Skocz do zawartości

520 i klocki hamulcowe


marek1132

Rekomendowane odpowiedzi

Bez zdjęcia kół będzie ciężko zidentyfikować,która to oś.Czujniki umieszczone są po przekątnej czyli z tyłu po prawej stronie,z przodu po lewej.Czujniki są tak skonstruowane,że zapalenie się jednego z nich nie oznacza już że klocek wogóle nie ma okładziny i blacha trze o blachę,także spokojnie kup klocki,kilkaset kilometrów możesz przejechać(wszystko zależy od techniki jazdy).

Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie dodatkowe: czy przy wymianie klockow wynienia sie takze czujnik ?

 

Pozdro

 

Tak jest, czujnik za kazdym razem powinien byc nowy. :cool2:

 

chyba niekoniecznie, wizualnie można ocenić czy jest ok czy nie, ja u siebie wymieniłem tylko jeden drugi wyglądał jak nowy (przecież jeżeli się uszkodzi to i tak kontrolka się zapali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to tylna oś to jeszcze dużo przejeżdzisz. Ja kupując auto ze świecącą kontrolką od klocków przejechałem jeszcze ponad 20 tys km, ale ja nie szaleje, tzn nie hamuje ostro.

Jedynie drażni wieczorem i nocą kontrolka na desce.

Bandyci Mają Wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to tylna oś to jeszcze dużo przejeżdzisz. Ja kupując auto ze świecącą kontrolką od klocków przejechałem jeszcze ponad 20 tys km, ale ja nie szaleje, tzn nie hamuje ostro.

Jedynie drażni wieczorem i nocą kontrolka na desce.

 

Ja przejechalem cos ponad 10 i sadzilem, ze nikt wiecej nie sprawdzal a tu jednak :D

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy we wszystkich E34 były czujniki klocków? Ja mam ewidentnie do wymiany tylne i nic mi się nie świeci. Raczej wykluczam jakieś kombinacje, bo auto jest zadbane i wszystko w co je wyposażyła fabryka działa prawidłowo.

Zobacz przy zapalaniu czy świeci Ci się kontrolka na tablicy, może być spalona (ja odkryłem to kilka dni temu), później okazało się, że mam przerwany kabel z czujnika na tyle, a klocki dobre, więc w poniedziałek wymienię na nowy :)

http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś uściślić która to kontrolka? W poprzednim samochodzie z czujnikami po przetarciu czujnika świeciła cały czas czerwona kontrolka od hamulców, tak jak przy zbyt niskim poziomie płynu - ta u mnie działa.
http://klub.citroen.triger.com.pl/imgupload/img42e3cca2d9337.jpg

Tak wygląda kontrolka sygnalizująca zużycie się klocków, u mnie na czerwono świeci

http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.