Skocz do zawartości

xenony HID


mr.extreme

Rekomendowane odpowiedzi

Ja do siebie po lifcie dokupiłem do zestawu ksenonów specjalne adaptery - wkładasz w nie żarnik i wkręcasz tak jak normalną żarówę H7. Na Alledrogo tych adapterów jest cała masa.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jest ale z tego co wiem palniki ksenonowe dośc słabo tolerują włączanie i wyłączanie ich w dośc krótkim okresie czasu - jak ma to miejsce w przypadku świateł długich więc nie zdziw się jak będą Ci się przepalały bardzo szybko. Mnie tez kusiło, żeby na długie światła założy ale zrezygnowałem z powyższych powodów.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowac zawsze warto - kto wie, może już lepiej dopracowali palniki i nie będą tak padały. Czas pokaże.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istotna jest jeszcze przynajmniej dla mnie bardzo ważna sprawa, a mianowicie czy masz reflektory soczewkowe czy projekcyjne. Jeżeli są to projekcyjne to powinieneś montnąć żarówki H7R ze względu na jadących z naprzeciwka. Zestawy z tymi zarowkami są droższe ze wzgedu na zarówki, nie polecam najtanszych zarowek bo osłonki ® na zarowce szybko sie spala i nie bedzie po nich sladu. Do soczewkowych zwykle zestawy , nawet najtansze super sie sprawuja. I polecam temperature swiatła 4200, zdecydowanie lepiej oswietlaja droge. Z doświadczen z poprzedniego samochodu, wazne sa przetwornice, najednych przetwornicach zarowka slabiej swieci i czasami trezba bylo kilka razy kliknac zeby sie zapaliła zarowka, po zmianie przetwornic super sie sprawowal caly zestaw.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według testu który nawet kiedyś wrzucałem na forum, a był przeprowadzany o ile pamiętam przez jakiś ośrodek badawczy, najważniejszą rzeczą jest wykonanie palnika, te chińskie są wykonane byle jak, przez co źródło światła nie jest emitowane z właściwego miejsca, dlatego HID czy w soczewce czy nie przeważnie oślepia innych, więc najlepiej jak już chcecie mieć tak bardzo ksenon zrobić to na markowych palnikach np. osrama, a nie drutować made in china.
Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Xenonów w lampach "długich". Ztego co się orientuje w autach z takim Xenonem czyli BI jest tak: świeci się xenon mijania a do lampy od długich jest jakaś przesłona którą się otwiera i zamyka.Czyli normalnie można mrugnąć itp.Jeżeli chcesz założyć samą żarówke Xenonową w miejsce zwykłej to absolutnie nie zda to egzaminu gdyż Xenonowa żarówka gdy jest zimna to z sekunde czy dwie się rozpala aż zacznie świecić swoim światłem,także zapomnij o "mryganiu z długich" a poza tym jak już ktoś napisał skracasz jejnżywotność maxymalnie. . . Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Xenonów w lampach "długich". Ztego co się orientuje w autach z takim Xenonem czyli BI jest tak: świeci się xenon mijania a do lampy od długich jest jakaś przesłona którą się otwiera i zamyka.Czyli normalnie można mrugnąć itp.Jeżeli chcesz założyć samą żarówke Xenonową w miejsce zwykłej to absolutnie nie zda to egzaminu gdyż Xenonowa żarówka gdy jest zimna to z sekunde czy dwie się rozpala aż zacznie świecić swoim światłem,także zapomnij o "mryganiu z długich" a poza tym jak już ktoś napisał skracasz jejnżywotność maxymalnie. . . Pozdr

 

Oryginalna rozpala sie bardzo bardzo szybko, ale na poczatku ma inna barwe, i chyba nizsza moc, napewno wygladalo by to dosc smiesznie i raczej bylo malo skuteczne.

 

A kolega wyzej ma chyba racje, tez slyszalem ze jest przeslona.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie macie racji. Pojecie "bixenon" nie oznacza uzycia palnikow HID dla reflektorow swiatel drogowych. Nadal sa to zwykle zarowki halogenowe.

Nie bede sie tutaj wysilal z opisem i zacytuje wyjasnienie tej kwestii z forum Audi A6.

zasada działania jest następująca, gdy włączasz światła drogowe otwiera się przesłona w soczewce oraz włączają żarówki (te od strony grilla). Ponieważ żarówki świecą na biało to nie widzisz światła niebieskawego tylko białe. Najlepiej podjechać na stacji benzynowej przodem do dużej szyby i włączyć drogowe, patrząc w soczewki zobaczysz zmianę natężenia światła.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem HID-y w e34 i sprawowały się super,co do BI to jest j/w, montowane klapki które na mijania dają [gotowe] swiatło na długie ,nie kombinujcie z długimi,ile razy ich używacie ,uderzcie sie w pierś,przy tych korkach i ruchu,poza tym już z daleka będą z naprzeciwka migać na zmianę bo będzie ""za ostro"" świecić.
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak jak wcześniej już pisałem - montaż osobnego palnika na światła długie nie ma sensu - jego ciągłe zapalanie i wygaszanie dość mocno skraca jego żywotność. W fabrycznych zestawach może i te palniki są do tego dostosowane ale HIDy - niestety niezbyt dobrze radzą sobie z taką pracą jak światła długie.Zresztą - dlaczego w fabrycznie w E39 montowali ksenony tylko do świateł "krótkich" a długie pozostawili na zwykłych żarówkach?

Co innego Biksenon - tam palnik świeci non stop i w razie potrzeby użycia długich świateł otwiera się przesłona, która odsłania górną część strumienia światła - tak jak zresztą już wcześniej koledzy pisali. Dlatego palnik nie odczuwa żadnych niedogodności z tym związanych.

Rada: kup sobie poprostu na długie światła lepsze żarówki H7 (czy to Hella Blue Light, czy jakieś Osramy lub Phillipsy itp) - różnicę odczujesz - będzie o wiele lepiej niż na fabrycznych a ślepy w nocy nie będziesz bo co jak co ale długie światła w BMW e39 są bardzo dobre.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.