Skocz do zawartości

Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam Panowie ! a moze i Panie...kto wie... :oops:

 

Mam do Was zapytanie ,w zwiazku z tym ze jestem tu nowy i zakupiłem sobie kabel OBDII u ViaKENA do połaczenia mojego BMW E46 320d Touring 2003.

gdzie moge znalezc najlepszy i PROSTY PL program do diagnozy takiej podstawowej , zainstalowałem INPE ale nie moge sie całkowicie połaczyc ,jakas niezgodnosc wystepuje i nie pokazuje wszystkiego co moge sprawdzic programem w pewnym momencie wystepuje bład...wrzuciłem spolszczenie, i działa tylko nastronie głównej ale jak wejde dalej aby szczególy sprawdzic to juz po angielsku.

jakimprogramem najlepiej diagnozowac i gdzie go zdobyc? moze ktos moze mi pomoc z linkiem pobrania, moj email przemek198609@o2.pl

Bardzo Mądry Wybór :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam interfejs ADS na RS'a. Inpa działa. DIS na wirtualnej maszynie również. Auto to e36 z 12.1994. Jedna sprawa jest taka że podczas kodowania zegarów(w celu zmiany typu skrzyni "automatycznej" na "manualną" pod koniec samego zapisywania danych w zegarach wyskakuje błąd:

 

"ERROR! Modul: LFCDHDIA.CPP (A_KMB361.IPS/IPO), Proc: CDHapiResultText, LineNr: 01, ErrorNr: 2021

COAPI-2021: Datenuebertragung zum SG gestoert

IFH-0010: Data transfer interface/ECU disturbed

 

>> ERROR! Modul: COAPI2.CPP, Proc: coapiRunCabd, LineNr: 06, ErrorNr: 2021

SG_CODIEREN"

 

 

Niby zmiany się zapisują bo po sczytaniu sterownika typ skrzyni jest zmieniony. Zegary działają i wszystko jest ok. Czy tym błędem mam się nie przejmować? Status kodowania oczywiście "Coding is faulty" ale jak wcześniej wspomniałem wszystko działa.

 

 

Druga sprawa jest taka że w sterowniku silnika jest zapisany inny VIN niż samochodu. DME jest oryginalne ale zmieniony został chip/pamięć na taką z innym numerem wsadu(przez to też został usunięty EWS i połączenie się inpą z DME wymagało dodania krążących w sieci plików do folderu z inpą aby umożliwić połączenie się z tym sterownikiem) Tutaj jedynie zależało mi na zmianie VINu i ewentualnej aktualizacji softu w sterowniku. Uruchamiając DIS'a w celu programowania DME i wpisaniu już w menu programowania "production number" mojego sterownika.DIS wyrzuca komunikat że nie ma oprogramowania dla tej wersji. Czy to oznacza że mam starą bazę danych? DIS v44. Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja już rozkładam ręce z tym kabelkiem a mianowicie.

kabel kupiony tutaj- http://allegro.pl/interfejs-bmw-adapter-e36-e46-e38-e39-e60-do-inpa-i3750771424.html

samochód-e46 coupe 99

system-win 7 64bit

 

sciągnąłem całą paczkę z vmware od Trandolfa, zrobiłem wirtualna maszynę, podłączam kabel, instaluje sterowniki, które dostałem na płytce i za każdym razem kabel w menedżerze plików widnieje jako USB PORT (COM 4), gdy zmienię we właściwościach na COM1, wyskakuje informacja że jest on zajęty, mimo to zmieniam, włączam inpe i obie kropeczki na biało :( co tu zrobić?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie, ja już rozkładam ręce z tym kabelkiem a mianowicie.

kabel kupiony tutaj- http://allegro.pl/interfejs-bmw-adapter-e36-e46-e38-e39-e60-do-inpa-i3750771424.html

samochód-e46 coupe 99

system-win 7 64bit

 

sciągnąłem całą paczkę z vmware od Trandolfa, zrobiłem wirtualna maszynę, podłączam kabel, instaluje sterowniki, które dostałem na płytce i za każdym razem kabel w menedżerze plików widnieje jako USB PORT (COM 4), gdy zmienię we właściwościach na COM1, wyskakuje informacja że jest on zajęty, mimo to zmieniam, włączam inpe i obie kropeczki na biało :( co tu zrobić?:(

 

Zrób tak jak ja ustawiłem poniżej masz foto inaczej się nie da powinno dzialac

 

http://img31.otofotki.pl/do518_scener.png.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam problem z uruchomieniem INPY

Zainstalowany poprawnie VMvare oraz INPA (na wirtualnej maszynie trandolfa)

Inpa odpala ale nie mam możliwości diagnozy gdyż system nie może znaleźć interfejsu USB

Już podczas uruchamianie VMware pojawia się błąd HOST USB DEVICE CONECTIONS DISABLE

Wpinam interfejs do gniazda usb i niestety manager sprzętu w zakładce porty com i lpt nie ma żadnej reakcji.

Gdzie mam jeszcze coś skonfigurowane?

 

Dodam, że interfejs działa na 100% - po zwykłym XP i na win 7 na innym lapku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam problem z tego tematu :

 

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=107824

 

wyglada na to ze wersja trandolf v57 nie ma takiej opcji... Czy moze ktos to potwierdzic? Czy jest jakis latwy sposob na downgrade tej wersji na v44?

 

Pozdrawiam,

Milosz

 

Edit: Sprawdzilem na v44 i niestety nie ma E92...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powyzszym problemem poradzilem sobie tak ze v53 ma taka opcje i obsluguje E92.

 

Jednak mam inny problem... gdy chce rozpoczac procedure (pierwszy ekran gdzie mamy wszystkie informacje o wypalaniu DPF) i wciskam strzalke w prawo pojawia mi sie blad... 100.723 bodajze.. Mial ktos taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Próbuje uruchomić SSS, wszystko skonfigurowane, wybieram już model auta E60 - dostaje komunikat:

the vehicle order (vo) is being determined

i po chwili

It is necessary to use OP(P)S/ICOM for the connected vehicle for programming/coding control modules. For this purpose, you must close the Progman session and select one of the requested interfaces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z odpaleniem INPY na Win7 . Ściągnąłem paczkę od trandolfa : http://chomikuj.pl/trandolf/INPA+pod+WIN7/INPA_na_win-xp_vmware_trandolf.rar . Ściągnąłem emulator vmware również od niego. Rozpakowałem wszystko jak w instrukcji (w moim przypadku na partycję C). Odpalam maszyne wirtualną, ładuje obraz , daje Power maszynie i po chwili ładuje się system XP ale wyskakuje mi na dole wiadomość tego typu : http://imageshack.com/a/img600/4594/j2kz.jpg

Czy w miejscu zaznaczonym szczałką mam zmieniać ścieżkę do jakiegoś obrazu : http://imageshack.com/a/img829/3720/jxjq.png Bo błąd odnosi się do lokalizacji, której nie ma ponieważ wszystko mam rozpakowane na dysk C, a w wirtualnej maszynce jest również jedna partycja. Dodam również, że po podłączeniu kabla nie jest on wykrywany przez XP odpalonym na maszynce , a jedynie przez Win7 stojący fizycznie na komputerze.

 

Proszę o jakąś podpowiedź . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Witam, na win 7 64bit to najlepiej Standard Tool 2.12 i inpe 5.06

Na tym chomiku jest cały zestaw http://chomikuj.pl/adam.ot/BMW

INPA_EXX 5.06 NCS 4.0.1.rar to dla windowsa 7 64bit dla 32bit też, instrukcja w środku krok po kroku wszystko w jednym folderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Napisz jaka inpę instalowałeś, na jakim systemie Windowsa, do E36 to pewnie ads i starsza wersja INPY 3.01 Ediabas 6.4.3 , pewnie po to Ci port Com, i pewnie starsza wersja inpy, ją trochę się inaczej instaluje, w systemie XP trzeba w zmiennych środowiskowych, Ptach dopisać ;C:\Ediabas\Bin i w Ediabas\hardware\ads \adssetup (po instalacji ) sprawdzić, dowolny klawisz, i reset komputera, tak ja robiłem, ale na OBD w Ediabasach 6.4.7 (to ostatnia dla ADS) w nowszych jest Standard Tool i on sam dopisuje w zmiennych środowiskowych, ala ta druga czynność wskazana, INPA powinna chodzić bez portu, on jest potrzebny do łączenia z samochodem, :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam, to dobrze napisałem instalator wersji 9.0.7 to po instalacji inpa 3.01 Ediabas 6.4.3

Instalowałem tą inpe ale na wirtualnej Virtual PC też na WIN XP prof. Musisz zmienić w zmiennych środowiskowych (Path) tak jak napisałem, nie wiem czy masz instrukcje instalacji, są na chomikach jak zainstalować tu jest instrukcja http://chomikuj.pl/adam.ot/BMW nazwa to INPA_ENGLISH_setup 9.0.7 tylko po angielsku i w trybie OBD ale zmień na ADS i wszystko to samo ściągniesz za darmo, plik poniżej 1MB na koniec wejdź ADSsetup i sprawdź rejestry ja nie miałem żadnych problemów, możesz rozważyć też ściągnięcie gotowej wirtualnej maszyny i tak będziesz ją instalował do DISA miałbyś gotowca na tym chomiku też jest, ale to trochę zajmuje miejsca na dysku i pamięci choć nie dużo 2GB

Jak pierwszy raz instalowałem to zapomniałem o zmiennych środowiskowych i chyba miałem podobny komunikat i też nie mogłem uruchomić Inpy, tylko pamiętaj o tym że w inpie uruchomisz tylko ekran startowy inpy łączenie ze sterownikami tylko po podłączeniu, jakiego disa chcesz zainstalować ja mam V57 i pamiętaj o trybie Fisher dla ADS, możesz mieć też uszkodzony instalator, lub coś źle wybierasz, sprawdź tą instrukcję, ale czy ja instalujesz całą i na koniec pokazuje się koniec?, czy przerywa instalacją?, czy nie można w ogóle nic wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.