Skocz do zawartości

[e46] alternatywa dla dużej navi


ironman

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 166
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

V3 a jest w ogóle V4??

 

Z tego co doczytałem V3 wygląda tak:

http://www.bimmerwerkz.com/forum/audio-electronics/dynavin-fever-official-bimmerwerkz-dynavin-dvn-69190.html

 

A v4 bezpośrednio ze strony producenta możesz podglądnąć, wydaje mi się ze też z tego wynika różnica w cenie, najważniejsze żeby grało :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
V3 a jest w ogóle V4??

 

Z tego co doczytałem V3 wygląda tak:

http://www.bimmerwerkz.com/forum/audio-electronics/dynavin-fever-official-bimmerwerkz-dynavin-dvn-69190.html

 

A v4 bezpośrednio ze strony producenta możesz podglądnąć, wydaje mi się ze też z tego wynika różnica w cenie, najważniejsze żeby grało :norty:

 

masz rację bo na stronie są gumowe pokrętła jak w ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V3 a jest w ogóle V4??

 

Z tego co doczytałem V3 wygląda tak:

http://www.bimmerwerkz.com/forum/audio-electronics/dynavin-fever-official-bimmerwerkz-dynavin-dvn-69190.html

 

A v4 bezpośrednio ze strony producenta możesz podglądnąć, wydaje mi się ze też z tego wynika różnica w cenie, najważniejsze żeby grało :norty:

 

masz rację bo na stronie są gumowe pokrętła jak w ori

 

 

Ciekaw jestem czy oprócz zmiany tych szczegółów coś poprawili jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekaw jestem czy oprócz zmiany tych szczegółów coś poprawili jeszcze

 

O ile mi wiadomo , wyeliminowali te piski w głośnikach i szumy, które były we wcześniejszych wersjach. Do tego ( może to było już wcześniej ) działa cała kierownica wielofukncyjna, odbieranie i wyciszanie telefonu z kierownicy itp

No i oczywiście Internet.

 

PS ja też czekam na swoją V4 myślę że lada dzień do mnie zawita...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i doszła, cło i podatek mnie dobiły :( vat zabija gospodarkę.... :8)

 

Na tym etapie mogę się wypowiedzieć o tym urządzeniu, że mam mieszane uczucia. Jakość wykonania nie powala na kolana, znacznie odbiega od jakość oryginału zarówno pod względem zewnętrznym jak i jakości dźwięku jeżeli o takiej możemy tutaj mówić.

Dziwi mnie jedna sprawa, gdy głośność jest ustawiona w okolicach 16 to wysokie tony ucina, gdy podkręcimy bliżej 23 to sopran się więcej odzywa no i jest już lepiej. Próby po podłączeniu głośników na starszym kasetowym modelu Sony dały zdecydowanie lepsze rezultaty, co mnie wręcz zszokowało. Szumy słyszalne i to dość wyraźnie wiec śmiem twierdzić, że nie zostało to poprawione lub po prostu mój egzemplarz tak ma. Moc samego urządzenia nie zachwyca, ale rozsądny wzmacniacz i będzie gadało. Bluetooth działa świetnie, daje możliwość kopiowania książki adresowej z telefonu i co dobre to telefon paruje się z urządzeniem automatycznie po wcześniejszym dodaniu go do listy urządzeń. Nawigacja radziła sobie nawet w mojej mieścinie (Ustrzyki Dolne :lol: ) wiec jak dla mnie bomba. DVD sprawdzone, poszedłem tutaj w ślady kolegi premiera, który zmuszony awarią wykorzystał USB do odtwarzania video i muzyki, dla mnie ten sposób również wygodniejszy, choć z płyty na razie działa bez zarzutu. Zastanawiam się do jakiej pojemności dysk widzi urządzenie. Do podłączenia zostało mi jeszcze sterowanie z kierownicy oraz radio. Więc o tym wypowiem się

kiedy indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hejka,

 

Ja dzisiaj zamontowałem Dynavin i moge sie we wszystkim zgodzić z Artlogo. Szumy mam , navi śmiga fajnie BT tez łąpie od razu, jedynie to książka strasznie zamula, ale to pikuś.

Mam nadzieje że jak podepne to pod wzmacniacz i nowe głośniki to te szumy znikną?

 

Takie moje spostrzeżenie; myślę że V4 ( która rzekomo ja mam ) różni sie jedynie gumowymi gałkami oraz może wersją softu zainstalowaną. Wręcz sie zastawnawiam czy ja faktycznie mam v4 czy V3 tylko z nowymi gałkami. Dodatkowo dali osobno jakies filtry co mają redukowac szumy, i owszem redukuja szumy ale wraz z dźwiękiem, trzeba dac na full żeby cos słyszeć ( musiałem wywalic te filtry ).

Nie będe sie powtarzać wszystko co napisł Artlogo potwierdzam.

 

Drażni mnie nie brak konsekwecji producenta ( choć czego tu waymagać od małych chinczyków ), na stronie Dynavin jest inna rozpiska kabli i inaczej wyglądają wyprowadzeniakabli, ja mam inną, w instrukcji jest znów innaj, i tak naprawde to nie dojdziesz która wersja to V4 :mad2:

 

Podsumowując liczę że dźwięk będzie czysty po podłączeniu pod wzmaka, jęsli nie to sie [MOD: proponuję szybko zaznajomić się z regulaminem forum].

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dodatkowo dali osobno jakies filtry co mają redukowac szumy, i owszem redukuja szumy ale wraz z dźwiękiem, trzeba dac na full żeby cos słyszeć ( musiałem wywalic te filtry ).

Pozdro

 

może nie ruszaj tych filtrów, tylko wzmacniacz podepnij, kurcze może to rozwiąże problem??? Jak spróbujesz to daj znać.

 

 

Podsumowując liczę że dźwięk będzie czysty po podłączeniu pod wzmaka, jęsli nie to sie [MOD: edycja].

 

Pozdro

 

 

To ja mogę cię [MOD: również sugeruję zapoznać się z regulaminem!] już teraz .... zapomnij o czystym dźwięku. Pożyczyłem wczoraj dobrej klasy wzmacniacz od kolegi, owszem jak dla mnie poprawa w jakości jest, ale szum też się wzmógł, im bardziej wzmocnisz dźwięk tym szum jest bardziej słyszalny. Lipny przedwzmacniacz to powoduje, a z tym to ponoć nic już nie zrobi (chociaż??? polak potrafi :twisted:) - jakby ktoś wiedział jakie podzespoły są użyte w tym urządzeniu to proszę o informację. U mnie po kilku dniach testów/obserwacji jakieś dziwne trzaski przy podkręcaniu głośności, drażni mnie to bo kupę kasy za to chcą, więc przynajmniej na tym nie powinni oszczędzać.

Dziwne ucinanie wysokich tonów przy cichym słuchaniu ustąpiło po wyłączeniu LOUDNES wbudowanego (może to kwestia błędu programu?) mam podbicie na wzmacniaczu, co rozwiązało po części problem.

Doczytałem na stronie producenta, że maksymalna pojemność dysku jakie widzi urządzenie to 64 gb.

Dołączyli do dynavi jeszcze pilota nie działa to nic a nic, no i jedną pałeczkę do ryżu która ma ułatwić sterowanie.... :lol:

Teraz walczę ze sterowaniem z kierownicy, dołączyli czarną skrzynkę :lol: ale moje wtyczki nie pasują, hmmm... może ktoś ma podobny problem

 

Wtyczki po ori navi 16/9:

http://img5.imageshack.us/i/obraz0021w.jpg/

Wydaje mi się, że za sterowanie z kierownicy odpowiedzialna jest niebieska,

 

A to dołączyli do dynavin:

http://img814.imageshack.us/i/obraz0041.jpg/

 

Na razie jak jadę w aucie nie patrze w stronę dynavin :lol:

Edytowane przez Artlogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś sprawdzić jakie kable idą od kierownicy do tej czarnej skrzynki co dali do dynavin?

 

Może mi ktoś jeszcze doradzi w kwestii dołączonych filtrów (zdjęcia poniżej) do dynavi, do czego tak naprawdę są:

http://img228.imageshack.us/i/obraz044j.jpg/

http://img571.imageshack.us/i/obraz042g.jpg/

 

 

Podaje link do forum dynavin, ciekawe tematy poruszają:

 

http://dynavin.freeforums.org

 

PS.

:oops: Regulamin przeczytany, przepraszam czasem człowiekowi brak słów na wyrażenie tego co chce :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jak brak słów to gestykulacja i mimika twarzy zostaje ;)

 

u mnie też nie działa sterowanie z kierownicy, pilot to samo, pałęczka do ryżu:D kto sprzeda jedną będę miał komplet :D:D

 

szumów nie słyszę bo mam głośny wydech ;) a i tak chciałem robić audio więc się jeszcze tym nie przejmuję...a tak naprawdę jak wyjdziecie z dynavin po niskim bez użycia końcówki to chyba powinno dużo pomóc ?

 

bluetooth fajny ale z moim htc coś słabo współpracuje, nie wiem czego :/

 

którego mikrofonu używacie, bo ja tego wbudowanego i ludzie narzekają, że słaby odbiór mają, to ja gestykuluję i mimiką twarzy nadrabiam ale nie pomaga ;P

 

 

próbuje foty dodać ale W7 i fotosik gdzieś słabo się rozumieją, widzicie Microsoft taka duża firma i też kupa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak brak słów to gestykulacja i mimika twarzy zostaje ;)

 

u mnie też nie działa sterowanie z kierownicy, pilot to samo, pałęczka do ryżu:D kto sprzeda jedną będę miał komplet :D:D

 

 

U mnie masz za darmo pałeczkę, tylko za przesyłkę zapłacisz :lol:

 

a i tak chciałem robić audio więc się jeszcze tym nie przejmuję...a tak naprawdę jak wyjdziecie z dynavin po niskim bez użycia końcówki to chyba powinno dużo pomóc ?

 

no robiłem próbę przez wzmacniacz i powiem ci im głośniej go ustawisz tym szumy bardziej czytelne (jakby głosy po chińsku) :mrgreen:

 

 

którego mikrofonu używacie, bo ja tego wbudowanego i ludzie narzekają, że słaby odbiór mają, to ja gestykuluję i mimiką twarzy nadrabiam ale nie pomaga

 

Ja używam tego co dołączyli i jak do tej pory spoko. Problemem jest odbieranie połączenia, trzeba chwilę odczekać zanim słychać osobę która dzwoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie,chociaz nie mam tego toto (a mysle o zakupie),chcialem podzielic sie spostrzezeniem ze to jednak uklad cyfrowy.Jak mawia moj kolega Rupez: z gowna bicza nie ukrecisz.Takie kosci sa zamontowane w tym urzadzeniu i koniec,mysle ze lepszego dzwieku nie da sie uzyskac chocby z najlepszymi glosnikami i wzmakami.Glowna sprawa to jakosc przetwornika cyfrowego (np.mp3 czy WAV,itp)czyli zmiany cyfrowego sygnalu na analogowy .Nie przeskoczysz tego.

Chociaz urzadzenie posiada naprawde fajne funkcje,mysle,ze zeby byla dobra jakosc dzwieku to powinno kosztowac kolo 1k-1.3k jurkow.Tyle kosztuja w miare dobre odtwarzacze mp3(po odliczeniu kosztow nawi ,bt itd).Mam nadzieje ze rozumiecie ocb.

Takie jest moje zdanie.

http://images.chomikuj.pl/button/Mr.Lova.gif


Na Chomiku mapy 2014,soft spolszczający MK2/3/4 mono-kolor,MK3 z polskimi znakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sterowanie z kierownicy zrobione....

 

 

Jak??

 

bo mam identyczne wtyczki tylko, że od navi 4:3.

 

a co z filmami podczas jazdy, trzeba jeden z kabli pod 12V podpiąć i załatwi robotę?

 

no i czego mi podświetlenie nie działa przycisków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie z kierownicy zrobione....

 

 

Jak??

 

bo mam identyczne wtyczki tylko, że od navi 4:3.

 

a co z filmami podczas jazdy, trzeba jeden z kabli pod 12V podpiąć i załatwi robotę?

 

 

 

poszukaj kabla biało - zółto - czerwonego on jest odpowiedzialny za sterowanie z kierownicy,

 

kabel oznaczony na instrukcji jako "brake" (chyba różowy) do masy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie,chociaz nie mam tego toto (a mysle o zakupie),chcialem podzielic sie spostrzezeniem ze to jednak uklad cyfrowy.Jak mawia moj kolega Rupez: z [bAD] bicza nie ukrecisz.Takie kosci sa zamontowane w tym urzadzeniu i koniec,mysle ze lepszego dzwieku nie da sie uzyskac chocby z najlepszymi glosnikami i wzmakami.Glowna sprawa to jakosc przetwornika cyfrowego (np.mp3 czy WAV,itp)czyli zmiany cyfrowego sygnalu na analogowy .Nie przeskoczysz tego.

 

 

no masz rację, zastanawiam się nad możliwością podpięcia do dynavin zewnętrznej karty dźwiękowej pod USB(przecież to nic innego jak komputer chyba) ciekaw jestem czy wogóle coś takiego jest możliwe. Pewnie problemem sterowniki się okażą, ale czy to nie rozwiązałoby problemu jakości dźwięku?

Edytowane przez Artlogo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.