Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie 530 D


Bono325e

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów.

 

Zwracam się z zapytaniem i prośbą o pomoc w zakupie E60 530 D.

To będzie moje 3-cie BMW, jednak wcześniej to były benzyniaki, ostatnio E39 523.

Nie mam doświadczenia z dieslami.

Wyszukałem coś takiego:

 

http://moto.gratka.pl/tresc/bmw-530-limuzyna-3-0-diesel-11434175.html#68d90e10582e7e43,1

 

Czy w 2003r silnik diesla posiadał już filtr cząstek stałych?

Czy ktoś pomógłby mi w sprawdzeniu auta na miejscu lub polecił dobry warsztat w okolicy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie było w 2003 roku filtra cząstek stałych. Auto ma małą navi i nie bedzie wyswietlać mapy, tylko strzałki, ciekawe jest opcja Radio z dvd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mogę się założyć, że nieźle cofnięty ma licznik. :)

Nawet nie chce myśleć jak swoje będę sprzedawał też mam 2003 rok.Ile się nasłucham jakim jestem krętaczem i co i ile razy było cofane.W tej chwili mam 154tyś.A może bedzie lepiej dokręcić licznik w przód żeby nie słuchać :lol:

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę zobaczyć, auto. Jak się będzie trzymać kupy to, pozostaje mi sprawdzić auto w ASO w Lublinie. Wszystkiego się nie dowiem, ale na pewno będę mądrzejszy.

O co szczególnie powinienem wypytać w ASO podczas inspekcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli licznik byl kręcony to w serwisie w PL na 90% Ci tego nie sprawdza. Pozostaje tylko telefon do BMW w ktorym byla serwisowana a granica. Tora, jezdzisz swoja 530d od nowosci? bo jak zapewne wiesz, inaczej auta robia kilometry za granica a inaczej u nas w pl, chodz i u nas tez potrafia duzo jezdzic:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mogę się założyć, że nieźle cofnięty ma licznik. :)

Nawet nie chce myśleć jak swoje będę sprzedawał też mam 2003 rok.Ile się nasłucham jakim jestem krętaczem i co i ile razy było cofane.W tej chwili mam 154tyś.A może bedzie lepiej dokręcić licznik w przód żeby nie słuchać :lol:

hej

Ja ostatnio jezdziłem 530d z 2003 roku która miała przejechane 45 tys km :)

wszystko jest możliwe

 

niekótrzy tak jak tu http://moto.allegro.pl/item934037708_merc_124_93r_2_0d_od_niemki_77lat_oryginal_piekn.html zachwycają się nie wiadomo czym , dla mnie to duża wada jak jezdziła autem kobieta a w dodatku która miała 77 lat :) jak na 2010 stara ta histroia ( opis ) to było modne pare lat temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
I mogę się założyć, że nieźle cofnięty ma licznik. :)

Nawet nie chce myśleć jak swoje będę sprzedawał też mam 2003 rok.Ile się nasłucham jakim jestem krętaczem i co i ile razy było cofane.W tej chwili mam 154tyś.A może bedzie lepiej dokręcić licznik w przód żeby nie słuchać :lol:

hej

 

 

Myślę, że koledze "mmw" chodziło o to, że skoro tak tanio to przebieg cofany. Chyba , że tak juz staniały E60...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli licznik byl kręcony to w serwisie w PL na 90% Ci tego nie sprawdza. Pozostaje tylko telefon do BMW w ktorym byla serwisowana a granica. Tora, jezdzisz swoja 530d od nowosci? bo jak zapewne wiesz, inaczej auta robia kilometry za granica a inaczej u nas w pl, chodz i u nas tez potrafia duzo jezdzic:D

 

 

mam kolegę w serwisie w lublinie i właśnie mi opowiadał jak cofany licznik "wypływa w serwisie"

przecież przebieg podobno jest zapisywany w kilku modułach auta skąd więc twierdzenie że w serwisie nie wyjdzie faktyczny przebieg?

w takim razie po co w ogóle sprawdzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdza się nie moduły tylko historię serwisową w bazie BMW. Jak jest dobry kozak "czyściciel-cofacz" to przeprogramuje przebieg wszędzie gdzie trzeba i nigdy się nie dojdzie jaki był rzeczywisty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niby tak, ale to jednak już E60 nie E39 więc taki egzemplarz powinien kosztować troszkę więcej. Zresztą właściciel słowem nie wspomniał o dokumentacji przebiegu itd więc przypuszczam, że sam go kupił już z mało wiarygodnym. Ale najważniejsze, że jeździła kobieta... :D ... razem ze świstakiem. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

auto bezwypadkowe, lakier z drobnymi miejskimi uszkodzeniami. Nie było picowane i przygotowywane do sprzedaży. A jest parę spraw do zrobienia. Książkę serwisową ma. Jednak dalsza kontrola w serwisie odpuszczona, bo w silniku brak mocy.

 

 

Dla mnie przebieg ma drugorzędne znaczenie, auto myć zadbane i trzymać się kupy.

Szukam dalej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jednak dalsza kontrola w serwisie odpuszczona, bo w silniku brak mocy.

 

A to jest kolejny dowód na to co zawsze powtarzam ja i kilka osób na tym forum, że auto zawsze ma taką cenę ile jest realnie warte i cudów nie ma, coś jest tanio = coś jest z nim nie halo. Niestety naiwnych i wierzących w "okazje" jest nadal wielu.

 

A ile kolego przeznaczyłeś pieniędzy na to 530d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dalsza kontrola w serwisie odpuszczona, bo w silniku brak mocy.

A to jest kolejny dowód na to co zawsze powtarzam ja i kilka osób na tym forum, że auto zawsze ma taką cenę ile jest realnie warte i cudów nie ma, coś jest tanio = coś jest z nim nie halo. Niestety naiwnych i wierzących w "okazje" jest nadal wielu.

 

A ile kolego przeznaczyłeś pieniędzy na to 530d?

trzeba poszukać na mobile podobną sztukę z podobnym przebiegiem dodać koszt sprowadzenia auta i to powyżej 2 litry i wyjdzie poziom cenowy dla E60 530d z 2003 roku.

Takie info dla kolegów co chcą kupić dobre E60 z początku produkcji.

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.