zacina. Czy jak kupie inny, taki jak widać na youtubie we wcześniejszym poście, to będzie działać?

http://images78.fotosik.pl/185/6ba1a951767d4c85med.jpg

http://images77.fotosik.pl/185/b329ce95fcc19971med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

pacjent:

e90 LCI 2010r, 328i wersja US

auto sprowadzone więc nie wiem jak sprawa długo się ma, wyczytałem że jest to idrive CIC.

 

A mianowicie nie działa mi pokrętło ani żaden guzik wokół niego, dodam że niema w tym miejscu też podświetlenia, sprawdziłem z rozpiski bezpieczniki od radia i są ok, (ewentualnie któreś jeszcze sprawdzić ?), radio działa, mogę zmieniać stacje, ściszać/podgłaśniać, i przyciskając guziki (te numerowane ) wchodzi w navi i wybiera zaprogramowany wczesniej numer tel. i nic więcej nie można zmienić czy też ustawić.

 

ma ktoś jakieś rady na taki problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, mam takie pytanie, ponieważ nie wiem jak wymontować iDrive to czy ktoś z was mógłby mi doradzić gdzie mogę z tym pojechać w Warszawie i nie wydać fortuny?

Z tego co piszecie widzę, że "wystarczy wymontować i zlutować" znacie może miejsce gdzie można to zrobić w normalnych pieniądzach?

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A tutaj jest pokazane, jak rozebrać idrive i co należy lutować:

 

Dzisiaj to u siebie naprawiałem. Objawy miałem takie, że albo idrive nie reagował na wciśnięcie, albo sam się losowo "wciskał" (przez co różne opcje się same włączały).

 

Problem mam już rozwiązany :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć,

chciałabym wymontować kontroler ponieważ mam problem opisany w tym wątku. I mam dwa podstawowe pytania:

 

1. Czy aku musi być odłączony podczas wymontowywania kontrolera?

2. Czy mogę jeździć z wymontowanym kontrolerem (po wymontowaniu muszę go zawieźć do znajomego do lutowania)?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy aku musi być odłączony podczas wymontowywania kontrolera?

2. Czy mogę jeździć z wymontowanym kontrolerem (po wymontowaniu muszę go zawieźć do znajomego do lutowania)?

 

1. Ja nie odłączałem aku

2. Odpalania auta czy nawet włączania zapłonu bez pokrętła nie próbowałem, myślę że to może spowodować, że wpadną jakieś błędy. Ogólnie to proponuję ci to wymontować na miejscu u znajomego bo zajmuje to 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.