Skocz do zawartości

Spalanie zima


M_ichał

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skoro przejedziesz na baku 830km to pali ok 7,3l a nie jak pisałeś 6l - 6,2l to po pierwsze, a po 2 emerycką jazdą dałoby się osiągnąć taki wynik pod warunkiem, że auto byłoby w ciepłym garażu.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma wielkich mrozow nie ma , ale jak temp spadnie ponizej 5C to ciezko jest zejsc ponizej 6.3 l/100 km gdy utrzymuje sie w okolicach 10 C bez wielkich oszczednosci 5.7 l/100 wyliczenia z dystrybutora po tankowaniu do pelna ostatnio 930 km na baku i jeszcze rezerwa nie zaswiecila w ukrytym menu pokazywalo 9.9l w baku

zaznacze ze jazda raczej w trasie dojezdzam 50 km w jedna strone do pracy wyjazd z miasta potem 2 miasteczka ze srednim ruchem po drodze kilka swiatel , jazda zwykla droga 15 km po tzw. scieszkach rowerowych predkosc 100-110 ale czasem sie zdarza i 170 na krotkim odcinku

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dba to się ma :)

 

z całym szacunkiem ale ja też mam mega zadbaną bumę tankuję także na shellu i czasem BP , oleje filtry itd wymieniam na oryginały co 10 tys lub co roku i przez ostatnie dni wciągnęla 11,5 litra 50/50 trasa miasto . Zaparkowana na dworze przy -17 musi swoje spalić. Jazda normalna ani nie deptana ani nie emeryt ale dla wygody wł. fotele podgrzewane.

 

Ja nie mam pojęcia jak trzeba jeździć aby spalić teraz 5 czy 6 litrów- kurna a może wam jeszcze w baku przybywa paliwa po każdych 100 km i musicie ulewać :mrgreen:

 

Ja średnio latem zamykam sie w 8 l - miasto poznań i raz na tydzień lub dwa trasa 200 km.

A zimą hmmm nie ma reguły ostatnio wcięła na jednym baku 8.9 potem 10 l (sprawdzone na stacji )a teraz pokazuje na kompie 11,3 więc im zimniej tym więcej .

Jesli komuś pali 5-6 to chyba ma golasa bez xenonow , podg foteli i radia i jedzie po wsi lub małym miasteczku nie przekraczając 1700 obrotów :) aaa i ma garaż :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat xenon ma mniejszy pobór prądu, ale tak poważnie jeśli włączymy grzanie foteli, ogrzewanie tylnej szyby, ogrzewanie kabiny na max, to auto spali więcej, w fordzie na spalaniu chwilowym, przy wszystkim wyłączonym pokazuje 0,8l/h jak jest zimny a jak włącze podgrzewanie przedniej tylnej szyby, grzanie stołków + ogrzewanie kabiny to już się pojawia 1,2 - 1,4l /h.

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie w te mrozy to pokazuje teraz 7,5L/100km (+ ok 5%, bo komp zaniża). Krótkie odcinki: 15 km + 5 do 10 km po mieście, postój parę godzin i powtórka - jazda do domu. Przeciętnie 5-6 rozruchów silnika dziennie - około 50 km jazdy (dziennie).

Latem spalanie wychodzi o około litr mniej.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0d pali 7,5l w te mrozy ?

 

Spalanie kasowane przy ostatnim tankowaniu. Tak jak wspominałem - przeciętnie komp zaniża o jakieś 0,3 max 0,4 litra na 100km, czyli realne spalanie 7,8 - 7,9L/100Km.

Od zakupu auta (20 miesięcy temu) miałem spalanie (wyzerowane po zakupie) 6,4L/100Km + ok 5% przekłamanie kompa, czyli realnie 6,7-6,8 - dokładnie takie, jakie średnie podaje bmw w instrukcji.

W 320d 150 km spalanie miałem mniejsze do 0,5 L/100km (przy mniejszej średniej prędkości).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w małym mieście 25 tysięcznym , krótkie przeloty po ok 1km do 2 do pracy i pali w te mrozy 13-14. Oba termostaty wymienione w styczniu. Auto nie dogrzane. 90stopni uzyskuje po ok 9 km jazdy. Ja na tak krótkich przelotach nie dogrzewam silnika. Spalanie jest wysokie :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, co roku to samo...Jak sie pojawia mróz to zaczyna sie dyskusja od spalania no i oczywiscie zdarzaja sie takie asy co pisza ze przy -20 auto pali im 7,5l po miescie.Sprawa jest prosta-auto garazowane czy stoi pod gola chmurka. to pierwsza sprawa.To robi ogromna roznice,w spalaniu sam wiem z mojego doswiadczenia.Druga sprawa to trasa czy miasto-w trasie nawet w te mrozy spala mi 6l.Natomiast teraz jezdze po miescie krotki odcinki-auto pod chmurka -20 i okolo 3km odcinki-i spalanie 13-14l/100 km.Proponuje kazdemu "temu co pali 7,5"l w miescie zrobic maly test-niech auto stoi cala noc na mrozie,skasowac kompa i niech przejedzie 3-4km i niech zobaczy jakie ma spalanie.Mogę założyć się z każdym o każde pieniądze że bedzie to "naście litrów".Oczywiście mówimy o mieście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny temat, ja bym jeszcze dodal licytaje kto ile zuzywa wody na poranny prysznic ile czy mniej czy wiecej niz latem

 

Po to jest to forum, przy okazji można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. :shock:

 

Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny temat, ja bym jeszcze dodal licytaje kto ile zuzywa wody na poranny prysznic ile czy mniej czy wiecej niz latem

 

Po to jest to forum, przy okazji można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. :shock:

 

Pzdr

 

 

Z naciskiem na ciekawych.

A bicie piany o spalaniu jest tak samo ciekawe jak temat ktory zaproponowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie mego autka przy obecnej pogodzie to w granicach 10 litrów. Latem ok 2 litrów mniej.

Myślałem że moje jest paliwożerne, ale widzę, że są lepsi.

Co prawda auto garażowane, ale w garażu mam ok. 5 stopni cieplej niż na podwórku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko Masz normalnie i to normalne zachowanie auta w takiej temp. Inne wnioski i spalania można miedzy bajki włożyć .
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320d 163KM - spalanie przy lutowej temperaturze wynosi 9-10/100km miasto.

Jestem w stanie zejść do 8/100km przy delikatnej jeździe, a trasa 6/100km.

Rekord w lutym na trasie odcinek 100km - 5.1/100km zgodnie z komputerem - bardzo ekonomicznie ale i uciążliwie.

 

Tankowałem i zwykłego diesla i BP Ultimate - nie widziałem żadnej różnicy. Teraz przerzuciłem się na V-Power - zobaczymy jak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.