Skocz do zawartości

X3 - porada w zakupie


siechu25

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

jestem tu nowy więc witam wszystkich serdecznie .

mam okazje kupić żonie x3 z usa białe w pełnym wypasie(m.in. dach panorama skóry itd)

z 2005 roku z przebiegiem ok 55000km . silnik jest to benzyna podobno 2.5l ale widziałem w dowodzie

wbite jakieś 210kw wiec to bedzie chyba 3.0l cena to 56 000 zł jest zarejstrowany w pl .

prosze o porade czy warto i jakieś bliższe dane o spalaniu , awaryjności itd

 

z góry dziękuje i pozdrawiam

 

 

Przenoszę to X'ów ... proponuję użyć opcji :search: MOD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

210kW powiadasz :duh:

Samochód ogólnie super i bardzo mało awaryjny. W zimę bardzo sprawny jak na SUVa czy SAVa jak to zwał. Jedyne wady jak dla mnie to zawieszenie twarde jak decha...aż do przesady i ascetyczny wygląd....bardzo surowy. Reszta godna polecenia. Minimalnie trzeszczy ale to porównuję do ex. MB w którym ABSOLUTNIE NIC nie pukało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam

 

ja mam 3,0i 231KM M54 i mi pali w mieście 15l i waha się o ok 0,5 litra w obie strony natomiast w trasie pali 9,8-10,5 zależy od warunków. W ostatnie wakacje robiłem trase do Chorwacji 3000km w sumie, 4 dorosłe osoby na pokładzie z bagażami i średnia autostradowa wyszła 10,1 l/100km

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

po dłuższej nieobecności na tym forum (kiedyś było e46) zastanawiam się nad zakupem x.3, aktualnie jeżdzę w203 kombi, ale rodzina mi się w najbliższym czasie powiększy i przybyła działka na "odludziu"... stąd pytanie do użytkowników tego modelu czy auto jest wystarczające gabarytowo dla rodziny 2+2 z uwzględnieniem wózka z "gondolą" oraz mnóstwem zabawek typu rower, hulajnoga 5-latka i pełną torbą żony??? Głownie chodzi mi o ilość miejsca na nogi w tylnym rzędzie oraz pojemność i ustawność bagażnika... - czy podawane wartości katalogowo mają rzeczywiste uzasadnienie? rozważam zakup też ewen. e91, ale wybierając poprzednio między e91(trochę za drogie jednak było wtedy) i w203 nie zauważyłem znaczącej różnicy w wielkości wnętrza.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po dłuższej nieobecności na tym forum (kiedyś było e46) zastanawiam się nad zakupem x.3, aktualnie jeżdzę w203 kombi, ale rodzina mi się w najbliższym czasie powiększy i przybyła działka na "odludziu"... stąd pytanie do użytkowników tego modelu czy auto jest wystarczające gabarytowo dla rodziny 2+2 z uwzględnieniem wózka z "gondolą" oraz mnóstwem zabawek typu rower, hulajnoga 5-latka i pełną torbą żony??? Głownie chodzi mi o ilość miejsca na nogi w tylnym rzędzie oraz pojemność i ustawność bagażnika... - czy podawane wartości katalogowo mają rzeczywiste uzasadnienie? rozważam zakup też ewen. e91, ale wybierając poprzednio między e91(trochę za drogie jednak było wtedy) i w203 nie zauważyłem znaczącej różnicy w wielkości wnętrza.

 

 

Witam,

 

Ja do przewożenia 2+2, małego psa i całego "niezbędnego bajzlu" :wink: dokupiłem box. Skończyły się dylematy czy zabrać sanki czy wózek... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie.

Podepnę się do tematu.

Również planuję kupic X3 w niedługim czasie, rocznik 2006-2007. Silnik diesla - który wybrac?

Bardzo proszę o informacje na co należy zwrócic szczególną uwagę przy kupnie auta - jaki silnik, ew. remonty, przebiegi itp.

Zależy mi na aucie rodzinnym, bezawaryjnym, ale nie mam ochoty kupowac vana, no i od dawna marzyłem o BMW więc padło na X3.

Jak ma się tutaj sprawa z kołem dwumasowym? Jaki koszt i po jakim czasie ( o ile trzeba) może paśc?

Jakie macie doświadczenie z benzyną + LPG?

 

Pozdr.

Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Silnik 2.0d 177km "daje radę" chociaż jak się przejedziesz 3.0sd to kopara opada. Radzę brać skrzynię automatyczną (tą po lifcie - 6-cio biegową) - odpada dwumasa a komfort jazdy nieporównywalny. Znajomy zrobił X3 blisko 250tys. bez większych awarii. Później padła skrzynia... Ja mam 110tys. i na razie odpukać nie dopadły mnie kłopoty z napędem. Bardzo trwałe jest zawieszenie i układ hamulcowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co radzicie w kwestii silnikowej.

Interesuje mnie wersja z 2007/2008 roku po Face lift.

Najwięcej jest silników 2.0 i tutaj też będę celował, tylko, że w ten 177konny a nie 150.

Co o tym myślicie??

 

 

szukaj 3.0d, spalanie podobne a mocy dużo więcej, wsiądziesz w 3.0 to o 2.0 nie będziesz chciał słyszeć, po lifcie ma skrzynie zf 6 biegów, tylko skrzynka rozdzielcza niestety ta sama, u mnie 190tys i póki co bez większych kłopotów, na wiosnę planuje przesiadkę na e70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 diesel lub benzyna +lpg - tymi 2.0 to się nie bardzo da jeździć tym autem ...

Dzięki. Padnie na pewno na diesla (auto na firmę, jest już jeden diesel w domu), chociaż dla mnie opcja gazu była zawsze bardzo okazyjna.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diesla ciężko znaleźć u nas w dobrym stanie i rozsądnej cenie:( ja też chciałem 3.0d w automacie ale z braku ciekawych ofert staneło na 3.0 benzynie - od razu włożyłem gaz i po przejachaniu już 10tyś km mogę stwierdzić że to był bardzo dobry wybór :) nic się nie dzieje - jedyny negatyw to butla - ale ja chciałem duża więc taką mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Passata B5 diesla i chciałbym coś na pewno nie z mniejszym bagażnikiem jak już kupuję tak "duży" samochód.

Gaz teraz odpada z wyżej wymienionych powodów.

Diesla 3.0d jest faktycznie ofert na rynku bardzo, bardzo mało. Sporadycznie gdzieś się coś trafi i tylko starsze roczniki 2006.

Ponieważ muszę wziąć w leasingu, celuję w lata 2007, może 2008 do kwoty 85 tyś. PLN - max wiek samochodu leasingowego 7 lat.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to w tych pieniądzach będzie bardzo bardzo ciężko znaleźć diesla w dobrym stanie - z benzyną jest łatwiej bo jest sporo sprowadzonych z USA tylko takiego trzeba dobrze spradzić bo mógł być po niezłym dzwonie

 

podobno z tymi rocznikami to jest tak, że sa te starsze bo nowsze sa tak drogie za granicą, że nie opłaca się ich kupować i też jest ich mało bo są w leasingi pobrane, które się nie pokończyły jeszcze - taką historię kiedyś słysząłem - może i cos w tym jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tylko skrzynka rozdzielcza niestety ta sama, u mnie 190tys i póki co bez większych kłopotów, na wiosnę planuje przesiadkę na e70

 

Panowie, a jak jest z tą skrzynką rozdzielacza.

Na forum znalazłem, że trafiają się te problemy czasami. Czy można z tym uszkodzeniem jeździć dalej??

Czytałem

viewtopic.php?f=86&t=114650

że można, tylko czasami trochę szarpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby tak chcieć patrzyć co to ludzie mają za usterki w różnych autach to by się nie dało żadnego kupic ... trzeba zauwazyć, że 2 osoby mają problem z awarią x napisza na forum, a tu wszyscy podnoszą wielkie larum, że to problem w tym modelu tyle że zapomniają, że pozostałe 100000 użytkowników tego modelu tu nie zagląda i nie pisze, że oni akurat z tym prob,lemu nie mają - ja bym się nie przejmował takimi opiniami - zawsze coś się komuś popsuje to tylko jest samochód - jednemu skrzynia innemu, turbina, jeszcze innemu koło dwumasowe ale to nie znaczy że ten czy inny model jest wadliwy bo 3 osoby mają uszkodzenie tego samego elementu

inna kwestia - jakie auta jeżdzą po naszych drogach - njczęściej graty ściągnięte z zachodu przez handlarza kupione jako totalny wrak za bezcen a unas sprzedane jako super auto w rewelacyjnej cenie z cofniętym o 300000km licznikiem, "BEZWYPADKOWE", używane przez emeryta, itd. ... no to i siłą żeczy ciągle się psują ...

 

jeśli masz dobre auto, z salonu lub używane ale o pewnym pochodzeniu nie ma raczej czym się przejmować na zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Wczoraj oglądałem ten samochód:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1750493455

Pierwsze wrażenie - żenuła.

Zacznijmy od początku.

Tak jak pisałem, jeżdżę passatem z 2003 roku, 140km diesel. Fotele w materiale/welur, klimatyzacja czyli taki lepszy standard.

Z zewnątrz BMW nawet bardziej mi się podobało srebrne niż czarne, chociaż byłem za czarnym, ale cały dzień czytałem o przewadze koloru srebrnego nad czarnym itp i się do niego przekonałem.

W środku siedzenia ze skóry, ale musiała to być jakaś eco skóra. Bardzo nieprzyjemna w środku.

Fotel kierowcy średnio wygodny, brak regulacji pod lędźwiami.

Wsiadając do środka nie czuje się grama luksusu. Bardzo ubogo wręcz biednie.

Dowiedziałem się od sprzedawcy, że auto jest z Włoch. Dodatkowo aż zapytałem, czy polski kokpit tak samo wygląda - tak, to jest ten sam. Praktycznie bez dodatków - brak czujników parkowania, nawigacji

Siadając z tyłu, pasażera poraża plastik jaki ma przed sobą z przednich siedzeń.

 

Silnik

Rzeczywiście nie porywający. Stary passat już lepiej się zbiera, a do tego bardzo klekoczący. Niby z nim było wszystko w porządku, bo książka serwisowa była bardzo zadbana, regularne przebiegi itp.

Zawieszenie bardzo twarde.

 

No i co teraz, drodzy koledzy i koleżanki, bo się nastawiłem na taką furę a tutaj taki zawód.

Powiedzcie mi , czy wersja jaką oglądałem była kiepsko wyposażona, czy mam looknąć na inne fury, czy też taki jest standard BMW X3 z rocznika c.a. 2007-2008.

Do tego wszystkiego naczytałem się o awaryjności silnika 2.0 177KM.

 

Dzięki i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, słabo wyposażony egzemplarz, co do foteli się nie wypowiem bo mam sportowe, są bardzo wygodne, co do materiałów nie mam zastrzeżeń są moim zdaniem zdecydowanie lepsze od VW, te na tyle foteli normalne, plastik jak plastik nie mają dla mnie znaczenia, silnik 2.0 może być ciut przy mały do tej masy auta ale twój passat z pewnością zostanie w tyle. nie wypowiedziałeś się w najważniejszej kwestii tj, właściwości jezdnych, jeździłeś autem czy tylko oglądałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Z awaryjnością silników N47 to nie przesadzaj, pytałem w trójmiejskich autoryzowanych serwisach BMW i nikt tego nie potwierdza.

Jesteś pewny że to po lifcie? Masz numer VIN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik 2.0 może być ciut przy mały do tej masy auta ale twój passat z pewnością zostanie w tyle. nie wypowiedziałeś się w najważniejszej kwestii tj, właściwości jezdnych, jeździłeś autem czy tylko oglądałeś?

 

Przejechałem się jak najbardziej. Cholernie twardy, ale jak dla mnie ok.

Nie szalałem. Dociągnąłem go do 140km/h, ale też spodziewałem się, że przy 2500-3000 obr. wbije w siedzenie. Dla mnie ta moc jest wystarczająca, tylko chyba bardzo ubogi egzemplarz oglądałem, i dlatego tak się zraziłem.

Obawiam się trochę, że powyżej 150 kkm zacznie się sypać silnik, bo się naczytałem o awariach tego motorka. Już aż zacząłem się zastanawiać nad E61 525 a nawet w desperacji za czymś mniejszym typu AUDI A3 z 1,9TDI (mam taki w passacie i nic się nie psuje) albo 2.0 po 2007 roku, gdzie podobno usunęli wady konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.