Skocz do zawartości

320i(benzyna)vs320D(diesel)


compakcik

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie co byscie bardziej polecili e46 320d benzyniaka czy moze diesela??jak myslicie ktory model lepiej chodzi i na starcie i jesli chodzi o predkosc i dynamike np podczas wyprzedzania??a jaka tez jest roznica w spalaniu??czy ta roznica 136km a 150 km benzyniaka jest odczuwalna??mile widziane opinie wlascicieli.z gory dziekuje i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wszystko zalezy od dysponowanej przez ciebie kasy i ile kilosow rocznie zamierzasz przebyc swoja nowa pociecha,ja osobiscie jestem b zadowolony ze swoje 320d(diesel)150PS,mam ja prawie trzy lata,do szybkiej jazdy mam inne auto benzynke benzyna czy diesel zalezy od ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?czy ta roznica 136km a 150 km benzyniaka jest odczuwalna??

 

slyszlem ze odczywalna, no i 150 koni to CR a nie zwykla pompa wtryskowa wiec ciszej i spalanie mniejsze

 

a czy benzyna czy diesel to juz zalezy ile kto jezdzi.

jak robisz z 25 000 przynajmniej na rok to diesel wchodzi w gre. inaczej to lepiej benyzna bo koszty naprawy mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CR = common rail. A o spalaniu to jest cała masa na forum. Opinii tyle ilu nas tutaj, nie ma sensu powtarzać kolejny raz, bo się znowu zrobi kłótnia co ile pali i czemu tak mało. Przelukaj dział serii 3, wszystko jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 km to CR??przepraszam za niezrozumialosc:)a jak jest ze spalaniem ile bierze diesel a ile benzynka??

tak , to Common Rail II generacji , co do testu to powiem tyle że benzyna będzie wolniejsza a spalać będzie x2 tyle co 320d przy tej samej jeżdzie , zdecydowanie diesel ale tylko 150konny albo ?? starsza 330d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wtrysk benzyny nie na pompie jedynie TDI trzyma się tej starej technologi 320d w wersji 136konnej miało pompe vp44 kosztowną i problemową identyczną jak w 2.5TDI w Audi zgoogluj i poczytaj cos o CR w wersji 150km w 320d laik nie pozna że to diesel podczas jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę... ale z czym? Bo ja rozumiem, że kolega wyżej porównuje osiągi 320d i 320i oba po 150km. Bo chyba tylko takie porównanie ma sens. I ja się z nim zgadzam, przynajmniej w sprawie szybsze/wolniejsze auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy mojej nodze na pewno 320i w R6 spalił by w mieście minimum 15 litrów a nie 9 dieslem po autostradach przy 160na tempomacie na pewno 320i nie spalił by średnio 7.5 litra takie moje zdanie a zrezygnowałem z diesla dlatego że sprzedałem dostawcze i VAT już z ON nie mogłem odliczyć oraz na niskie obecnie przebiegi u mnie ok 10tyś rok poza tym zawsze marzyłem o V8 bo ten dzwięk silnika nie pozwala mi nawet włączyć radio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę... ale z czym? Bo ja rozumiem, że kolega wyżej porównuje osiągi 320d i 320i oba po 150km. Bo chyba tylko takie porównanie ma sens. I ja się z nim zgadzam, przynajmniej w sprawie szybsze/wolniejsze auto.

CRII vs M52 z E36? ciekawe porównanie.Jeżeli porównywać to silniki z tego samego roku,prawda?

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę... ale z czym? Bo ja rozumiem, że kolega wyżej porównuje osiągi 320d i 320i oba po 150km. Bo chyba tylko takie porównanie ma sens. I ja się z nim zgadzam, przynajmniej w sprawie szybsze/wolniejsze auto.

CRII vs M52 z E36? ciekawe porównanie.Jeżeli porównywać to silniki z tego samego roku,prawda?

Dokładnie , w dodatku mamual z manualem a automat z automatem , seria E36 na pewno nie ważyła ponad 1600KG a to też ma znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę... ale z czym? Bo ja rozumiem, że kolega wyżej porównuje osiągi 320d i 320i oba po 150km. Bo chyba tylko takie porównanie ma sens. I ja się z nim zgadzam, przynajmniej w sprawie szybsze/wolniejsze auto.

CRII vs M52 z E36? ciekawe porównanie.Jeżeli porównywać to silniki z tego samego roku,prawda?

 

No i dlatego podałem dwa silniki z drugiej edycji E46.

 

Gdy porównamy starsze silniki D 136KM oraz I 150KM jadą one w sumie jednakowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli porównywać to silniki z tego samego roku,prawda?

 

Wszystko się zgadza. Kupuję auto, nie znam się na szczegółach, idę do komisu, widzę stojące obok siebie dwie e46, obie powiedzmy połowa 2001r, obie 320, obie 150km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może też być że żaden nie będzie miał 150,tylko 136 lub 170.Przy kupnie auta minimum wiadomości trzeba mieć bo później człowiek płacze na forum że mu się psuje.Druga sprawa jak ktoś wydaje 30-40 tys zł i bierze co mu pod nos podstawią to świadczy tylko o jego nieświadomości jak handlarze kiwają ludzi.Inna rzecz że taki człowiek raczej mocą silnika się nie przejmuje.
A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.