Skocz do zawartości

jak się nazywa to wybrzuszenie po obuStronach pod zderzakiem


karolass

Rekomendowane odpowiedzi

witam forumowiczów, mam pytanie odnośnie osłony pod silnikiem a własciwie to chyba jest oddzielna część co sie łączy z osłoną od silnika i przednim zderzakiem, chodzi mi o takie wybrzuszenia i z lewej i prawej strony przed kołami przy samym zderzaku, nie wiem jak te osłony sie nazywają bo chce je kupić na allegro bo zachaczyłem troche spodem i mi sie porozrywały z deczka, one są chyba tylko przy m pakiecie ale nie jestem pewny, jak sie stoi kawałek od samochodu albo schyli troszke to są normalnie widocznym elementem.... jesli ktos kojarzy to niech podpowie jak to sie nazywa bo nie moge tego nigdzie znalezc ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie zdjątko wieczorkiem i poznym wieczorkiem przesle link do zdjecia zeby byla jasnosc o co mi chodzi jak ktos nie kojarzy... ale na 90 procent jest to element osłony seryjny... czesze całe allegro i real oem i nie moge dojrzeć ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego z przykrością zawiadamiam ze z rozumowania mogę Ci wystawić dwóję:P a z szukania mysle ze spokojnie mozemy ocenke odłozyc bo juz to dawno przelukałem jak mówiłem i nie ma tego nigdzie, ani na załączonym obrazku który widzisz ani na allegro, zrobię zdjecie to wstawie, niestety nie było mnie przy furce i nie moge wstawic linku dzisiaj ale lada dzien to zrobie, z góry dzieki za pomysły wszystkim...nawet te błędne....moze akurat ktorys z was trafi w to co potrzebuje... P.S. mnie tez dziwi ta sytuacja ze nie ma tego nigdzie bo to brzmi bez sensu ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega thenygoos ma rację tyle, że w ETK rysunek jest poglądowy i jak to nazwałeś wybrzuszeń tam nie ma. W liście poniżej musisz wybrać część z numerem 14 ale do wersji z pakietem aerodynamicznym M. Przy odbiorze w serwisie zobaczysz, że wybrzuszenia będą. Przednie krótkie części nadkoli od wersji z M-pakietem róznią się nieznacznie od oryginałow właśnie tymi wybrzuszeniami i są nieznacznie szersze dołem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niom :-):

 

14 Osłona przedziału silnika, dolna prawa 1 09/2000 51717008692 $22.97

Dla samochodów z

M Technic Pakiet aerodynamiczny

S715A=Tak

14 Osłona przedziału silnika, dolna lewa 1 51712498989 $132.97

bez kanału powietrza hamulca

14 Osłona przedziału silnika, dolna prawa 1 51712498990 $135.81

bez kanału powietrza hamulca

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)) w takim razie chyle czoło dla was :) na wszelki wypadek jeszcze zrobie zdjatko i wstawie linka to bedziemy pewni ze o to chodzi... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodzi Ci o - tak jak koledzy wspomnieli - wybrzuszenie na M-Pakietowym przednim krótkim nadkolu. Jest montowane pod narożnikiem zderzaka przedniego i widać to wybrzuszenie także stojąc z boku auta. Miną tego wybrzuszenia jest to, że dość mocno obiża prześwit auta - ja już mam jedno zmielone na maxa niestety i musze to wymienić :( Druga mina to masakryczna różnica w cenie - o ile standard na Allegro można dorwać za około 40-50pln to już m-pak od 150 - 180 pln :(

Co do nazewnictwa to jest to: przednie krótkie nadkole M-Pakietowe (nazwa stąd, że montowane jest także częściowo we wnęce koła i później 3 śrubami do spodu zderzaka przedniego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w m-pakiecie, w normalnej wersji nie ma potrzeby ściągać demontować tylnej części nadkola: ten element jest mocowany we wnęce koła kilkoma wkrętami wkręcanymi w blaszki, a na dole jest kształtowo (na "klik") łączony z osłoną silnika...Wygodnie jest zdjąć koło, chyba, że masz rączki niemowlaka...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co z grubsza patrzyłem w M-Pakiecie - to najlepiej ściągnąć koło. Przednie krótkie nadkole jest nakładane na wierzch głównego nadkola i tam są bodajże 3 lub 4 śruby, które musisz odkręcić żeby odczepić to od nadkola głównego. Zaś od spodu są chyba 3 śruby (ewentualnie te spinki/śruby obracane o 90 stopni)- jak odkręcisz koło i będziesz miał na lewarku to powinno być dostatecznie dużo miejsca pod autem, żebyś tam zmieścił śrubokręt. Inaczej przy normalnie stojącym aucie jest bardzo niewygodnie - chyba, że masz śrubokręt długi na max 10cm to wtedy może jakoś zmieścisz to i dostaniesz się do śrub żeby je na ślepo odkręcać. Nadkole to wchodzi też wewnętrznym bokiem pod główną osłonę pod silnikiem żeby się lepiej trzymało.Pamiętaj też, żeby nie szarpnąć za prawe nadkole coby sobie nie urwać czujnika temperatury zewnętrznej :)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO Misiak w Krakowie płaciłem za przednie orginalne nadkola po 35zł

wcześniej kupiłem te same nadkola na allegro płaciłem trochę drożej i okazały się totalnym nieporozumieniem

nic nie pasowało nawet czujnika temperatury nie dało się zamontować

Nie polecam nikomu tych zamienników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi we łbie gdzieś dzwoni - w ASO we Wrocławiu takie przednie nadkole M-Pakiet kosztuje w okolicy 250pln. Na Allegro oryginały (nawet nowe) "chodzą" po 150-180pln. Ale zadzwonić możesz do ASO jeszcze - a nóż, widelec mają jakąś przecenę/wyprzedaż :mrgreen:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i własnie...jak tu zapytać szanownego cwaniaka z ASO co siedzi na krzesełku i obsluguje telefon z czesciami... chodzi mi o serwis tłokinskiego ASO BMW na aleksandrowskiej.., koleszka naprawde ciezko jaży a mysli ze jest najmądrzejszy bo jest starszy i pracuje w BMW..., jak jeszczse nie wiedziałem jak mn.w sie to nazywa a dopytywałem sie o to to mi pokazał zdjęcie i mówi se szukaj..., ja mu mówie wie Pan co ze to tak nie wyglada jak na zdjeciu i ze nie wiem dokladnie:P wybrzuszenie w przedniej czesci zderzaka od spodu mocowane do nadkola... Boooże dajcie mi nowy mózg zebym sie porozumiał z tym typem co ja do niego mówie ;) nie no bez obrazy ale nie chce zeby mi dał jakąś padline a do Łodzi obecnie nie dojade bo nie mam autka i musze czekac na poczte jak oni wyślą...na szczęście brałem już u nich część jedną także z wysyłką i ufnością probolemu nie będą mieli..., ale cos mi sie nie chce wierzyc ze tak tanio one kosztują te przednie dolne krótkie nadkola tzwane ;) jeszcze M-pakietowe..bo o tych tu mowa oczywiscie, są na allegro takie zamienniki http://moto.allegro.pl/item742201418_nadkole_nadkola_e39_m_pakiet_przody_szeroki_zderz.html ale kolega wyżej już trochę przybliżył na ich temat więc... pytanie: ILE KOSZTUJE W DNIU DZISIEJSZYM ORYGINALNY W ASO w ŁODZI M-PAKIETOWE PRZEDNIE KRÓTKIE NADKOLE DOLNE czy cos takiego ;) jak kolega manolito powiedział.... tak to chyba mniej wiecej kosztuje że ze 250zł trza wykosić za element skoro na allegro są po 150-180 uzywki.... ja osobiscie nie moge znaleźć nawet tych używek, czasem sie trafi ale jak ktos znalazł to prosze zeby zapodał link to z chęcią rozważe propozycje:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest jakiś zamiennik za 30pln ale mówiąc szczerze to ten plastik wygląda jak papier i pewnie nawet od uderzenia małym kamieniem szlag go trafi:

http://moto.allegro.pl/item742201418_nadkole_nadkola_e39_m_pakiet_przody_szeroki_zderz.html

 

Jak chcesz kupić oryginał (nawet chyba nowy) zadzwoń do nich - są z Nowej Rudy i mają tego od groma na składzie. Na aukcji co prawda nie widzę ale mają full rzeczy nie wystawionych. Ostatnio jak pytałem to oryginalny M-Pakiet mieli za 150pln/sztukę.

http://moto.allegro.pl/sklep/5100825_moto_m5_czesci_bmw

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 35 zł płaciłem za zwykłe do 540 e39 nie M PAKIET a za to górne soś koło 150zł

Najpierw kupiłem na allegro bo myślałem że w ASO będą bardzo drogie,okazało się że są tańsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no i własnie...jak tu zapytać szanownego cwaniaka z ASO co siedzi na krzesełku i obsluguje telefon z czesciami... chodzi mi o serwis tłokinskiego ASO BMW na aleksandrowskiej.., koleszka naprawde ciezko jaży a mysli ze jest najmądrzejszy bo jest starszy i pracuje w BMW..., jak jeszczse nie wiedziałem jak mn.w sie to nazywa a dopytywałem sie o to to mi pokazał zdjęcie i mówi se szukaj..., ja mu mówie wie Pan co ze to tak nie wyglada jak na zdjeciu i ze nie wiem dokladnie:P wybrzuszenie w przedniej czesci zderzaka od spodu mocowane do nadkola... Boooże dajcie mi nowy mózg zebym sie porozumiał z tym typem co ja do niego mówie ;) nie no bez obrazy ale nie chce zeby mi dał jakąś padline a do Łodzi obecnie nie dojade bo nie mam autka i musze czekac na poczte jak oni wyślą...na szczęście brałem już u nich część jedną także z wysyłką i ufnością probolemu nie będą mieli..., ale cos mi sie nie chce wierzyc ze tak tanio one kosztują te przednie dolne krótkie nadkola tzwane ;) jeszcze M-pakietowe..bo o tych tu mowa oczywiscie, są na allegro takie zamienniki http://moto.allegro.pl/item742201418_nadkole_nadkola_e39_m_pakiet_przody_szeroki_zderz.html ale kolega wyżej już trochę przybliżył na ich temat więc... pytanie: ILE KOSZTUJE W DNIU DZISIEJSZYM ORYGINALNY W ASO w ŁODZI M-PAKIETOWE PRZEDNIE KRÓTKIE NADKOLE DOLNE czy cos takiego ;) jak kolega manolito powiedział.... tak to chyba mniej wiecej kosztuje że ze 250zł trza wykosić za element skoro na allegro są po 150-180 uzywki.... ja osobiscie nie moge znaleźć nawet tych używek, czasem sie trafi ale jak ktos znalazł to prosze zeby zapodał link to z chęcią rozważe propozycje:)

 

Bo części się nie kupuje u Tłokińskiego tylko na Długosza (przy Włókniarzy). Tam załatwisz wszystko profesjonalnie i miło a cena troszkę niższa, no i mają zawsze też ofertę zamienników jeżeli są dostępne do danej części.

Edytowane przez mmw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
zakładałem podrabiane nadkola ktore kupiłem na aukcji allegro. cena ok 70 pln z wysyłka. jakosc wykonania makabryczna, bez frezu na wiertarce i szlifierki kątowej nawet nie dopasuje sie tych elementów do otworów w aucie. jednak dla kogos kto chce miec zaoszczedzone kilka stowek warto sie pogimnastykowac. od stycznia jezdze i na codzien parkuje pod domem gdzie od czasu do czasu obcieram tymi własnie elementami o krawężnik. nic sie z nimi nie dzieje, nie pekaja na mrozie krawezniki również im nie szkodza. po zamontowaniu tylko z bliska mozna dostrzec róznice. jesli chodzi o cene to podrobka jest dziesiata czescia ceny za oryginał-troche dużo dlatego też zaryzykowałem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.