Skocz do zawartości

Który zestaw tarcz i klocków byście polecili?


Pawel20053

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nadszedł czas wymiany tarcz i klocków w mojej beti.

Nie wiem na który zestaw się zdecydować, cenowo podobne, w obu przypadkach znani producenci.

proszę o wypowiedź osób które mają z któryś z wymienionych zestawów, a najlepiej osób które miały styczność i z zestawem pierwszym jak i drugim.

Chyba że macie jakieś inne sensowne propozycje.

 

Zestaw I : Tarcze ATE PowerDisc + klocki ATE

 

http://moto.allegro.pl/item708113105_tarcze_power_disc_nacinane_klocki_ate_bmw_e34_e32.html

 

 

Zestaw II : Tarcze Brembo + klocki FERRODO

 

http://moto.allegro.pl/item704923062_brembo_ferodo_bmw_e32_e34_tanioooo.html

 

Z góry dziękuje za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zestaw Brembo + Ferrodo na allegro, ale u innego sprzedawcy i na tył.

Po miesiącu :duh: , w klocku pękła sprężynka przytrzymująca klocek na miejscu i jadąc po wybojach wytwarzam symfonię terkotu na 1 klocek hamulcowy i tarczę. Więcej takiego zestawu nie kupię.

 

Ale to jest tylko moja opinia.

 

Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widzę że wg. waszych opinii obydwa zestawy są dobre... chyba że się trafi felerny egzemplarz.

 

 

Zastanawia mnie tylko jedno, czy produkty sprzedawane na allegro nie są towarem 2-giego gatunku. Słyszałem że czasami sprzedaje się części nowe, renomowanych producentów które zostały odrzucone ze względu na jakąś małą niedoskonałość lub coś takiego, co jest nie zauważalne przy zakupie. Mój brat kupił taki napinacz paska rozrządu do swojej Audicy..... skończyło się to bardzo kosztownie po 15000km :-/

 

I dla tego zastanawiam się czy nie kupić tych tarcz w Focie i mieć święty spokój.... niestety wyjdzie to sporo drożej.

 

Czekam na wasze opinie szanowni forumowicze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z przodu ATE i po za tym,że po około półtorej roku zaczęły trochę piskać podczas hamowania to nic innego nie mogę im zarzucić :)

A co do tych z Allegro to są to sklepy,więc dostaniesz na nie paragon i gwarancja też obowiązuje,a na felerny egzemplarz możesz trafić zarówno w Focie jak i na Allegro,bo pewności nie ma się żadnej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Ja polecam tarcze gładkie wentylowane Zimmermann + klocki JURID "J" . Skuteczność hamowania bardzo dobra i brak jakichkolwiek pisków. Z tego co wiem to ten zestaw szedł na pierwszy montaż.

 

Jeśli chodzi o tarcze nawiercane to spotkałem się w wielu przypadkach, że pojawiały sie na nich spękania w okolicach tych nawiercanych otworów , pewnie z uwagi na to, że szybciej sie chłodziły w tych miejscach niż na pozostałej płaszczyźnie.

 

Moim zdaniem do codziennej jazdy to wkładać gładkie, chyba że do upalania to można sie zastanowić nad nawiercanymi bo one lepiej powinny pracować jak są rozgrzane, no i klocek też szybciej się zużyje.

 

Bardzo ważne , aby przy wymianie bardzo dokładnie oczyścić piaste !

 

 

Zdrówko

 

Dario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Ja polecam tarcze gładkie wentylowane Zimmermann + klocki JURID "J" . Skuteczność hamowania bardzo dobra i brak jakichkolwiek pisków. Z tego co wiem to ten zestaw szedł na pierwszy montaż.

 

Jeśli chodzi o tarcze nawiercane to spotkałem się w wielu przypadkach, że pojawiały sie na nich spękania w okolicach tych nawiercanych otworów , pewnie z uwagi na to, że szybciej sie chłodziły w tych miejscach niż na pozostałej płaszczyźnie.

 

Moim zdaniem do codziennej jazdy to wkładać gładkie, chyba że do upalania to można sie zastanowić nad nawiercanymi bo one lepiej powinny pracować jak są rozgrzane, no i klocek też szybciej się zużyje.

 

Bardzo ważne , aby przy wymianie bardzo dokładnie oczyścić piaste !

 

 

Zdrówko

 

Dario

 

Masz rację, bdb zestaw, nic nie piszczy, hamuje świetnie, klocki Jurid mało pylą. Można zamiast zimmermanów /drogie/ wziąć tarcze Jurid - wentylowane na przód za 160pln-ów. A klocki tylko Jurid, najlepsze te, które szły na 1 montaż ale trudno je trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja do swojej buni zakupiłem ATE jakieś 1.5 roku temu wg mnie tarcze są super zrobiłem na nich już 52kkm i się nie pokrzywiły był to zestaw klocki+tarcze PowerDisc wentylowane nacinane.Ja pomimo tego że są zwolennicy i przeciwnicy ATE to bym Ci taki zestaw polecił.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja Piraci Drogowi :8)

mam pytanko,bo widzę ,że tak szeroko się rozwodzicie na ten temat, to na pewno powiecie ile wynosi taki średni koszt zakupu tarcz+klocki na przód do naszych bawarek. padają tu różne ceny i opinie. moje hamulce się kończą i zas na wymianę więc też bym prosił w miare o szybką odpowiedź,bo nie wiem jak długo jeszcze się będę ślizgał :P

 

dzięx, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj miszczu, miszczu - poczytaj wyżej, już to napisaliśmy: tarcze Zimmerman lub Jurid 2 x ok.160 pln i klocki Jurid pierwszy montaż 160 pln. To są górne granice za najlepsze części - wszystko inne będzie tańsze. Powodzenia !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tobie za drogo to masz linka poniżej na cos tańszego i za cene troszke wyzszą niż moja jedna tarcza kupisz komplet

 

ale pamietaj to twoje życie i osobiscie nie polecam, daje tylko przykład

 

http://www.allegro.pl/item718213050_tarcze_pelne_klocki_z_nakladka_bmw_e34_e_34.html

 

 

Zdrówko

 

Dario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rok temu skończyły mi się klocki oraz tarcze ze względu na dołek finansowy zakupiłem tarcze wentylowane oraz klocki marki BRP. Po roku użytkowania i zrobieniu ok. 30yś km muszę stwierdzić iż komplet ten sprawuje się bardzo dobrze, skuteczność hamowania bardzo dobra, zużycie materiałów normalne, mieszkam w górach więc tego "mocnego" hamowania jest trochę więcej. Na koniec cena za kpl. zapłaciłem ok. 160 zł. Podsumowując gdybym miał wówczas pieniądze to pewnie bym nie kupił myśląc ze to szajs, obecnie na pewno bym nie przepłacał za coś innego. Może dobrze trafiłem ale naprawdę jest wszystko ok.

robertusmaximus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.