Skocz do zawartości

Problem z biegami na zimnym silniku


lukastrance

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze skrzynią biegów po dłuższym postoju, zwłaszcza w zimne noce...

Chodzi o to, że kiedy odpalam samochód rano i chce wrzucić wsteczny lub pierwszy bieg żeby ruszyć muszę się strasznie siłować z drążkiem zmiany biegów... biegi wchodzą dość ciężko i zauważyłem, że podczas wciskania biegu samochód rusza delikatnie do przodu lub do tyłu w zależności od tego jaki bieg wrzucam... po chwili kiedy silnik się trochę nagrzeje wszystko wraca do normy i biegi wchodzą płynnie i beż najmniejszego problemu... W czym szukać przyczyny? Jeździć się da ale niechałbym zajechać skrzyni :/ Nie jestem specem w mechanice pojazdów także jeśli to możliwe prosiłbym o jakąś podpowiedź ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego albo to jest stary olej w skrzyni biegów albo docisk sprzęgła? ja bym najpierw sprawdził olej w skrzyni biegów zawsze trzeba szukac przyczyny najbliżej rozwiązania ja tak miałem w passacie b5 po wymianie oleju obiaw ustał a w dodatku miałem lekki ubytek oleju i tak się właśnie działo

 

spróbuj powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... biegi wchodzą dość ciężko i zauważyłem, że podczas wciskania biegu samochód rusza delikatnie do przodu lub do tyłu w zależności od tego jaki bieg wrzucam...

Mam ten sam problem. Wymiana oleju w moim przypadku nie dała oczekiwanego efektu. Obecnie pojawiły się szarpania przy ruszaniu i juz jestem pewien że sprzegło sie kończy. Na dniach będę zmieniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego u mnie podobnie się działo ale ja traciłem sprzęgło robił się jak flak i zszedł mi płyn hamulcowy wystarczy dolać płyn hamulcowy i pompować sprzęgło tak żeby zaczęło normalnie pracować (odpowietrzasz tak układ hydrauliczny sprzęgła) i jak ci się to powtórzy do znaczy że masz do wymiany wysprzęglik bo on cieknie pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem problem taki sam, po wymianie oleju na pelen syntetyk - chyba mobil jakis wlalem i z rana ciezko biegi chodzily

i szybciutko zmienialem spowrotem na czerwony atf i biegi luzniutko czy to zima czy lato :)

wez sie za olej

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam ten sam problem , po nocy jedynka ciężko wchodzi jak tylko trochę pojeżdże silnik nagrzeje się to jest ok. Przejechałem już tak z 30tyś km. Olej oczywiście był zmieniany . Oprócz tego jak skrzynia się mocno nagrzeje (szczególnie latem) to na postoju im więcej mam odbiorników włączony to bardziej terkocze. Byłem z tym u mechanika który tylko zajmuje się bmw i powiedział że mam z tym tak jeździć i zrobie ze 150tyś zanim skrzynia klęknie . Mówił że jest to wina jakiegoś wałka w skrzyni (dostał luzu) a jak kupie używaną skrzynie to nie mam pewności że będzie to samo. Ponoć w e36 często ten problem występuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.