Skocz do zawartości

Obroty wentylatora falują!! o co kaman?


maarr80

Rekomendowane odpowiedzi

Jeż ma różne objawy - także falowanie obrotów. Skoro tez piszczy to równie dobrze wentylator może też już być mocno zawalony syfem i na osi obrotu ciężko chodzi - może i stąd falowanie...?

U mnie objawem padniętego jeża był akurat brak nawiewu - klimatronik działał/reagował na przycisk zwiększania mocy nawiewu ale nawiew w ogóle nie działał.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Obstawiam jeza. Jesli na panelu klimatronika masz caly czas te same obroty a wiatrak raz daje mocniej raz slabiej, to bedzie jez. Jez tez moze piszczec - moj ostatni grzal sie do takich temperatur, ze az stopil zlaczke.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam pytanie odnośnie jeża, czy to że dmucham mi chłodnym powietrzem gdy auto stoi a dopiero jak wskoczy na obroty no powiedzmy 2000 to zaczyna lecieć ciepłe powietrze, to tez jest wina jeża? Drugie pytanie co do jeża , dziś go wyjąłem i pomiędzy tymi kolcami sa szczeliny takie jakby pęknięcia, czy to normalne czy jez do wymiany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie jeża, czy to że dmucham mi chłodnym powietrzem gdy auto stoi a dopiero jak wskoczy na obroty no powiedzmy 2000 to zaczyna lecieć ciepłe powietrze, to tez jest wina jeża? Drugie pytanie co do jeża , dziś go wyjąłem i pomiędzy tymi kolcami sa szczeliny takie jakby pęknięcia, czy to normalne czy jez do wymiany?

 

Podepne sie pod temat bo koleżka w swojej 528i ma podobny problem na wolnych obrotach leci tylko zimne powietrze trzeba ją lekko przegzować tak chociaż do 1500 obr/min żeby zaczęlo lecieć ciepłe, co może byc przyczyną takiego stanu rzeczy? Pompa wody pracuje wporządku i termostat zmieniany był a poprawy nie ma?

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jesli chodzi o falowanie obrotów nawiewu, to na 99% jest to sprawka "jeża".

 

Jeśli zaś chodzi o brak nawiewu ciepłego powietrza, i pojawiania się dopiero po przegazowaniu, to może być to kwestia zapychania się lub elektrycznego zawieszania elektrozaworów: element Nr 1 na rys.: http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DD11&mospid=47537&btnr=64_0676&hg=64&fg=18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak można nie znaleźć tematów związanych z jeżem?

pojawiają się regularnie

wymieniałem jeża w e46

objawy, falujący nawiew, później w ogóle nie działa,

albo np. włącza się sam od siebie i żłopie akumulator :)

po wymianie jeża warto zobaczyć filtr kabinowy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.