Skocz do zawartości

530dA - dławi się przy przyśpieszaniu


Sebidini

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem ze swoją beemką otóż od jakiegoś czasu gdy przyspieszam zaczyna się auto bardzo dusić co to może być za objaw , posiadam bmw 530d w automacie 2002 rok bardzo proszę o pomoc

 

MOD EDIT: Proszę się zapoznać z regulaminem, w szczególności z zasadami tytułowania wątków. Następnym razem będzie ostrzeżenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna rzeczą jaka ci pomoże to jest to, masz do wyboru 2 opcje::

1 opcja.

-modlitwa i datek na mszę.

2 opcja.

-podłączenie pod kompa.

teraz tu musisz zdecydować co bezie rozsądniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtru paliwa szczerze to nie wymieniałem od kiedy kupiłem to jakieś 45000 km, dzisiaj zauważyłem że tak około 3000 obrotów przestaje auto jechać ja mu w gaz a on nic dzieje się tak nie za każdym razem ale tak jest co to może być?????

 

podobny objaw tzn. przy około 3000 obrotów auto cos blokowało? tak jakby nie dostawał paliwa? oczywiscie duzo wcześniej zgodnie z przebiegiem...wymieniłem filtr paliwa, filtr powietrza oraz odmę. Niestety problem pojawił się kilka tyg.później...

Wymienilem pompę progową i objaw zniknął :)

Koszt pompy 599 + przesyłka.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
O własnie, co ile powinno sie mniej wiecej wymieniac filtr paliwa?

 

Biorąc pod uwagę nasze kochane paliwo, to jak najczęściej. Ja osobiście wymieniam filtr paliwa przy każdej wymianie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O własnie, co ile powinno sie mniej wiecej wymieniac filtr paliwa?

 

Biorąc pod uwagę nasze kochane paliwo, to jak najczęściej. Ja osobiście wymieniam filtr paliwa przy każdej wymianie oleju.

 

zamiast zmieniać filtr co 15 tysięcy lepiej tankować na porządnych stacjach :) ja zmieniam co 30-40 tysięcy i nie mam zadnych problemow, a tankuje v-power na shellu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
O własnie, co ile powinno sie mniej wiecej wymieniac filtr paliwa?

 

Biorąc pod uwagę nasze kochane paliwo, to jak najczęściej. Ja osobiście wymieniam filtr paliwa przy każdej wymianie oleju.

 

zamiast zmieniać filtr co 15 tysięcy lepiej tankować na porządnych stacjach :) ja zmieniam co 30-40 tysięcy i nie mam zadnych problemow, a tankuje v-power na shellu

 

Jedno nie wyklucza drugiego, ja również tankuje tylko V-Power Diesel ... Mnie ta kwota za filtr paliwa nie zbawi, a jakoś śpię spokojniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja zatankowalem u wroga ostatnia stacja przed Szczecinem jadac do domu,po 10km padla pompa progowa.Do tego czasu wszystko bylo ok.zadnych buczen pompy itp.Slyszalem sporo negatywnych opinii o tej stacji od kierowcow tirow,ale niestety bylo juz po fakcie.Radze tam nie tankowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak w Twoim przypadku znaczy "dławi się przy przyśpieszaniu..."....czy to jest tak , że wciskasz pedał, a auto ma taką...dziurę, że jakby tego wciśnięcia nie było....czy to jest odczuwalne inaczej....np. dławi się to w moim rozumieniu czuć dławienie ...czuć ze coś hamuje .

Pytam dlatego, że jeżeli jest wrażenie takiej 'dziury' , to kłania się turbina...a dokładniej chyba zapieczone 'lotki' sterujące.

Pozdrawiam

Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie ma dziury tylko jest taki objaw jakby odcinało paliwo ja mu w gaz a on nie jedzie i na liczniku paliwa wskazówka w dół, wymieniłem właśnie filtr paliwa i niestety objawy dalej takie same a więc to nie filtr czy może ktoś ma jakieś inne proozycje podobno są jakieś elektrozaworki które się czyści ale gdzie one są ? czekam na propozycje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mi się przypomniało że dzieje mi się tak od momentu gdy zatankowałem V power shell i od tego momentu mam te objawy czy to może być to , pierwszy raz go zatankowałem,mam pytanie czy mogę dolać teraz do niego normalnego diesla czy poczekać aż wyjeżdżę tego powera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.