Skocz do zawartości

E38 Kodowanie tylnich świateł LED


mbbrzoza

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zainstalowć tylnie światła LED w moim E38. Musze zakodować je w LCM żeby nie męczyło mnie komunikatem o problemie ze światłami. Szukałem opcji w NCSEXPERT ale nie znalazłem - chyba chodzi o wyłączenie monitorowania tylnich świateł pozycyjnych.

Gdzie szukać takiej opcji w NCS EXPERT lub EasyDIS v44?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zainstalowć tylnie światła LED w moim E38. Musze zakodować je w LCM żeby nie męczyło mnie komunikatem o problemie ze światłami. Szukałem opcji w NCSEXPERT ale nie znalazłem - chyba chodzi o wyłączenie monitorowania tylnich świateł pozycyjnych.

Gdzie szukać takiej opcji w NCS EXPERT lub EasyDIS v44?

w NCSie musisz tego szukać pod opcją: "KALTUEBERWACHUNG_xxx"

 

na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalasz ncs następnie ładujesz profil expertmode po załadowaniu lecisz F1 (Vin.....) następnie F3 (ZCS f. Ecu) tu wyskoczy okienko wybierasz swój model E38 i dalej moduł z jakiego ma pobrać dane (EWS, KMB) możesz wybrać co chcesz po tym zabiegu klikasz F6 back teraz przechodzisz do lokalizacji na dysku C:\ncsexpert\work i odnajdujesz tam plik FSW_PSW.TRC skopiuj sobie ten plik na pulpit i zmień mu rozszerzenie na MAN czyli FSW_PSW.MAN tak zmieniony plik skopuj do C:\ncsexpert\work

 

plik FSW_PSW.MAN edytujesz za pomocą notatnika i szukasz w nim opcji tak jak kolega klubau podpowiada KALTUEBERWACHUNG_xxx (nie jestem tylko pewny nazwy tej opcji i tu przyda ci się słownik niemieckiego :)) jeśli przy tej opcji jest active to przepisz na nicht_active i zapisz zmiany w pliku FSW_PSW.MAN następnie wracasz do ncs edytujesz profil expertmode(hasło do edycji to repxet) podczas edycji wchodzisz w opcję individualsierung i zaznaczasz ptaszek przy opcji pracy z plikiem FSW_PSW dajesz ok i teraz klikasz code car i powinno załadować nowe ustawienia

 

po tym linkiem masz kilka pdf opisujący kodowanie itp może się przydadzą http://rapidshare.com/files/159076435/Ncs_doc.rar

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się podepnę, chciałem wyłączyć sprawdzanie pozycji, tylnych i przednich przeciwmgielnych oraz świateł mijania w e39, spokojnie zrzucam co trzeba z auta, zmieniam rozszerzenie i co dalej.

próbowałem zmieniać wartości z xxxachungxxx na nicht_active ale nie jestem pewien które dokładnie muszę zmienić..

 

na probe zmieniłem wartość KALTEBERWACHUNG_AL na nicht_activ ale po code car dalej wywala błąd..., nie chce poprzestawiać czegoś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś w ferworze walki wyłączyłem dziś chyba wszystkie komunikaty od sprawdzania lamp, niestety dalej wala mi stop-y, postojowi tylne i przeciwmgielne tylne, jak się nazywają opcje do wyłączenia wyżej wymienionych??

 

 

poradziłem sobie ze stopami, dalej odzywają się pozycyjne i przeciwmgielne, wyłączyłem sprawdzanie wszystkiego na zimno i na ciepło... co dalej?? :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Dziekuje Sebek2407. Poszło idealnie wg. Twojego opisu.

Zakodowałem tylko LCM-a nie kodowałem całej reszty.

 

Witam.

Kolego mbbrzoza mógłbyś napisać którą funkcję KALTUBERWACHUNG dokładnie wyłączyłeś.Najlepiej jakbyś mógł to wklej tutaj FSW_PSW z Twojego LCM bo ja też chcę wyłączyć sprawdzanie na zimno w mojej e39 99r i mam z tym problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak ustawić w e46 coupe lamy diodowe z tyłu. Z przodu mam fabryczne xenony, z tyłu oryginalne ledy, które sam wstawiłem. Lampy nie palą się jednolicie - jakby mrużą, kierunkowskaz szybko miga a do tego jest oczywiście błąd spalonej żarówki.

Co i jak powinienem zrobic z tym calym przełącznikiem świateł??? :duh: prośba o wsparcie! :cry:

Bardzo Mądry Wybór ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam sorry że odgrzebuje temat ale mam ten problem w e38 ponieważ mam z tyłu lampy diodowe i wyświetla mi bremslicht pr. i standlicht pr. i po edycji pliku jest kilka KALTUEBERWACHUNG z różnymi końcówkami i teraz które zrobić na nicht aktiv żeby było dobrze i jeszcze jedna opcja czy robić to w ncs na expertmode czy na expertmode witch indyvidual.... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sorry że odgrzebuje temat ale mam ten problem w e38 ponieważ mam z tyłu lampy diodowe i wyświetla mi bremslicht pr. i standlicht pr. i po edycji pliku jest kilka KALTUEBERWACHUNG z różnymi końcówkami i teraz które zrobić na nicht aktiv żeby było dobrze i jeszcze jedna opcja czy robić to w ncs na expertmode czy na expertmode witch indyvidual.... ?

 

pocztyaj ten wątek:http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=130913

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod wątek....mam uszkodzony LCM ( cały czas pali się długie z prawej strony auta),to LCM III czyli z ksenonem,mam zamiar wymienić go na inny,sprawny i tu pytanie : czy dam rade zaadoptowac nowy moduł Carsoftem?Jeżeli nie,to czym?pozdr...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod wątek....mam uszkodzony LCM ( cały czas pali się długie z prawej strony auta),to LCM III czyli z ksenonem,mam zamiar wymienić go na inny,sprawny i tu pytanie : czy dam rade zaadoptowac nowy moduł Carsoftem?Jeżeli nie,to czym?pozdr...

 

VIN i przebieg wpisze PA SOFT(bez tego masz czerwona kropkę) a reszte danych o twoim BMW może zrobić NCS expert

http://www.bmw5er.pl/


http://img201.imageshack.us/img201/4793/p5010131.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.