Skocz do zawartości

520 w gazie


mecik

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanko jak bedzie sie zachowywalo to auto z instalacja gazowa,chciałbym poczytac opinie uzytkownikow takich aut.Chce kupic takie cos i zagazowac,mialem do tej pory mniejsze trojki z silnikami(1.6 i 1.8)w gazie i spisywaly sie ok,aha nie chce diesla ;-).pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie ok,gaziarza mam sprawdzonego -od 15 lat zaklada instalacje do moich aut oraz mojej rodzinie,chciałem jednak zaciagnąc jezyka zanim sie zdecyduje.Napiszcie jeszcze jesli mozna jakie macie instalki w furkach z tym motorem.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontuj tylko normalną sekwencję a wszystko będzie ok, to że bmki nie lubią gazu to mit a rozsiewali takie bzdury ci co zakładali byle co albo przekładali z polonezów hahahahah

ja osobiście śmigam ponad 2 lata na BRC i tylko tankuje i nic mnie nie wzrusza,osiągi prawie takie same jak na benzynie, spalanie - zależy jak się ciśnie, od 15-20 w mieście a natrasie 11-13l/100km

powodzonka

Bogdan28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy koniecznie chcesz kopić z silnikiem 2.0???

 

Dla porównania dodam ze ma e39 528, kolega ma e39 520i mamy dokładnie takie sam instalaceje gazowe (wtrysk) i nie będę ukrywał jemu pali więcej niż mi .....dlaczego???

 

ostatnio miałem okazje pojedzic cały weekend jego 520... i co mogę stwierdzić...żeby osiągnąć podobne przyśpieszenia/predkości musiałem ja ciągnąć do 6ys..... dla porównania swoja ciagne do 4tys i mam te same wyniki co u niego...

 

po 3 dniach i po przejechaniu 500km całkowicie odradzam ten silnik w tej budzie...

 

w mojej 528 max spalanie jakie osiągnąłem przy jeździe non stop do czerwonego pola to było 15.5lpg jak narazie nie mogę wychylić się poza ten wynik...

średnie spalanie wychodzi mi tak od 13.8 do 14,6lpg.....

trasa np. z Warszawy nad morze 12lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód wyboru 520 jest prozaiczny.Kolego wiem ,że 2.8 jest lepsze od 2.0 ale u mnie wyznacznikiem jest wysokość akcyzy -od 2.0 jest 3% a od 2.8jest 13%,wiec kasę zaoszczędzoną na akcyzie przeznaczyć chcę na dobra instalkę,bo auta w Polsce nigdy już nie kupię,miałem jednorazową przygodę z samochodem kupionym w Polsce i nigdy więcej a trochę aut przewinęło się przez moje ręce.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to kwestia wyboru...i również farta...

ja, jak narazie ma to drugie: miałem 4 samochody sprowadzone bez rej w Polsce

 

kadet 1,6

astra 1,6

golf III 1,8

e34 520 12v

 

oraz 2 rej. w Polsce ( jeżdżone około 1 rok po sprowadzeniu)

 

almera 2,2 tdi

i obecnie e39 528

 

i jak dotychczas nie trafiłem na jakąś minę....

 

Zawsze jeżdżę z miernikiem i powtarzam sprzedającemu ze nim przyjeżdżam po kilki rozm. telefonicznych udaje mi się wyeliminować wątpliwych klientów...

 

Dla przykładu przy zakupie ostatniego e39 ...szukanie ponad miesiąc...telefonów do klientów wykonanych ponad 20 z czego wybrałem 3 osoby....i jak mówiłem,,,pojechałem do goscia który najbardziej konkretnie gadał

powiedział ze były dwa elementy malowane i faktycznie tak było...

maska przednia 190 jednostek oraz błotnik pp...wszystkie inne elementy oryginalny lakier czyli 110-120 jednostek...

mechanicznie też był ok.

 

 

W takim razie życzę powodzenia w poszukiwaniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oblazłem wszystkie komisy w okolicy i ogłoszenia w prasie i necie,barachło totalne generalnie,szukałem również Passata dla teścia i też zero wyboru,więc wsiadłem w autobus do Ruhry(199zł bilet) i w ciągu jednego dnia kupiłem w cenie wyższej półki polskiej giełdy passata w stanie i wyposażeniu nieosiągalnym w naszym kraju.Po nowym roku jade w ten sam sposób po 5-teczkę,oczywiście nie ma co liczyć na cuda ,że za cenę rzęchów z allegro kupi się coś ciekawego w Niemczech ale jeśli ktoś zrozumie ,że cudów nie ma nigdzie to za te same pieniądze co w Polsce można znaleźć auto w stanie tzw."igła".pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oblazłem wszystkie komisy w okolicy i ogłoszenia w prasie i necie,barachło totalne generalnie,szukałem również Passata dla teścia i też zero wyboru,więc wsiadłem w autobus do Ruhry(199zł bilet) i w ciągu jednego dnia kupiłem w cenie wyższej półki polskiej giełdy passata w stanie i wyposażeniu nieosiągalnym w naszym kraju.Po nowym roku jade w ten sam sposób po 5-teczkę,oczywiście nie ma co liczyć na cuda ,że za cenę rzęchów z allegro kupi się coś ciekawego w Niemczech ale jeśli ktoś zrozumie ,że cudów nie ma nigdzie to za te same pieniądze co w Polsce można znaleźć auto w stanie tzw."igła".pozdro

 

popieram, tak samo zrobiłem, dość miałem "super okazji z Polski"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie? Jak Wy musicie dusić w pedał, że macie spalania po 13...15...17l/100km?

Od dwóch lat (przejechane ponad 120tkm) mam sekwencję SEC... Moje spalanie to max.11l/100km, nierzadko cztery osoby i trochę w bagażniku, przy prędkościach 90-120km/h, w stosunku 60/40 trasa/miasto. Sprawdzone wielokrotnie...od tankowania do tankowania...nie żadne tam wskazania komputera. A jak jadę sam, co też się często zdarza, i bez specjalnych szaleństw czy wyprzedzeń na 5,5tys obrotów, to i wychodzi poniżej 10 l/100km.

Fakt faktem, że pedał nigdy nie sięga podłogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wojciechu kazdy jeździ tak jak lubi....co zrobic jak bym chiał jeździć 120km/h to pozostałbym przy fiacie punto 1,1 który kiedyś miałem...

Moje zdanie jest takie Bmka spali ty ile jej wlejesz...pytanie czy masz przyjemnośc z jazdy i z przyspieszenia??

czy lubisz sie toczyć jak spacerówka....

 

Masz racje że da się osiągnąć takie spalanie przy tym silniku 2.0 ale kazdy preferuje inny sposób jazdy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem Białystok to nie W-wa, masz manual, czy automat? Ja się wczoraj tankowałem i przejeżdżając/stojąc w W-wie spalił mi 16l/100km gazu, benzyny adekwatnie 13l. Mówi się trudno. Latem jadąc na Hel załadowany po uszy i mając na haku 2 rowery spaliła mi 12,5 gazu co uważałem za dobry wynik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze....no cóż... powiem tylko, że nie uważam prędkości z zakresu 90-120 km/h za toczenie sie jak spacerówka. A i polskie drogi nie sprzyjają ku temu...

 

Po drugie...A czym się różni jazda od świateł do świateł w B-stoku i W-wie? Bo nie bardzo rozumiem porównania... A skrzynia to manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.