Skocz do zawartości

uszkodzona sonda - jakie objawy?


matikolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym sie dowiedziec jakie objawy bedzie miało auto jeśli bedzie uszkodzona sonda? moje auto jezdzilo fajnie ale od pewnego czasu zauwazylem obfity zapach spalin. Auto nie przyspiesz tak jak powinno poniewaz długo trzeba czekac aby weszło na obroty. Poza ty spalanie także jakby wieksze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej będzie podjechać na kompa i wszystkiego się dowiesz. Objawami uszkodzenia sondy może być oprócz oczywiście większego spalania nierównomierna praca silnika na biegu jałowym małe lub duże skoki obrotów. Takimi objawami może objawiać się również uszkodzenie czujnika położenia przepustnicy lub przepływomierz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływkę możesz sprawdzić poprzez odpięcie kostki podczas pracy silnika jeśli zakołysze silnikiem i będzie nierówno pracował przez chwile to teoretycznie urządzenie jest sprawne ale na 100% dowiesz się tego na kompie u naprawdę dobrego kolesia który ma łeb do elektryki samochodowej i dysponuje dobrym sprzętem bo przepływka czy czujnik przepustnicy nie wyskoczy jako błąd czy uszkodzenie tylko trzeba to odczytać z wykresów na kompie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ja zapytam z innej strony, a czy objawem uszkodzonej sondy moze byc okopcona rura wydechowa? jest czarna tak jakby sadza bo pewnie jest to sadza a z obserwacji innych aut nie koniecznie nowszych nie u wszystkich tak jest

 

Może i może ale niekoniecznie, podjedź na np analizator spalin i gość Ci powie czy spaliny są w normie. Ja jak kupiłem miałem czystą rurę, po założeniu instalki LPG lekko się zakopciła po jakimś czasie. Byłem sprawdzić spaliny i gościu powiedział że są eleganckie na Pb tak i na LPG i żebym się niczego nie czepiał. Rurka może się np okopcić trochę jeśli auto przepala olej a wcale to nie musi oznaczać uszkodzenia sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest sens w kupnie sondy uniwersalnej? czy moze lepiej oryginalną

 

Wiele razy padało to pytanie już na forum.

 

Niektórzy mówią że nawet chodzą i nie widzą różnicy z oryginałem, inni mówią że auto działa dobrze ale jakby trochę więcej pali inni z kolei że to nie ta jazda co na oryginalnej. Chcesz mieć 100% pewności kup taką jak ma być do Ciebie, ewentualnie chcąc zaoszczędzić kup bez wtyczki i daj ją ze starej.

 

W wyszukiwarce poszukaj jest sporo tematów, ja jeszcze nie miałem "nieprzyjemności" zmieniać lambdy (choć w jednym warsztacie już burczeli coś o niej źle) ale jeśli będę zmieniał to jednak na porządną a nie na taką co wywalę kasę a będzie mi leżała bo kupie po niej oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do lambdy to mam mgk od ponad roku i jest ok jest tylko ciut wolniejsza w reakcjach i tyle co do spalania to w miescie w zime w korkach 10l na trasie srednio 7.5l wiedz mysle ze jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

moje auto jezdzilo fajnie ale od pewnego czasu zauwazylem obfity zapach spalin. Auto nie przyspiesz tak jak powinno poniewaz długo trzeba czekac aby weszło na obroty. Poza ty spalanie także jakby wiekszeie uszkodzona sonda.

 

 

 

 

 

sprawdz przewody paliwowe doprowadzające(zasilanie) lub odprowadzające(powrót) paliwo z baku nie koniecznie musi być to sonda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

 

 

Przepraszam że odświeżam temat, ale mam podobny problem, choć nieco poważniejszy...

 

Auto na zimnym , odpali bez problemu, jednak gdy troszkę się rozgrzeje, po zgaszeniu i próbie ponownego odpalenia, zalewa się i czuć dziwny zapach benzyny, właśnie tak jak by dostawał zbyt bogatą mieszankę.

Auto bardzo dużo pali... ok 17L na 100km

Auto trzyma straszne obroty przez długi czas po odpaleniu (ok 10 min) dobre 3.5 tyś.

 

 

Czy może to być sonda labda ?

 

Borykam się z tym problemem 2 miesiące... Pod kompa próbowalem podłączyć, lecz niestety żaden z mechaników, nie miał oprogramowania do e36... Jestem w ciemnej dupie.

 

Proszę o odp. czy to może być sonda labda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no 17l w 318 to dużo obstawiam sonde lambde na 99%.Ale najpierw sprawdził bym na kapie,mieszkasz w centrum Bydgoszczy i niema tam porzadnych elektryków czy mechaników :shock: :shock: :shock: dziwne :mad2: pozdro 8-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no 17l w 318 to dużo obstawiam sonde lambde na 99%.Ale najpierw sprawdził bym na kapie,mieszkasz w centrum Bydgoszczy i niema tam porzadnych elektryków czy mechaników :shock: :shock: :shock: dziwne :mad2: pozdro 8-)

 

 

Byłem kurcze w jednym warsztacie, nie mieli oprogramowania.... Byłem w kolejnym, stwierdzili że miesiac temu by jeszcze sprawdzili, ale teraz mają nowsze bm-ki i nie warto im grzebać w starych gównach... warsztat nazywał dziwnie na końcu było "mar", specjalizuja sie w bm-kach... potem podjechałem na kompa do jednego goscia, jednak nie mógł on nic wyczuć w sensie że mojego auta nie widział nawet... pojechałbym do kolejnego, ale musiałbym pojechać 30km ale przy spalaniu 17L to trochę boli, szczególnie gdyby nic nie pokazało...

 

 

Postaram się tą sondę sparawdzić (kumpel ma to samo auto), tylko mam pytanie... Po wymianie, resetować komputer, czy nie jest to konieczne ?

 

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/sonda-lambda-bmw-3-e36-320-i-325-i-2-0-2-5-nowa-i1422531426.html

ja taką sonde kupiłęm bema w gazie stag 100 i przy ustawianiu sterownika gazu była pokazana praca sondy lambda.

jak dla mnie to rewelka. Działa tak jak ma działac! zrobiłem juz 1000km i wszystko jest ok.

i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jak komp wywala błąd sondy, to po wymianie samej sondy, błąd trzeba usunąć, bo może "pamiętać, że nie warto korzystać z sondy". Można spróbować domowym resetem [spięcie klem i włączony zapłon na 15 minut].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów co do tej LAMBDY to ja sie wypowiem ja wlasnie zmieniałem na uniwesalna gdyz nie oszukujmy sie jest tansza a nikt nie jest milionerem! i chodzi bez zarzutów polecam uniwersalna zamiennik leprzej firmy i jest malina ja to juz sprawdziłem pozdrawiam :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko się modle, aby to było własnie to... Ja już rozkładam ręce, przecież to tylko silnik i poszczególne części, dlaczego to nie chodzi jak powinno... Czy tylko ja mam takiego pecha ? :duh: Nic, tylko czekać na kumpla i przekładać tą sondę, dla sprawdzenia. Ciężkie do niej jest dojście ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojście w ogóle nie jest ciężkie jeśli robisz to z kanału, problem się może pojawić z wykręceniem, zapewne jest bardzo zapieczona i może wykręcić się razem z gwintem-ciężko będzie nową wkręcić.

 

P. S. nie tylko ty masz takiego pecha, to są stare złomy które w dużej części powinny stać na szrocie :P trzeba było kupić nową pandę z salonu i parę lat byś pojeździł bez otwierania maski :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pande kolego to kup sobie do domu !trzymaj ja w garazu i karm na zawolanie :twisted:

Jak kto woli, ale panda ma to do siebie że praktycznie nie trzeba jej karmić i żyje a becia zżera ilości tęgie i grymasi :)

Zresztą ja jestem zdania że w aucie ponad dziesięcioletnim może się zepsuć wszystko wszędzie i o każdej porze i się to potwierdza :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą ja jestem zdania że w aucie ponad dziesięcioletnim może się zepsuć wszystko wszędzie i o każdej porze i się to potwierdza :mrgreen:

Panowie stare przysłowie mówi że nowy samochód może się popsuć a stary musi :sad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.