Skocz do zawartości

Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a ja te pliki podane przez TRANDOLFA ściągam już drugi raz i cały czas błąd podczas wypakowywania.

 

bo mam taki problem na lapku lata Win 7 Home Premium i chcę zainstalować wirtualną maszynę i na niej programy do diagnostyki.ale te pliki nie działają czy tylko ja mam taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Ci mowie ze jak zaciagnalem pierwszy plik to jak chcialem drugi to mialem 2 opcje zaplacic albo zaczekac, nie wiem dokladnie ile bo zajrzalem za godzine i bylo ok.

 

plik dziala rozpakowywuje sie ok. jescze nie instalowalem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam windowsa XP , zainstalowana Inpe 10.4 , do tego DIS V57 na Vmware . Interfejs USB OBD . Inpa działa , dis działa , ale nie działa mi SSS . SSS sciągłem gotowca od kolegi trandolf z chomikuj . Właczam IFHserw potem sss w vmware i niestety nie łaczy mi się z autem . Co może być nie tak ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy na WINXP (tam gdzie masz INPA) karta sieciowa VMWARE ma ustawione IP 192.168.68.1.

Później zrób test połączenia z poziomu SSS-a jak na tym filmie:

Jak DIS działa, to SSS też musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach sieci vnet1 mam ustawione 192.168.68.0 bo jak próbuje ustawić 192.168.68.1 to wywala błąd ze nie idzie . Emulatora głowicy mam włączyć ? Chociaż z nim i bez niego nie działa . W ediabas.ini mam 192.168.68.30 . DIS kurcze działa normalnie , nie wiem o co tu chodzi . Inpe mam zainstalowaną na xp na którym normalnie działam na co dzień . Po zmianie w ediabas.ini adresu na 192.168.68.1 nadal brak połaczenia . Testu nie przechodzę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam mam właśnie adres Ip 192.168.68.1 , w ediabas.ini 192.168.68.1 lub 192.168.68.30 jak w disie , niestety testu nie przechodze . Może w SSS musiałbym cos zmienić ? Sciągłem Inpe na VMware i ustawiłem tak .Moj xp 192.168.68.100 , xp w VMware z Inpą 192.168.68.1 . Właczyłem w inpie na vmware IFHserw , załadowałem SSS w osobnej maszynie i po wpisaniu testu 192.168.68.1 Przechodze test , zainstalowałem sterowniki w tym wirtualnym xp czyli powinno działac . Niestety nie wiem dlaczego z takimi samymi ustawianiami na normalnym xp , sss niechce się łączyć . Ustawie na moim xp 192.168.68.1 w ediabas 192.168.68.30 czyli tak jak masz ty i niestety nie działa .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj udalo mi sie znalezc amatora INPA ;) i laczy sie z moim autem bez problemowo, zagladac mozna wszedzie, nie rwie polaczenia. Zapiolem swoj kabel do jego lapka i tez bangla bezproblemowo.

Wiosek wina softu.

Potrzeba mi dzialajacej inpy, albo cos mam skopane w jakims pliku, macie moze pomysla ??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam mam właśnie adres Ip 192.168.68.1 , w ediabas.ini 192.168.68.1 lub 192.168.68.30 jak w disie , niestety testu nie przechodze . Może w SSS musiałbym cos zmienić ? Sciągłem Inpe na VMware i ustawiłem tak .Moj xp 192.168.68.100 , xp w VMware z Inpą 192.168.68.1 . Właczyłem w inpie na vmware IFHserw , załadowałem SSS w osobnej maszynie i po wpisaniu testu 192.168.68.1 Przechodze test , zainstalowałem sterowniki w tym wirtualnym xp czyli powinno działac . Niestety nie wiem dlaczego z takimi samymi ustawianiami na normalnym xp , sss niechce się łączyć . Ustawie na moim xp 192.168.68.1 w ediabas 192.168.68.30 czyli tak jak masz ty i niestety nie działa .

 

A nie masz na swoim lapku antywirusa lub firewalla?? Powyłączaj wszystko zanim zaczynasz zabawę z INPA i SSS-em, coś pewnie blokuje Ci ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja jestem zielony :| Skoro SSS działa z winxp na vmware to znaczy, że sam SSS jest OK Szukaj przyczyny w swoim lapku, chociaż dziwne, że DIS działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja jestem zielony :| Skoro SSS działa z winxp na vmware to znaczy, że sam SSS jest OK Szukaj przyczyny w swoim lapku, chociaż dziwne, że DIS działa.

Troche się zakreciłem . Przechodze test na xp i na xp vmware . Niestety ani na tym ani na tym nie łaczy mi się z autem . Inpa działa tutaj i tutaj . Mam interfjes Viakena , inpe zainstalowana jako ADS , rs 232 silicoma a z e60 się nie połącze . Znów jak dam instalacje na OBD i wezme drugi interfejs na USB to widzi mi zapłon cały czas na ON i nie działa nawet inpa . Nic będe kombinował dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Panowie- udało mi się wszystko zainstalować w/g poradnika trandolf -a pliki też od niego. Połączając kabel do kompa menadżer urządzeń wykrywa go tak jak powinien.

Natomiast wykonując ostatni punkt z instrukcji tj. włączenie inpy- wyskakuje problem- od razu palą się dwie kontrolki batery i ignition - nawet bez podłączenia kabla. Jak to naprawić, w czym tkwi problem.

EDIT: Zauważyłem że włączając samą inpe- bez podpiętego kabla do kompa kontrolki są OFF, jednak wpinając kabel i restartując inpe obie kontrolki są ON - czyżby kabel był lipny? Jakieś zwarcie?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

BardzoMiłyWłaściciel

BędzieMógłWyprzedzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem takiego zachowania kontrolek w INPA jest kabel, który nie wykrywa włączenia zapłonu. Jeśli INPA poza tym działa Ci normalnie, to nie ma się czym przejmować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie żeby działała było by dobrze- najgorsze jest to że dalej nie mogę nigdzie wejść. NP: wybieram F5 (mam e39), biorę airbag itp. (zielona lampka w lewym dolnym roku z RUNNING zmienia się w żółtą BUSY) a następnie wyskakują błędy....nie łączy się .

 

Zainstalowałem Inpę w/g Twojej instrukcji więc przypuszczam że wszystko powinno być ok. Jedyna możliwość to taka że coś jest nie tak z kablem- chyba. Nie za bardzo też wiem jak go sprawdzić.

To już moje drugie podejście do INPY- pierwsze nie udane, rok przerwy i znów próbuję- ehhhh

BardzoMiłyWłaściciel

BędzieMógłWyprzedzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel najlepiej dać osobie, która ma już wszystko działające, żeby go sprawdziła. INPA poprawnie wykrywa, czyli w systemie masz raczej wszystko OK, powiedz jeszcze gdzie kupiłeś ten kabel? Jeśli z Allegro to od kogo jak pamiętasz, jeśli od viakena, to jego interfejsy potrzebują podobno innej konfiguracji portu niż ta, która jest w gotowcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poszukuję kogoś z moich okolic- chętnie bym to sprawdził.

Kabel oczywiście z allegro- ale to nie ja go kupowałem- dostałem go w spadku od kumpla- sam też nie bardzo umiał to badziewie ustawić.

Przypuszczam że jest to jakiś najtańszy badziew. Spytam go od kogo to kupował- może będzie miał w komentach.

BardzoMiłyWłaściciel

BędzieMógłWyprzedzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie a ja mam taki problem że po wyłączeniu disa, wiem wiem nie powinno się go wyłączać:/ wersja v57 od Trandolfa już nie widzi wolnej głowicy. Jak uruchomię pierwszy raz i działam na gotowcu, to wszystko śmiga tylko strasznie powoli ... a żeby dołożyć trochę pamięci bo jest ustawione tylko 512MB to muszę wyłączyć całkowicie bo wtedy dopiero te opcję są dostępne do zmiany. Nawet nic nie zmieniając tylko włączając ponownie Disa już nie ma wolnej głowicy. Ma ktoś patent na zwiększenie pamięci żeby wszystko grało. Mam 4GB ramu i mogę mu spokojnie dać więcej. A sprawdzałem na tisie że chodzi o niebo lepiej jak dałem 2GB pamięci, ale głowicy i tak brak:( Irytuje mnie to działanie disa i włączanie jakiejś opcji 10sec, u wszystkich to tak powoli działa?

Pozdrawiam

Edytowane przez straszny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czytałem ale niestety nic do końca pasującego do mojego problemu nie znalazłem mianowicie:\

Zainstalowałem wszystko tak jak pokolei opisał to kolega "trandolf" i nie wykrywa mi w menadżerze „Interface USB-Serial Port" próbowałem już wszystkich portów USB i ciągle nic. Nawet ściągnąłem sterowniki do win 7 64 do kabla i win 7 wykrywa mi po podłączeniu kabla "USB Serial Port" ale na wirtualnym XP nic się nie zmienia.

 

Mam win 7 home premium 64 a kabel oczywiscie najtańszy z www.e-volte.pl

 

pomocy bo juz prawie 2 tygodnie siedze i wertuje kolejne fora i wątki z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam win 7 64 bit. wypakowuje te dwa pliki INPA-V3_gotowiec_trandolf.part1 i patr 2. nastepenie wlaczam vmware. Mateje wirtuala. podlaczam kabel i przy instalowaniu sterownikow do kabla wyskoczyl mi taki blad.

http://img232.imageshack.us/img232/3226/beztytuuvdw.jpg

 

ale ten plik znalazle gdzie w c:/windows/system32/drivers. pozniej znow wyskakuje ze cos tam nie znaleziono i znow szukam recznie ten drugi plik jest w c:windows/system32

 

na koncu wlaczam inpe i [BAD]... battery off. moze ktos pomoze z Lublina/zamoscia/ okolic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dodatkowo przy kolejnych probach zauwazylem ze po odpaleniu wirtualnego pojawia sie komunikat i to chyba on jest powodem moich problemow tylko co z tym dalej zrobic zeby wykrylo kabel?

komunikat brzmi tak:

"Host USB device connections disabled.

The connection to the VMware USB Arbitration Service was unsuccessful. Please check the status of this service in the Microsoft Management Console."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.