Skocz do zawartości

Moje prawe lusterko zwariowało- dlaczego?


pabik1000

Rekomendowane odpowiedzi

WItam!

Nie wiem co dzieje się z moim prawym lustrem. Mam fotele z pamięcią i lustro fotochrom często samo się przestawia w inną pozycją w sumie bez powodów. Gdy włączam wsteczny to nie zjeżdza na dół. Czy ktoś zna możliwą przyczynę? I podczas składania i otwierania chodzi z problemem i wydaje różne dziwne dżwięki (coś tam chrupie). Jak je rozebrać żeby go nie uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo, tez prawe lusterko samo sie przestawia, nie zdiagnozowalem jeszcze przyczyny.

 

A co do tego, czy lusterko obniza sie po wrzuceniu biegu wstecznego, czy nie, to zalezy, w ktorej pozycji masz aktualnie przelacznik wyboru ustawianego lusterka. Jesli jest ustawiony na lusterko kierowcy, to prawe lusterko bedzie sie obnizac, jesli zas na lusterko pasazera, to wtedy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pabik1000 jesli jestes z Wawy to moge Ci to lusterko rozebrac i przesmarowac zeby lekko chodzilo przy skladaniu (robilem to u siebie).

Ale czemu samo sie przestawia to nie mam pojecia.

Bez rozebrania i ogledzin ciezko bedzie o diagnoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to nie zadna usterka :) Lusterko przy wstecznym zchodzi na dol automatycznie zebys widzial kraweznik przy parkowaniu tylem i zebys sobie np nie porysał swoich felg :D takze lepiej tego nie naprawiaj bo to bajer :)
NO BMW - NO FUN !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że po opuszczeniu się na dół przy włączeniu wstecznego nie wraca do starej pozycji po zmianie biegu. Oprócz tego nie chce się składać tylko coś tam chrupie w środku. A po wciśnięciu 1 w pamięciach nie wraca do zapamiętanej pozycji tylko do dowolnie innej wybranej przez siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

mam ten sam problem, mianowicie lusterko samoczynnie opuszcza sie na dół podczas jazdy i nie ma mozliwosci podniesienia go do gory (prawa, lewa strona oraz dół dziala bez problemu) jest to o tyle meczace, ze podczas jazdy w porawym lusterku widzisz swoje tylnie kolo i na najblizszych swiatlach mozna je dopiero recznie ustawic ;/ prawe lusterko sklada sie bez problemu, lewe natomiast nie ma sily

koledzy pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiłem składanie się lustra.

Jak to zrobiłem:

Po ściągnięciu lakierowanego plastiku mamy dojście od góry do 3 śrubek na mały krzyżak. Odkręcamy je. Delikatnie podnosimy obudowe silniczka i ukazuje nam się system składanie lustra. U mnie zużyta była środkowa plastikowa zębatka na wałku (długość ok 3cm). Drugą znalażłem na szrocie. Później poskładać do kupy i działa.

Dalej został mi problem że lustro nie chce wracać do zapamiętanej w memory albo po włączeniu wstecznego i obniżeniu się lustra pozycji.

Ma ktoś pomysł na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Mam pytanie, czy w każdym e39 ze składaniem elektrycznym lusterek powinno byc obnizanie prawego lusterka przy włączeniu wstecznego biegu?...czy takie rzeczy sie programuje?...np by po zamknieciu auta oba lusterka sie składały?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy w każdym e39 ze składaniem elektrycznym lusterek powinno byc obnizanie prawego lusterka przy włączeniu wstecznego biegu?...czy takie rzeczy sie programuje?...np by po zamknieciu auta oba lusterka sie składały?

I obniżanie i składanie lusterka programuje się w module komfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odnośnie nie składających się lusterek.

Problem tkwi w zardzewiałym pierścieniu. Aby się dobrać do niego trzeba zdemontować lusterko z osi na której jest osadzone. Przyznam, że jest z tym trochę zabawy bo trzeba ściągnąć taką nacinaną podkładkę zabezpieczającą. Dostęp do podkładki jest po ściągnięciu plastikowej zaślepki od spodu lusterka. Ja osobiście miałem lusterko wyjęte całkiem bo w innym wypadku będzie ciężko odbezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam serdecznie,

nie chce zakładać nowego tematu...

pytanko, po wrzuceniu biegu wstecznego lusterko faktycznie się obniża owszem, ale czy po wyłączeniu wstecznego nie powinno wrócić na swoje miejsce?????

u mnie zostaje obniżone co mnie denerwuje osobiscie :)

 

jak macie w swoich autkach??

 

pozdrawiam

e87 118d 2008r. MONACOBLAU Met. -> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=325656

e46 compact 320td 2002r. FLEMENCOROT -> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=221546

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

nie chce zakładać nowego tematu...

pytanko, po wrzuceniu biegu wstecznego lusterko faktycznie się obniża owszem, ale czy po wyłączeniu wstecznego nie powinno wrócić na swoje miejsce?????

u mnie zostaje obniżone co mnie denerwuje osobiscie :)

 

jak macie w swoich autkach??

 

pozdrawiam

Witam ,u mnie jest tak jak wrzucisz wsteczny lusterko się obniża,ale tylko wtedy jak przełącznik na drzwiach masz przesunięty na stronę kierowcy(wcześniej ktoś pisał) po wrzuceniu innego biegu lusterko POWINNO wracać na swoje miejsce.Sprawa zapamiętywania ,jest taka,może to głupie :mrgreen: ale trzeba zaprogramować,żeby w pamięci auta było ustawienie foteli i lusterek.Mam u siebie pamięć dla mnie i dla kobitki ona wsiada przyciska dwójeczke i ustawia się tak jak jej zaprogramowałem.Jak tak nie masz to coś nie gra,jak można bezpiecznie jeździć z lusterkiem spuszczonym na dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też problem z prawym lusterkiem mianowicie coś wariuje pamięć położenia prawego lusterka, po zaprogramowaniu jego położenia wystarczy po chwili nacisnąć cyferkę z pamięcią a lusterko idzie za każdym razem w inne położenie. Dodatkowo po włożeniu wstecznego lusterko obniża się i wraca za każdym razem w inne położenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.