Skocz do zawartości

Klimatyzacja Auto - podczas deszczu


unky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam klimatyzację rozszerzoną jak na załączonej fotce.

http://images39.fotosik.pl/215/80c9fb259097445b.jpg

Nurtuje mnie pewna kwestia. Podczas ustawienia "Auto"-wciśnięte środkowe pokrętło w momencie jak podczas jazdy zaczyna padać deszcz to dmuchawa automatycznie przechodzi w tryb bardzo mocnego dmuchania.

Kurde, nie wiem jak sobie z tym poradzić - dzieje się to tylko w deszczu. Efekt dość podobny do tego jak wcisnę osuszanie przedniej szyby tyle że wtedy dmucha gorącym powietrzem od razu.

Jak samo się włączy to dmucha też bardzo mocno ale zgodnie z nastawami temparaturowymi, niemniej jest to irytujące - ten ciągły hałas dmuchawy.

Aby to wyłączyć wciskam lewe pokrętło - nastawy dla kierowcy i dmuchawa milknie, jak tylko jednak wcisnę "Auto" na środkowym pokrętle znowu zaczyna szaleć. Dzieje się to WYŁĄCZNIE podczas deszczu.

Czy to normalne w E60?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo, z tym ze u mnie jest to spowodowane brakiem gazu w klimatyzacji. System jest malo wydolny, wiec gdy jest potrzeba odparowania szyb zaczyna mocno dmuchac.

 

a jak temperatura na zewnatrz jest zbyt niska, żeby załączyła sie sprężarka to też rozwiązaniem zastępczym jest mocniejsze dmuchanie?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie jest taki sam problem podczas deszczu dmuchawa dmucha jak szalona. Myslałem że się coś zepsuło ale widze że problem dotyczy wiekszej ilości aut. Pytanie podstawowe czy jest to normalne czy jest to jakaś usterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

 

Właśnie wszedłem na forum żeby poszukać odpowiedzi na to samo pytanie.

U mnie w E63 jest dokładnie to samo, w czasie deszczu dmuchawa szaleje a dzisia jak jest sucho tryb "auto" działa bez zarzutu.

 

Tak samo jak poprzedników i mnie toi irytuje. W drugim aucie E53 X-5 takie rzeczy nie mają miejsca choć oczywiście jest poprzedni chyba jednak dobry climatronic.

 

Tak samo jak koledzy będę wdzięczny jeśli ktoś wie jak to rozwiązać. Nie chce mi się wierzyć żeby wentylator pracował od czujnika wilgotności, bo chyba takowego w BMW nie ma.

 

Pozdrawiam

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jak masz włączone na auto to wystarczy zmienić pokrętłem temperaturę, z reguły powinno być na 22 i przy tej temp właśnie przy deszczu zaczyna szybciej pracować, spróbuj obniżyć temp na około 19 powinien zwolnić, tak jest u mnie w e60, używam tylko Auto bez klimy i reguluje tylko temp w zakresie od 22 do 18 reszty nie ruszam i działa oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że używanie klimy przez caly rok daje lepsze efekty...

Przy temp. niższych ustawienie na odszronienie/odparowanie szyb, zawsze spowoduje jej wlączenie i szybsze osuszenie od wewnątrz. Przy niższych temp. zewnętrznych, agregat będzie pracowal rzadziej.

Poza tym, sprężarka powinna być co jakis czas włączana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jak masz włączone na auto to wystarczy zmienić pokrętłem temperaturę, z reguły powinno być na 22 i przy tej temp właśnie przy deszczu zaczyna szybciej pracować, spróbuj obniżyć temp na około 19 powinien zwolnić, tak jest u mnie w e60, używam tylko Auto bez klimy i reguluje tylko temp w zakresie od 22 do 18 reszty nie ruszam i działa oki

 

 

Niestety nie zwalnia. Regulacja temperatury nic nie daje. Obojęnie czy robię to dla kierowcy czy pasażera. Dziwne ale tak jest. Pozostaje wtedy ręcznie zjechać z obrotami wentyla i tyle. Oczywiście tak jak kolega praca bez włączonego chłodzenia.

 

Pozdrawiam

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak obnizasz obroty to ci się wyłącza auto :cry2: , u mnie tak działa jak opisałem po wielu testach, co do klimy to sobie włączam co jakiś czas bo wiem o sprężarce a w sumie to z klimą czy bez teraz to nie widzę róznicy oprócz spalania (w lecie to tak :wink: ), szkoda że u ciebie nie zadziałało, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podczas deszczu i wyłączonej klimie (reszta na auto) dmuchawa faktycznie pracuje na wyższych obrotach, ale jak włączę klimę to wszystko się uspokaja i jest ok. Generalnie po tym doświadczeniu jeżdżę cały rok z włączoną klimą i ustawieniem auto :cool2: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie po zmniejszeniu temperatury przy włączonym "Auto" i wyłączonej klimie wentylator nadal ostro dmucha. Jak włączę klimę, oczywiście przy trybie Auto to również nadal ostro dmucha.

Przestaje dmuchać jak wcisnę przycisk nawiewu od strony kierowcy (ten którym również reguluje się temperaturę), wtedy wyłącza się Auto i dmuchawa przestaje dmuchać ostro.

Oczywiście można wtedy nadal sterować temperaturą ale wyłączony jest tryb "Auto" czyli automatyczne rozprowadzenie powietrza wedle uznania komputera. Bo automatyczna temepratura dalej działa, tylko rozprowadzanie (wybór nawiewów) jest ręczne.

Wg. mnie z tym dmuchaniem podczas deszczu to jakoś kiepsko jest i wg. mnie to jakiś błąd - bo co to za jazda przez kilka godzin w deszczu w trubie auto jak dmuchawa npiż#@$@ tak ostro że hałas w środku jest podobny do tego jak się włączy osuszanie przedniej szyby. Zero komfortu jazdy w takim hałasie na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz włączoną klimę i tryb auto i jedziesz w deszczu to nawiew nie powinien na dłuższą metę chodzić na wysokich obrotach (tylko z początku). Jeśli jest tak jak to opisałem to prawdopodobnie masz coś ze sterowaniem nawiewu/klimy. Latem dobrze chłodziła klima? Jeśli nie to pewno tu jest problem, gdyż jeśli powietrze nie jest dostatecznie wysuszone przez klimę to całość chodzi tak jakby klima nie była włączona ( czytaj ciepło na szybę i wysokie obroty).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez jeromer » Śro Paź 28, 2009 10:38 pm

 

U mnie podczas deszczu i wyłączonej klimie (reszta na auto) dmuchawa faktycznie pracuje na wyższych obrotach, ale jak włączę klimę to wszystko się uspokaja i jest ok. Generalnie po tym doświadczeniu jeżdżę cały rok z włączoną klimą i ustawieniem auto .

 

tak samo jest w moim E60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj też wejść w iDrive - Cilmate - Automatic programm i zmienić z intensywności high na low, wtedy nie powinien często wchodzić na maksymalne obroty dmuchawy.

Nie mam takiej opcji w iDrive :-(

Kroki wykonywane przeze mnie.

http://www.pubkubryk.pl/tempdata/climate.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unky ja znowu mam wiecej niz Ty, bo mam mozliwosc zmiany w trzech zakresach, wysoki, sredni niski, mam ustawione na sredni i o ile w deszczy nie zauwazylem nigdy zeby sie bardziej wzbudzil nawiew to bylem w mylni automatycznej i zanotowalem pierwszy raz ten przypadek bo w sumie pierszy raz bylem w myjni automatycznej, jutro podam Ci krok po kroku gdzie to mam w idrive tylko jak zwykle po polsku :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.