Skocz do zawartości

Jakie klocki i tarcze hamulcowe


multilab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pewien problem. Zamówiłem komplet tylnych hamulców i nie pasują. Ja mam tarcze nie wentylowane (przyszły wentylowane) i mniejsze klocki niż te co przyszły.

Czy jest możliwość ich zamontowania czy odsyłać?

Dodam że w katalogu na stronce sklepu pasują do mojej wersji (2005r N46B20)

Komplet jest TEXTARA i po ich numerach również pasuje do mojej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz możne gdzieś numer części tych klocków bo znalazłem HB551B.748 czerwona pudełko i HB551F.748 niebieskie pudełko. Masz te czerwone 5.0 czyli bardziej sportowe o ile dobrze sprawdziłem, czy one nei zjadają dużo wiecej tarczy przy hamowaniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DBA 2858S TARCZE HAMULCOWE DBA STREET T2

HB733B.748 KLOCKI HAMULCOWE HAWK PERFORMANCE HPS 5.0 - przod

HB624B.642 KLOCKI HAMULCOWE HAWK PERFORMANCE HPS 5.0 - tyl

 

I patrze ze mam klozki od Z4, ktore sa mniejsze... pogratulowac sprzedawcy

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie tak:

tarcze zimmerman klocki ferrodo, piasta wyczyszczona "włosami murzyna", zacisk jarzmo prowadnice wyczyszczone i posmarowane ate plastilube.

dotarte.. po 3 tyś hamowanie z 180 do 140 i tłukło strasznie.. Chłopaki przyjeli do reklamacji i powiedzieli że dużo jest zwrotów z zimmerna.

 

tarcze trw+ klocki ferrodo... cała procedura jak poprzednio i tarcze już krzywe...

 

Zamówiłem ebc turbo groove.. Chciałem klocki ferrodo ds perfomance ale nie mogę znaleźć do mojego rozmiaru.. Tarcza 312mm bez xdrive vin:a792401

Sprzedam instalację na nowej oryginalnej kostce do l7, światłowody i wtyczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zrób pomiar bicia piasty.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przy montażu kolejnych i tak zmierz, bo musiałbyś mieć naprawdę dużego pecha żeby trafić na dwa różne trefne zestawy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Z tego co rozmawialem ze specami od hamulcow to tarcze przegrzewaja sie wtedy gdy z duzej predkosci sie samochod zatrzyma i nie pusci hamulca po zatrzymaniu. Nawet jak sie samochod przetoczy to rzekomo jest okay.

Odnosze wrazenie ze wszystkie tarcze low cost raczej nie nadaja sie do naszej jazdy, jak pisalem w innym watku zestaw textara pogial sie tak ze przy hamowaniu ze 160 myslalem ze mi przod urwie. Jak sie jezdzilo do 100km/h to wszystko bylo jak nalezy.

Zachecam do zmiany na wieksze hamulce, ja tak zrobilem i mam klopot z glowy.

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widze wysokość klocka masz 56 a powinno być 68.

 

Okazalo sie ze jest blad na rysunku. Rozmiary klocka sa takie same i obydwa modele Hawk maja referencje do tego samego modelu BMW OEM. Ma to sens, bo tarcza jest zuzywana na calej szerokosci od brzegu do brzegu.

 

A przy okazji kupilem klocki 34116794917 za 250zl. Od dealera BMW. Sam do tej pory nie wierze...

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia że te tarcze się nie nadają

 

Zobacz czy Ci wejdzie na przod 330mm, jak tak to oddam za grosze zaciski z tarczami.

[edit] wejdzie, to opcja S102A. Szczerze radze zmienic. Grubosc co prawda taka sama ale srednica wieksza.

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, szybkie błache pytanie...

 

dzis przy wymianie klockow, ze "sprezynki blaszanej" trzymajacej klocek zerwala sie "podkładka" ktora na niej była przytulona od strony klocka.

 

zostawic temat i zadnych problemow nie bedzie?

 

 

po nizej mala fotka, ktora moze nakieruje na temat:

 

https://megawrzuta.pl/download/97db93a9cf4ed45f7b1b8999cef650f6.html

e34 520i '90 M50B20; 2006-2007

e34 520i '94 M50B20; 2007-2009

e46 320d '02 M47N; 2009-2015

e91 318d '09 N47; 2015-....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczył mi komunikat o konieczności wymiany klocków . Bez zdejmowania kół wygląda że jest ich jeszcze ze 3 mm .

Auto mam od maja więc jestem świeży w temacie BMW .

Byłem bardzo zadowolony z efektywności hamowania w zwykłych warunkach (nie torowych) .

Widać że klocki bardzo pyliły ale to mi nie przeszkadza . Wnioskuję że należą do rodzaju tych miękkich .

W zasadzie mam zamiar założyć nowe identyczne jak stare ale sam ich nie zidentyfikuję . Czas mnie goni bo za tydzień wyjazd do Włoch ...

 

JAKIE KLOCKI POLECACIE Z RODZAJU TYCH MIĘKKICH , PYLĄCYCH ALE EFEKTYWNYCH W CODZIENNYM UŻYTKOWANIU I NIE KATUJĄCYCH NADMIERNIE TARCZY ???

 

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie tak:

tarcze zimmerman klocki ferrodo, piasta wyczyszczona "włosami murzyna", zacisk jarzmo prowadnice wyczyszczone i posmarowane ate plastilube.

dotarte.. po 3 tyś hamowanie z 180 do 140 i tłukło strasznie.. Chłopaki przyjeli do reklamacji i powiedzieli że dużo jest zwrotów z zimmerna.

 

tarcze trw+ klocki ferrodo... cała procedura jak poprzednio i tarcze już krzywe...

 

Zamówiłem ebc turbo groove.. Chciałem klocki ferrodo ds perfomance ale nie mogę znaleźć do mojego rozmiaru.. Tarcza 312mm bez xdrive vin:a792401

 

Primo dokonałeś niepoprawnego montażu i tutaj możesz szukać przyczyny uszkodzenia tarcz:

 

- użyłeś złego smaru do prowadnic - jest wyraźnie napisane na plastilube żeby nie używać do elementów mających kontakt z gumą - plastilube używasz tylko do jarzm w miejscach styku z klockami oraz do powierzchni styku zewnętrznego klocka z zaciskiem - wewnętrznego się nie smaruje bo można uszkodzić gumę ochraniającą tłoczek. Do prowadnic zacisków jest inna pasta ATE - ta do tłoczków hamulcowych.

 

- nie zmierzyłeś bicia piast i tarcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mokoda Gt i klocki trw jest taki zestaw do kupienia w bardzo dobrej cenie. Ale czy to wytrzyma w 335xi? :wink:

 

Nawet o tym nie mysl!!! Tarcze ori lub ebc mam stestowane reszta smieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalozysz textara i bedzie hamował bardzo przyzwoicie najwiekszym problemem sa krzywiace tarcze i tu produkt musi byc minimum sredni jak oem... lub w gore EBC tg, DBA czy inne klocki ferrodo tez ok... z mojego doswiadczenia unikaj ceramicznych... one znacz\nie bardziej grzeja tarcze oraz uczucie hamulca znacznie bardziej tempe... skusilem sie w X3 na to rozwiazanie i zaluje ale max miesiac i sie tego G pozbede... w mocnej 120d. rowniez mialem ceramiczne Jurid white, ktore wspolpracowaly z EBC turbo groove.. po zmianie na textara efekt bomba wreszcie hamuje... ale pyli mocno.. a tarcze przod od 330d wiec wiekszy hamulec i stalowy oplot i lepszy plyn niz seria... a mimo to ceramiczne slabo sie spisywaly..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.