Skocz do zawartości

Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7


Rekomendowane odpowiedzi

w mojej e46 330d z 2000 probowalem juz chyba wszystkiego, kabel z ebay ot taki

http://www.ebay.co.uk/itm/160858411888?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

instalacja wszystkiego po kolei i pd xp i pod win7, tu oczywiscie z emulatorem jak podane przez kolege trandolfa.

no i wyskakuje mi :

http://i50.tinypic.com/21cuvn.jpg

 

potem

[imghttp://i45.tinypic.com/2n6umxd.jpg[/img]

a na koniec to

http://i48.tinypic.com/34999bc.jpg

 

rece opadaja, bede jeszcze probowal krok po kroku tego http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f99/guide-installing-inpa-ediabas-windows-7-64bit-t103023/

 

na kablu ktory mam, pozyjemy zobaczymy... co do reszty ktos ma jaies pomysly? czy mozliwe jest,ze w buni z 2000 obd2 nie bylo w pelni funkcjonalne? obd1 nijak pod maska namierzyc nie moge, a spotkalem sie kilkoma postami na forum,ze obd2 we wczesnych e46 byly trudniejsze we wspolpracy :mad2:

 

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Zainstalowałem inpa i disa z gotowca trandolf

 

Natomiast przy instalacji sss znajduje informacje dotyczącą

 

2. Zmieniamy adres IP wirtualnej karty sieciowej WMWARE w WIN7 czyli na naszym komputerze na 192.168.68.100

3. Zmieniamy adres IP na wirtualnej maszynce z INPA na 192.168.68.1

 

chodzi tutaj o Virtual Networ Editor ?????

 

Przecież jest tylko tam vmnet 1 i vmnet 8

 

 

Nie moge zczaić jak zmienić adresy ip w kazdej maszynie na inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Kupiłem nowy komputer Lenovo R500, zainstalowany jest system win7 64 bit. Mam ADS z wejsciem na rs232 od Nerwusa, wcześniej w starym kompie używałem karty pcimcia argosy ,wrzuciłem gotowca od Trandolfa. Podczas odpalania winxp na Vmware, nie wykrywa mi system karty Argosy, więc podłączyłem ADS przez przejście USB->rs232 . Mam pytanie czy taki zestaw będzie się łączył z samochodem, czy muszę na winxp Vmware zainstalować kartę Argosy, a jeśli tak to w jaki sposób, bo w menadżerze urządzeń nie wykrywa mi karty Argosy. Dodam jescze że nie ma sterowników do tej karty pod win7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już sam nie wiem co zrobić, czy zainstalować win xp od nowa na laptopie i wrzucić inpe + disa czy pozostaje jeszcze inne rozwiązanie?

Przypominam, że mam Ads od Nerwusa, Lenovo R500(win7), laptop łącze z Ads poprzez kartę pcimcia-> rs232 firmy Argosy. Nie chcę znów kupować nowych interfejsów . Jeśli macie konkretne rozwiązania to podawajcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem nie dawno fejs od viakena ze złączem com i pobrałem gotowca inpy, disa i sss od trandolfa. I mam problem ponieważ ten gotowiec jest chyba skonfigurowany pod fejs na usb i tu moje pytanie: czy da się prze konfigurować tak żeby działało z portem com, czy trzeba normalne instalować od początku inpe. Niby dodałem port com do tego gotowca, ale mam chyba jakiś błąd komunikacji bo mam przy tym porcie wykrzyknik na zółtym polu. z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Może ktoś zamieścić gotowce inpy i dis'a na innym serwerze?

Masz na chomikach:

 

http://chomikuj.pl/mlodzik1/INPA+for+DIS/INPA

 

Wszystko fajnie ale nie wszyscy posiadają konta na każdym portalu, a zakładanie go żeby pobrać jeden plik to trochę bez sensu jak dla mnie.

 

Tak czy inaczej dzięki za zainteresowanie, mimo wszystko będę musiał posiedzieć przed lapkiem jak znajdę wolny czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie podniecajcie się tak, wyluzujcie trochę! zadałem pytanie, poprosiłem ale jeśli ktoś nie ma ochoty to niech nie pomaga! Jak mówi mądre przysłowie "uderz w stół a odezwą się nożyce" idealnie pasuje do tej sytuacji. Nie zaczepiam nikogo personalnie i nie wiem o co wam chodzi? Macie problem, zbyt dużo stresu to rozładujcie go w inny sposób niż szukanie zaczepki, takie jest moje zdanie.

Co do chomika to po prostu nie chcę się rejestrować i tyle w temacie, postawiłem na xp disa to postawie na vmvare, zajmie mi to więcej czasu ale to moja sprawa. Fakt chciałem pójść na skróty ale też nie muszę.

 

Swoją drogą kolego nerwus, po tobie nie spodziewałem się takiej zaczepki ale przemilczę ten fakt gdyż kiedyś bardzo mi pomogłeś przez co mam do Ciebie szacunek.

 

Pozdrawiam i mniej nerwów na przyszłość życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś wie w czym problem?

 

Zainstalowałem i skonfigurowałem udostępnione przez trandolfa oprogramowanie V3 oraz DIS (V3 bo chcę pracować na E91 2009, a tam jest odpowiednia do tego INPA).

INPA działa idealnie, kabel wykrywa, komunikuje się bezbłędnie z samochodem.

Nie mogę jednak uruchomić DiagHead - po jej uruchomieniu i wybraniu zakładki "Run" pojawia się komunikat: "No enabled adapter with IP 192.168.68. found". :mad2:

 

Czy ktoś miał podobny problem lub wie jak go rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to chyba nie to, mam skonfigurowany VMnet1 dokładnie tak, jak w instrukcji, czyli host only, podsieć 192.168.68.0. serwer DHCP z zakresem 192.168.68.1-254.

Próbowałem to zmieniać i restartować całość kilka razy.

Sprawdzałem też na pakiecie V1 - tam wszystko działa, problem pojawia się wyłącznie na V3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta sieciowa pod v3 włączona?

działa dhcp?

pobrał ip z puli?

Świetny trop!!

Jako, że w VMware uruchamiałem po kolei różne wersje wirtualnych maszyn trandolfa, podczas konfiguracji VMneta nieświadomie konfigurowałem V1, a w V3 karta sieciowa pozostawała wyłączona.

Wystarczyło wyedytować maszynkę V3 w VMware, dodać odpowiedni network adapter i wszystko zaczęło śmigać.

 

Bardzo dziękuję za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.