Skocz do zawartości

opony run flat


jacek21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Ja do swojego BMW e60 520d 177

Zakupilem wlasnie zimowe (zwykle nie rof)DUNLOPY WINTER SPORT 4D 225 50 17 INDEKS V M+S XL

Po przejechaniu okolo 50km jestem troche rozczarowany zdaje sobie sprwe ze opona potrzebuje okolo 150 km na dotarcie ze zimowka jest b elastyczna itd ale martwi mnie troche plywanie na zakretach i ogolnie odczucie plywania jak narazie temp jest okolo 5 stopni na plusie zobatrzymy jak zejdzie na minus mam nadzieje ze troche sie usztywnia bo jezeli tak zostanie to katastrofa dodam ze zawieszenie cisnienienie itd jest ok a auto jest z 2009 r opony kosztowaly 3000 zl wiec mam nadzieje ze to nie bedzie wtopa

Pozdrawian

Ps:wszelkie opinie i wypowiedzi mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja na odwrót, przesiadłem się z opon bez RFT 18" na opony Dunlop Sport 01 RFT 245/40R18 93Y. Posiadam zawieszenie M-sportowe czyli najtwardsze, jest na nim bardzo twardo. Po jeździe na zwykłych oponach mimo sportowego zawieszenia odczuwałem niepewne prowadzenie samochodu, wynoszenie w szybszych zakrętach, minimalne ruchy kierownicy nie powodowały natychmiastowo zmiany kierunku itp. Po przesiadce na opony RFT prowadzenie samochodu jest super precyzyjne, jest minimalnie bardziej twardo ale przy tym zawieszeniu nie robi dla mnie to zupełnie różnicy. Wcześniej jeździłem Leonem II FR więc twardość zawieszenia M-sportowego była dla mnie akceptowalna tylko brakowało mi tej precyzji prowadzenia, tego wyczucia samochodu, reakcji na mój minimalny ruch kierownicą, które miałem w Leonie. Dopiero po zmianie opon na RFT (takie z jakimi samochód opuścił fabrykę) mam samochód, który prowadzi się tak jak tego oczekuję a nie jak łódka po jeziorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 lata później...

mam mały dylemat. moje stare oponki proszą sie o wymiane: Bridgestone Potenza RTF 18" 2x 275/40 2x 245/45

zastanawiam się czy nie wymienić na zwykłe opony. od początku miałem RFT zarówno na letnich jak i zimowych- nigdy nie narzekałem na kiespki komfort jazdy- mało tego zawsze uwazałem ze jazda jest bardzo przyjemna.

 

znalazłem też przypadkiem taki wynalazek- czy ktos slyszal o takich oponach? Falken Azenis FK453 RFT? komplet 3000zl

http://www.oponytanio.pl/cgi-bin/rshop.pl?dsco=132&cart_id=38847001.132.6791&sowigan=So&Breite=245&Quer=45&Felge=18&Speed=&kategorie=6&profil=Azenis%20FK453%20RFT&Marke=Falken&ranzahl=4&S_Z=&tyre_for=PKW&x_tyre_for=&Herst=Falken&rsmFahrzeugart=PKW&search_tool=standard&Label=E-A-71-2&details=Ordern&typ=R-277486

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chciałem wymienić opony runflat na normalne ze względu na dużo gorszy komfort jazdy, Szczecin cały podziurawiony i taką oto odpowiedz otrzymałem z BMW oraz firm oponiarskich:

 

Samochody z oponami typu Run Flat są specjalnie do nich przystosowane. Elementy zawieszenia (np. w BMW zastosowano bardziej miękkie nastawy zawieszenia) i systemy wspomagania (ABS, systemy stabilizacji toru jazdy) są zaprojektowane i skalibrowane do współpracy wyłącznie z oponami tego typu. Założenie zwykłych opon do samochodu przystosowanego do Run Flatów będzie skutkować jego nieprzewidywalnym zachowaniem przy dużej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
  • 5 miesięcy temu...
Panowie właśnie wymieniłem opony Runflat 16 na zwykłe 16 i nie polecam.

 

Co prawda komfort jazdy jest znacznie wyższy to w zakrętach auto tak zaczęło pływać że boje się nim jeździć.

 

 

 

 

Myślę że optymalne będą 17 zwykłe.

kupiłem bmw na 16 letnich runflat. Bujało przy dużych prędkościach - opony z 2010 roku. Na zimowkach (Dębica) , które dostałem z autem, było lepiej, ale daleko do tego czego oczekiwałem. Na lato założyłem nowe 17, nie runflat i jest kolosalna różnica na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Czy w F11 przy oponach 245/45/R18 zauważę różnicę w komforcie z RFT a bez RFT ? Wolałbym opony RFT choćby dlatego, że latam wieczorem lasami gdzie po zgaszeniu świateł w aucie nic nie widać. Zero latarni. Nie wyobrażam sobie wymiany opony, czy nawet napełnienia żelem w takim lesie o 3 nad ranem.

Dodatkowo mam u siebie możliwość ustawień zawieszenia Comfort Sport etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chcialbym rozwiac wszelkie wątpliwości na temat jakie opony wybrać. Przez chwile jezdzilem na oponach XL 225 45zr 17 jakiejs chinskiej firmy na 8 calowych felgach. Byly twarde, chyba ze wzgledu na sparciałą gume.

Ale prowadzenie przy wyzszych predkosciach cudo, jak po szynach. Odziwo prowadzilo sie jak na Run flatach, dziwne. Ale w deszczu czesto wlaczały sie sytemy bezpieczenstwa. Wiadomo.

Dlugo czytalem na forum jakei opony wybrac run flat zwykle czy moze inne. W koncu zakupilen rowzniez XL nowe Continental contisport 5 XL 225 45 17.

Efekt. Swieza miekka guma duzo ciszej, przy wpadaniu do dziury albo wiekszych nierownosciach bardziej komfortowo. Swiezosc gumy powoduje ze wszelkie dragania sa tlumione rewelacyjnie. ALe te prowadzenie na szybszych zakretach albo na autostradzie przy wyzszych predkosciach MASAKRA. Plywa, spozniona reakcja na ruch kierownicą. No i ten efekt plywania na łukach. Zawieszenie jest skonstruowane wylacznie pod Run Flaty . Nie ma mowy o instalacji ZWYKLYCH OPON - inne sztywne opony jak XL albo z niskim profilem jak widac z autopsji tez nie zdają rezultatu. Uwazam ze zeby bylo komfortowo opona musi byc nowa. A w przypadku bmw 1 musi byc to opona run flat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, nie chcę zaczynać nowego tematu a problem dotyczy opony runflat

Bridgestone Dueler H/P Sport 285/45 R19 111 W RUN ON FLAT XL

otóż mam taką oponę w której znalazłem gwoździa , jak na zdjęciu

http://ifotos.pl/z/aprpqas

To co widać to główka gwoździa sam gwóźdź ma ok 1mm średnicy przekroju

Powietrze nie ucieka więc na razie jeżdżę

Czy można naprawić tą oponę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Panowie proszę o poradę. Obecnie mam ogumienie mieszane 245/45r19 przód i 275/40r19 tył. Ze względu na xDrive muszę mieć opony homologowane tzw z gwiazdą BMW. Przy ogumienie mieszanym i xdrive jest taka konieczność. Czy udało się komuś znaleźć opony homologowane nie runflat w takich rozmiarach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie proszę o poradę. Obecnie mam ogumienie mieszane 245/45r19 przód i 275/40r19 tył. Ze względu na xDrive muszę mieć opony homologowane tzw z gwiazdą BMW. Przy ogumienie mieszanym i xdrive jest taka konieczność. Czy udało się komuś znaleźć opony homologowane nie runflat w takich rozmiarach?

 


https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p-zero-245-45-r19-102-y-pz4-xl---l-s#339330806


https://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-p-zero-275-40-r19-105-y-pz4-xl-zr---s-c#334183538

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mam jeszcze X3 F25 i to do niej potrzebuje.


Te zaproponowane Pirelli niestety się różnią i dostałem odpowiedź od Oponeo, które wysłało zapytanie do Pirelli, że się nie nadają do Xdrive. Pierwsze na przód mają oznaczenie LS a na tył SC. Niestety chyba nie ma dostępnych na rynku opon w rozmiarach mieszanych z homologacją non ranflat.

Pozostaje mi albo być skazanym na runflaty i bujać się w koleinach albo dokupić dwie felgi na tył. Tylko z tym też jest problem. Używanych nie ma dostępnych. Może ktoś wie gdzie można kupić używane 2szt. wzór y608 19" 8.5 " szerokie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.