Skocz do zawartości

[E90] Tempomat


eXiDe

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie,

 

czy pojawia się jakiś znak/sygnał w momencie włączenia tempomatu? Bo u mnie nic nie ma :/ tak ma być? :P Heheh już rok minął odkąd użytkuję e90 ale jakoś chyba o to nie pytałem.. :)

 

Szybkie pytanie, szybka odpowiedź i kończymy temacik :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawia się zadana prędkość na wyświetlaczu cyfrowym na środku i taki mały znacznik na brzegu tarczy prędkościomierza w odp. miejscu. Wersja US.

Pozdrawiam

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 320d nie informuje o uruchomieniu tempomatu żadnym komunkatem ani diodą. A szkoda, powinna zapalić sie diodka jakaś albo chociaż strzałeczka na prędkościomierzu tak jak jest to rozwiązane w E60

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Po lewej stronie za kierownicą powinny być dwie dźwignie, dolna jest od tempomatu. Załączenie następuje poprzez odepchniecie "od siebie", odłączenie hamulcem, sprzęgłem lub dźwignią w odwrotnym kierunku, dodanie gazu spowoduje przyspieszenie, a następnie powrót do poprzednio zadanej prędkości. Można również dodawać/odejmować prędkość po 1km/h odpowiednio odpychając/przyciągając dźwignię. Można dodać również np. 5km/h pięciokrotnie odpychając dźwignię tempomatu.

 

Bankowo już ktoś to opisywał.

 

Swoją drogą ja używam tempomatu codziennie czy to miasto czy trasa, a chyba większość mówi, że jest on w naszych warunkach zbędny :lol:

Myślę, że jest idealny dla silnika, ale używam ze względu na wygodę no i lubię to uczucie "dmuchnięcia w koła" :roll2:

http://img408.imageshack.us/img408/6363/individualvisualizer3to.jpg

¿Te gusta conducir?

The Ultimate Driving Machine

Freude am Fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po liftingu wewnątrz, czyli do ok. połowy 2007 na zegarach pojawiaj się zadana prędkość, w starszych tego nie ma. Po za tym po 2007 tempomat chyba zawsze jest z funkcją hamowania z górki. Nie chodzi o oczywiście o radar.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim e90 z 2005 roku też był tempomat z funkcją hamowania i w momencie włączenia tempomatu pojawiała się informacja z zadaną prędkością na wyświetlaczu (znika po chwili) a na tarczy zegarów pojawiała się "strzałka", która ustawiała się równo ze strzałką prędkościomierza, w e92 z 2008 jest identycznie więc to chyba nie od rocznika zależy;

było:


e46 328 Ci

e46 320D

e90 330i

e92 330i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Witam podepne sie pod temat ale całkiem z imnej beczki posiadam bmw e90 318i 129km manual tempomat dołozony do wyposazenia działał bez zarzutu dwa lata teraz przy skrecie w lewo takim mocniejszym potrafi rozłonczyc go wlonczyc sie da zaraz i tak przy kazdym skrecie czasami nawet rozłacza jak sie jedzie prosto ale to juz zadkosc pozdrawaiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.