Skocz do zawartości

Jakie klocki i tarcze hamulcowe


multilab

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz pamietac ze nawiercane przy jedno tloku beda glosne i slyszalne przy hamowaniu i to bardzo.

Mysle ze ate power disc i dedykowane klocki do nich ate wystarcza do tego dobry plyn hamulcowy i bedzie lepiej oczywiscie cudow nie ma co oczekiwac.

Podaj mi ostatnie 7 vin to zaraz ci sprawdze zanim zasne co mozna dostac

 

ostatnie 7: A176886, Dopiero dzisiaj mogłem dosłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w de i tu m perfomance jest od zalania pierwszy lepszy portal z ogloszeniami.Co do Power disc ATE sa super i skuteczne tym bardzie ze w e91 sam mam takie i mam to szczescie ze nie musze max jezdzic 140km/h i smial bym powiedziec ze sa bardziej skuteczniejsze ale z dedykowanymi klockami ceramika i inne wynalzki tylko to pogorsza.

BMW dla ktorego robi TEXTAR i ZIMMERMANN bo ori. tarcze sa wlasnie od niego wiec dlaczego ich nie zakladac . .

Czesto robia testy na Nürburgring gdzie bardzo czesto bywam.

.Ale kazdy robi co uwaza i wierzy w co chce.

W kazdym badz razie jak jestem tu 10 lat i jeszcze nigdy nie slyszalem po montazu zadnej reklamacij ani zlego slowa od klijenta moze dlatego ze nie szukaja dziury w calym.Ma byc dobrze i koniec reszta nie wazna.

Najwazniejsze by porzadnie to zrobic i nie zapominac o plynie bo nie jest dozywotni.

Pozdrawiam

Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, :wink:


Chciałbym się doradzić jaki wybrać zestaw na przód, tarcz hamulcowych + Klocków do BMW E90 LIFT 330D, zależy mi na czymś porządnym co się nie przegrzeje i nie zacznie bić, jestem skłony wydać do 1500zł. Dodam że aktualny zestaw prawdopodobnie z ASO, spisywał się całkiem dobrze, przejechał u mnie 60 tys km, nie wiem ile u poprzedniego właściciela, ale ostatnio po kilku mocniejszych hamowaniach ewidentnie się przegrzał bo hamulec zrobił się gumowy i tarcze zaczęły bić. Przyczyną mogło być już zużycia tarcz, zapewne cienkie nie odprowadzają już tak ciepła i są bardziej podatne na wyginanie, ale jak już mam wymieniać to wole coś lepszego niż serie, najlepiej sprawdzonego. Liczę że podrzucicie coś ciekawego bo jedyne co mi się wydało sensowne po przejrzeniu ofert to Tarcze Klocki BREMBO XTRA 330mm.


Pozdrawiam

 

Hamulce. W e46 (tarcze przednie 300mm) to przerabiałem i myślę ze mogę trochę grosza wrzucić:

- ate byly jak kupilem auto i troche bily, ale hgw jak jeździł poprzedni właściciel.

- zimmerman zwykle - od nowości biły, nawet tylne! Porażka. Zraziłem się totalnie do tej firmy.

- Mikoda - te akurat nie biły mimo ze to budżetowy zakup, ale raz je głupio przegrzałem i zaczęły.

- na koniec Brembo xtra - tutaj było idealnie, zero bicia, drgań i świetne hamowanie (mialem na przodzie, na tyle zostały Mikody). Jak dobrze pamietam to było Made in Italy.


Do e90 tez kupię te Brembo xtra jak aktualne textary się zjadą (poprzedni właściciel zakładał). W tym przypadku przy mocnym hamowaniu z dużych prędkości jest delikatne drżenie, ale o biciu nie mogę powiedzieć.


Na pewno nie kupować frezowanych/żłobionych, bo to zżera klocki (przez co mega brudzi Felę) i jest mega hałas. Dziurkowane do dobry wybór :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybór padł na zestaw za 808zł,Tarcze Klocki BREMBO XTRA Przód BMW 3 E90 330mm z sklepu Lewian.pl link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/tarcze-klocki-brembo-xtra-przod-bmw-3-e90-330mm-8630092867

Mechanik doradził żebym brał zestaw łatwiej później o gwarancje jeżeli tarcze będą miały wadę fabryczną. Wybór sklepu przypadkowy, zadzwonię jeszcze jutro do nich i zapytam się na co najczęściej mają reklamacje, ale wydaje mi się że Brembo to w miarę solidna firma.

Przed wymianą zostaną zweryfikowane piasty oraz luzy na układzie kierowniczym, podobno te dwa elementy mogą wpłynąć na szybkość zużycia tarcz (efekt bicia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te klocki dobrze hamuna dopiero jak sa cieple. To nie jest najlepszy wybor jesli chodzi o normalna jazde.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te klocki dobrze hamuna dopiero jak sa cieple. To nie jest najlepszy wybor jesli chodzi o normalna jazde.

Jak z klockami brembo p06096? Te tez trzeba rozgrzac? Mialem ori klocki z m4 z ori tarczami 340 i zyleta byla od razu, a na tych brembo jakos tak czuc, ze jest slabiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos ma porownie Dba do Ebc co lepsze?

 

U mnie finalnie na przód wleciał zestaw tarcz DBA street t2 i klocki ferodo 2500, wstępne odczucia po 500 km, na zimnych klockach pierwsze 2 hamowania po wyjeździe z garażu są trochę słabsze ale różnica jest niewielka normalnie można się zatrzymać do skrzyżowania nie myśląc o tym. Tarcze ciut bardziej słychać przy hamowaniach z wyższych prędkości, w mieście nie zauważyłem różnicy, dla mnie wrażenie wręcz in plus że coś tam czasem słychać jak się hamuje ale radia czy rozmowy to nie zagłuszy :) Czasami występuje delikatne piszczenie, ale jest ono bardzo ciche jak na piszczenie hamulców i dzieje się to w momencie kiedy bardzo delikatnie hamujemy.


Jak zrobię większy przebieg to postaram się podsumować ten zestaw tak przy 10 tyś km.


Na tył kupiłem tarcze Zimmermany sporty i klocki Galfer Sport - ale dopiero po urlopie będą zakładane.


Zamierzam od razu dokupić przewody w oplocie i wymienić płyn hamulcowy polecacie jakiś konkretny coś lepszego od seri?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku E92 335D też najlepsze będą oryginały? Moje tarcze niestety musiały zadziałać na 100% w ostatnim tygodniu, co w efekcie po delikatnym rozgrzaniu zaczynają bić przy hamowaniu. Plus z tego taki, że auto całe i sarna też szczęśliwa :? :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku E92 335D też najlepsze będą oryginały? Moje tarcze niestety musiały zadziałać na 100% w ostatnim tygodniu, co w efekcie po delikatnym rozgrzaniu zaczynają bić przy hamowaniu. Plus z tego taki, że auto całe i sarna też szczęśliwa :? :?

Tak, najlepiej według mnie oryginały, aczkolwiek sam jeżdżę od ponad pół roku na takim zestawie ATE i jak na razie nie powiem o nich złego słowa:

https://autoczescizielonki.pl/klocki-hamulcowe-komplet--13,90470,67216,2ate

https://autoczescizielonki.pl/tarcza-hamulcowa--24,90130,60192,2ate


Po paru mocniejszych hamowaniach z większych prędkości na razie bez zarzutu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku E92 335D też najlepsze będą oryginały? Moje tarcze niestety musiały zadziałać na 100% w ostatnim tygodniu, co w efekcie po delikatnym rozgrzaniu zaczynają bić przy hamowaniu. Plus z tego taki, że auto całe i sarna też szczęśliwa :? :?

 

Poczekaj miesiac, a zaczna dopiero bic


Kolega tak i bylo coraz gorzej. Lepiej zmienic na wielotloka, bo zacznie sie wydawanie na tarcze i klocki, a po czasie zaczniesz miec dposc

Nie wiem o co chodzi, ale jednotlok to jakies nieporozumienie w e9x. Przerobilem juz sporo zestawow i dopiero wielotlok z Fxx nie powoduje aza takich wibracji przy hamowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
mysle ze nie chcesz miec nawiercanych nacinanych... chcesz miec gladkie oryginalne tarcze z bmw :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna wczesniej kupic z 2x zamiennik zeby dojsc do tego ze trzeba kupic oem zeby byl spokoj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Prawda jest taka, że na przód kupuje sie ori tarcze, a cala reszta ate i żadnego bicia nie ma.

 

Też miałem takie podejście i od razu wpakowałem się w OE.

Efekt? Bicie po 2 miesiącach.. Po pół roku jest już nie do wytrzymania, przetoczyłem raz - efekt? po miesiącu to samo.

Wydałem 1k, teraz mam to w dupie i kupuje Zimmernany.

Wcześniej miałem TRW przez 50k km nie było ŻADNEGO bicia

Może trafiłem na wadliwą sztukę, nie wiem.

EDIT: a może po prostu jakiś ciul dokręcił mi za mocno koło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Mozesz wkladac tak duza jak tylko chcesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.