Skocz do zawartości

Kolektor wydechowy 3,0d - czy poprawiono ?


tooomala

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam niewielkie pęknięcie ponieważ moc jest na swoim miejscu :)

Tylko te spaliny :(

Może to być niebezpieczne dla Turbo ?

 

dla turbo pewnie nie, ale dla twojego zdrowia to tak :mrgreen:

w koncu to ty wdychasz spaliny codziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 miesiące temu...

Skusiłem się na spawanie swojego kolektora ponieważ nie jest to duży koszt i muszę stwierdzić że zupełnie inny samochód.

Napewno ciszej się zrobiło, płynniej zmienia biegi, i przede wszystkim jak by moc się zwiększyła :D ale oczywiście może mi się wydawać.

Zobaczymy na ile wytrzyma te spawanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na spawanie swojego kolektora ponieważ nie jest to duży koszt i muszę stwierdzić że zupełnie inny samochód.

 

Znam 2 osoby ktore spawały kolektor w 530d, wbrew opinii wszelkich mechaników z ktorymi rozmawiali. Żaden nie przejechał dłużej niż pól roku bez powrotu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawanie często się sprawdza, ale w kolektorach żeliwnych (znam przypadki że od 8 lat po spawaniu jest dobrze).

W takich cienkich blaszanych kolektorach jak w E60 3.0d 218km, to raczej naprawa na bardzo krótko. Osobiście polecam znalezienie żeliwnego kolektora (chyba pasuje od E39). Na dłuższą metę zdecydowanie jest to lepsze rozwiązanie niż spawanie.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
No i kupiony nowy żeliwny :cool2: jeszcze tylko uszczelki no i znaleźć czas na wymianę

witam

mozesz napisać jak się sprawuje ten kolektor - rozumiem że masz coś jak ten z allegro http://allegro.pl/nowy-kolektor-wydechowy-bmw-e60-530d-x5-e65-730d-i3531739822.html

Pytanie który lepszy taki nowy z allegro lub z e39 - z tego co widzę to używka z E39 kosztuje tyle samo co ten nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem od mechaników, że oryginalna używka od E39 powinna być lepsza (przynajmniej wszystko pasuje).

Wszystko zależy jak ten zamiennik jest wykonany (czy będzie dobrze pasował do silnika).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam nadzieje ze ktos mi pomoze,wiec jutro jade ogladac samochod i go prawdopodobnie kupic.Moje pytanie jest takie,gdzie mam szukac tego kolektora ssacego i wydechowego??jak mam sprawdzic czy sa dobre? Bmw jest z roku 2007 model 525d silnik 3.0,samochod jest po lifcie.

dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.