Skocz do zawartości

E39 konieczna wymiana licznika, jaki kupic ? jakiego nie?


tuspam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, musze wymienic liczni (nie do naprawy). Z tylu na liczniku na nalepcje jest napisane BMW 62.11-8 375 669 i nizej VD0 110.008.735/031

 

Czy musze kupic dokladnie z takimi samymi oznaczeniami ? Bo widzialem prawie identyczny na allegro tylko ten drugi symbol byl troszke inny VD0 110.008.735/041 (041 zamiast 031) i nie wiem czy bedzie pasowal.

 

Co ze starego licznika musialbym przelutowac aby pokazywal prawidlowy (faktyczny) przebieg i nie bylo zadnyc problemow?

 

Dziekuje za pomoc i zycze radosci z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to jakies moduly chyba musisz przerobic/zamienic!!! czytalem o tym gdzies na forum niedawno dlatego o tym cos wiem!!! a co do nr to odpadam niewiem w tym temacie nic sorki!!!

ONLY BMW...!!!




ex:

e21 318i

e28 524td

e39 523i

e39 530d

jest:

e36 316i

e39 540i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja wymienialem licznik oddalem samochod do elektronikow od bmw. Wiem na pewno ze musieli przeprogramowywac zegary i na pewno ten symbol ktory podales o musi byc taki sam ale nie jestem tego pewien. Szkoda ze nie mieszkasz w lodzi to podal bym ci namiary do tych elektronikow sa najlepsi w lodzi. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zegarach oprócz przebiegu jest również VIN.

Wiem że zegary są robione w wersji low i high (high jest bogatsza)

Najlepszy sposó to wymiana samej obudowy i zegarów jeśli to możliwe,

tzn jeślisama płytka elektroniki zegarów przeżyła ...

Sprzedam oryginalną nową cewkę zapłonową (1szt.) do E39.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Te zegary ktore chce upic wygladaja identycznie roznia sie tylko troche symbolem z tylu (biala naklejka). Nie chce nic ulepszac, poprostu wsadzic sprawne zegary i przelutowac uklady w ktorych zapisany jest przebieg, vin czy co tam. Tylko nie chce wtopic niepotrzebnie pieniadzy w licznik w ktory okaze sie ze nie bedzie dzialala tak jak nalezy. Niestety musze zajac sie tym sam wiec prosze was jeszcze o jakies wskazowki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys zmieniałem licznik w E38 740iA - miałem padniete piksele.

Zamontowałem licznik z E39 540iA i wszystko pieknie poza kontrola trakcji (nie działała - przycisk nieaktywny)

Spece od elektroniki chcieli cos ok 500zł za przelutowanie i odpuściłem temat.

Licznik byl przed liftowy a E38 po lifcie i mozliwe ze to byl problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem taką operacje na alegro kupiłem licznik który wyglądał dokładnie tak samo ale pochodził z innego silnika .zadzwonilem do goscia któty naprawia liczniki i powiedział ze powinien działać tylko musze zwrucić uwagę na to zeby skrzynia biegów była taka sama to znaczy automat do automatu , manual do manualu . licznik kupiłem wszystko działa tylko swieciła się czerwona kropka koło licznika kilometrów ( trzeba wpisać do licznika win samochodu i problem znika) zostaje zmiana przebiegu i znowu fahowiec lub przelutowanie eproma .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys zmieniałem licznik w E38 740iA - miałem padniete piksele.

Zamontowałem licznik z E39 540iA i wszystko pieknie poza kontrola trakcji (nie działała - przycisk nieaktywny)

Spece od elektroniki chcieli cos ok 500zł za przelutowanie i odpuściłem temat.

Licznik byl przed liftowy a E38 po lifcie i mozliwe ze to byl problem.

Do puki nie wkodujesz nr vin itd taki będzię efekt. Po wgraniu problem z niedziałającą kontrolą trakcją znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w liczniku z tyłu jest naklejka

nr elementu

i numery softów

numer HW

numer SW

jek te numery się zgodzą z twoim to licznik będzie działał

dane vin datę produkcji i inne pokarze oczywiście z auta z jakiego był wyjęty

trzeba wgrać ze starego lub przelutować kość pamięci i będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.