Skocz do zawartości

Duże spalanie M20B25 20l/100km


tomect

Rekomendowane odpowiedzi

witam

niedawno nabylem e30 cabrio z silnikiem 2.5 + automat (economic/sport). spalanie auta w trasie wyszło w miare 12,5l/100km biorąc pod uwagę fakt że to pierwsza moja przejażdżka tym autem. natomiast spalnie w miescie jest trochw wyższe.

 

ostatnio zatankowałem auto za 100zł tj. 25l PB po przejechaniu 125km zapaliła sie rezerwa. dodam ze jezdziłem na trybie economic a kikdown użyłem z 5 razy. zazwyczaj tylko muskałem pedał gazu. wg mnie to troche dużo .dodam ze auto pracuje na wzystkich cylindrach , nie smierdzi pb podczas jazdy jedynie przy odpalaniu z rana cos poczuje ale to tylko przez chwilę.

co moze być przyczyną takiego spalania ?? rozmawialem juz z jednym z forumowiczów na ten temat on ma podobne auto z tym samym silnikiem i równiez z automatem jego srednie spalanie jest 11,2 . dostałem wskazówki aby nie muskac pedału gazu tylko normalnie przyspieszac ale nie wydaje mi sie aby spalanie spadło o 8l/100km

 

dodam ze oryginalny przebieg mojego auta to 124tyskm sam sie miło zaskoczyłem jak wyciągałem zegary ,a tam oryginalne plomby BMW na kostkach niestety musialem je zerwac bo wymienialem szybke w zegarach która była peknięta. przewody wysokiego napiecia jeszcze od nowosci zachlapane impregnatem jak z resztą cały silnik, dodam ze mam zdjetą rurke (10cm) która jest poprowadzona od zaslepki reflektora do dolotu ale to chyba raczej nie ma az tak duzego wplywu na spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak wnioskuje z danych pod twoim nickiem jesteś z Warszawy, więc nie spodziewaj się, że spalisz tyle co Ci ktoś powiedział czyli 11l. Szczerze mówiąc uważam, że w zatłoczonej stolicy przy takim silniku z automatem spalanie rzędu 20litrów może być jak najbardziej realne. Przejedź się w nocy a pewnie bez problemu nawet w Warszawie przy w miarę równej jeździe osiągniesz spalanie prawie 2x mniejsze ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj przyjacielu w krainie 6 cylindrowców. Niestety ....ruszanie ,hamowanie a w dodatku automat...ale jeśli masz obawy zajedź na diagnostykę jeżeli coś nie trybi tam co powiedzą :o
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady panowie. W trasie 12,5 litra? Smok. 10 litrów to jest max co powinien spalić, maja 325 spokojnie mieścila się w trasie w 8 litrach.

Maksymalne spalanie w mieście odnotowane zimą to 15 litrów.

Przyczyn tak dużego spalania może być wiele, poczynając od przeplywomierza, a kończąc na uszkodzonych przewodach paliwowych z których ucieka benzyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

kolego nie opowiadaj bajek ze m20b25 pali 8litrów. chyba byłeś cholowany przez kogoś. to nawet m40b18 w trasie to ja zchodze do 7,5 litra. a ty chcesz w m20 zejśc do tego poziomu. weź sie zastanów co opowiadasz bo robisz nadzieje koledze. jak jeśdzi głownie po mieście i robi jakieś krótkie trasy ma automat to te 17-20 litrów to norma. w trasie 12,5 przy tym silniku to jak dla mnie tez normalne. koledzy m20 słyną z dużego spalania iwec nie ma sie co dziwić. (mam kolege co ma e36 2.5 i opowiadał ze mu pali 8 w trasie a jak dał mi sie przejechać z wawy do gdańska to bak nie starczył na dojechanie średnia 15,5!!! przy średniej dynamice jazdy bo bym mógł bez problemu przekroczyć 20litró. jak ktoś nie wierzy nie urzyczy auta to mu pokaże ile lubi wypić bmw heheh)

 

pozdro dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie opowiadaj bajek ze m20b25 pali 8litrów. chyba byłeś cholowany przez kogoś. to nawet m40b18 w trasie to ja zchodze do 7,5 litra. a ty chcesz w m20 zejśc do tego poziomu. weź sie zastanów co opowiadasz bo robisz nadzieje koledze. jak jeśdzi głownie po mieście i robi jakieś krótkie trasy ma automat to te 17-20 litrów to norma. w trasie 12,5 przy tym silniku to jak dla mnie tez normalne. koledzy m20 słyną z dużego spalania iwec nie ma sie co dziwić. (mam kolege co ma e36 2.5 i opowiadał ze mu pali 8 w trasie a jak dał mi sie przejechać z wawy do gdańska to bak nie starczył na dojechanie średnia 15,5!!! przy średniej dynamice jazdy bo bym mógł bez problemu przekroczyć 20litró. jak ktoś nie wierzy nie urzyczy auta to mu pokaże ile lubi wypić bmw heheh)

 

pozdro dla wszystkich

 

Nie opowiadam bajek tylko moje doświadczenia z posiadania kilku egzemplarzy BMW na przestrzeni 10 lat.

Pozwolę sobie je wymienić chronologicznie:

728i, 325i, 520i, 318is, 318i, 330xi

 

Ja również polecam Ci hamownię i doprowadzenie samochodu do kultury to może zacznie nomalnie palić. ZADNA z moich beemek nie palia więcej niż podaje instrukcja obslugi. (poza zimą oczywiście)

 

 

A m20 nie słyną z dużego spalania tylko z tego że w POlsce są w agonalnym staie.

Ja kończę na tym dyskusję o spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie opowiadaj bajek ze m20b25 pali 8litrów. chyba byłeś cholowany przez kogoś. to nawet m40b18 w trasie to ja zchodze do 7,5 litra. a ty chcesz w m20 zejśc do tego poziomu. weź sie zastanów co opowiadasz bo robisz nadzieje koledze. jak jeśdzi głownie po mieście i robi jakieś krótkie trasy ma automat to te 17-20 litrów to norma. w trasie 12,5 przy tym silniku to jak dla mnie tez normalne. koledzy m20 słyną z dużego spalania iwec nie ma sie co dziwić. (mam kolege co ma e36 2.5 i opowiadał ze mu pali 8 w trasie a jak dał mi sie przejechać z wawy do gdańska to bak nie starczył na dojechanie średnia 15,5!!! przy średniej dynamice jazdy bo bym mógł bez problemu przekroczyć 20litró. jak ktoś nie wierzy nie urzyczy auta to mu pokaże ile lubi wypić bmw heheh)

 

pozdro dla wszystkich

Skoro koledze wychodziło 8, a Tobie 15, to może po prostu masz ciężką nogę? Mojemu koledze z kolei e36 2.8 pali w trasie 8-9. Bo ma duży moment od dołu i nie trzeba go kręcić do spokojnej jazdy, a wiadomo - niskie obroty=niskie spalanie.

Takie e36 2.5 swoje latka ma i niekoniecznie musi być w 100% sprawna ;)

20 litrów po mieście to moim zdaniem za dużo jak na m20b25, nawet cabrio i z automatem.

Polecałbym sprawdzić:

- sondę lambda

- przepływomierz

- czujnik temperatury cieczy chłodzącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie opowiadaj bajek ze m20b25 pali 8litrów. chyba byłeś cholowany przez kogoś. to nawet m40b18 w trasie to ja zchodze do 7,5 litra. a ty chcesz w m20 zejśc do tego poziomu. weź sie zastanów co opowiadasz bo robisz nadzieje koledze. jak jeśdzi głownie po mieście i robi jakieś krótkie trasy ma automat to te 17-20 litrów to norma. w trasie 12,5 przy tym silniku to jak dla mnie tez normalne. koledzy m20 słyną z dużego spalania iwec nie ma sie co dziwić. (mam kolege co ma e36 2.5 i opowiadał ze mu pali 8 w trasie a jak dał mi sie przejechać z wawy do gdańska to bak nie starczył na dojechanie średnia 15,5!!! przy średniej dynamice jazdy bo bym mógł bez problemu przekroczyć 20litró. jak ktoś nie wierzy nie urzyczy auta to mu pokaże ile lubi wypić bmw heheh)

 

pozdro dla wszystkich

Skoro koledze wychodziło 8, a Tobie 15, to może po prostu masz ciężką nogę? Mojemu koledze z kolei e36 2.8 pali w trasie 8-9. Bo ma duży moment od dołu i nie trzeba go kręcić do spokojnej jazdy, a wiadomo - niskie obroty=niskie spalanie.

Takie e36 2.5 swoje latka ma i niekoniecznie musi być w 100% sprawna ;)

20 litrów po mieście to moim zdaniem za dużo jak na m20b25, nawet cabrio i z automatem.

Polecałbym sprawdzić:

- sondę lambda

- przepływomierz

- czujnik temperatury cieczy chłodzącej.

 

gdzie w m20 znajduje sie czujnik temp czieczy?? w katalogu sprawdzilem ze w chlodnicy opcjonalnie jest jakis czujnik ja go nie mam jest to miejsce zaslepione korkiem, wiem ze chlodnica byla wymieniana moze poprostu ktos wlozyl bez czujnika , poszukam jutro kabelków moze gdzies tam wiszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obudowie termostatu:)

Ściślej - są dwa czujniki: jeden niebieski, drugi brązowy. Niebieski ma wyjście na 2 piny i dostarcza do ECU informację o temperaturze cieczy chłodzącej (na podstawie której ECU dobiera mieszankę, wspólnie z sygnałami z innych czujników, takich jak przepływomierz, sonda L, czujnik położenia przepustnicy), natomiast brązowy ma wyjście na 1 pin i dostarcza sygnał do wskaźnika na zegarach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest warszawa, moje M20b20 z manualem spali 15 i więcej, i to nie jest dziwny wynik jak na jazdę w dzień po stolicy (raczej stanie niż jazdę)

M20 spokojnie da się zejść w trasie do 8 litrów, ale i 20 w mieście to nie problem, więc nie martw się tak musi być, to nie jest ekonomiczny silnik

mi średnio pali 12-13 litrów i to jest normalny wynik

nie uwierzę w 11 litrów w M20 w dzień w warszawie

poza czujnikami temperatury sprawdź sondę i przepływomierz, do tego cały układ zapłonowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
koledzy, jak by bmw paliło 8 litrów to czemu większąśc jeździ golfami, oplami civicami i corrollami????? 8 litrów w 325 m50 tak można. autostrada i 90km/h to moze i zejdzie do 8 litrów ale nie mówcie ze któś bedzie tle jechał. jak pojedziesz 130-150 to pali 12 i nie ma bata. kolego moze białeś 325 ale po maska 1,6 :twisted2: a m20 fakt, nie ma w dobrym stanie takich silników w polsce, ale nie znam nikogo kto by zszedł poniżej 10litró no chyba ze jakw przypadku pozywej dla m50...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj im większy silnik na trasie tym mniej musi wykonać pracy by przyśpieszyć bo mu lżej ciągnąć budę mając np 2,5 litra pod machą. Ja na trasie mam przeciętne spalanie ok 9 litrów...a w mieście jak naprawdę delikatnie jeżdże to potrafie zrobić 100 km na 11 litrach. Wszystko zależy od kondycji silnika i twojej nogi. :D
http://imageshack.us/a/img850/9757/z1i.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no masz racje, ale jak jade w trasie ok 70km za tirem i chce wyprzedzić to nie bede gnótł na 5biegu bo mam duza pojemnośc tylko cyk na 3 i gaz w podłoge. szybko i bezpiecznie a nie jak emeryt. po za tym jak kupuje sobie 2500 to nie po to by go cyckać na 2tysiakach bo mnie nie stać na wache do niego. pewnie i mozna zejśc do podawanych przez was wartości. ale gdzie frajda z jazdy??? jak chcecie sie toczyć to kupcie sobie tds lub civica. a swoją drogą to ile pali civic 1,4??? 2litry??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
nie przesadzaj w drugą stronę... takie wyprzedzenie nie zrujnuje Ci średniej z trasy... chyba, że trasa składa się z samych takich wyprzedzań - to wtedy należy nauczyć się jeździć w trasie :D

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie przesadzam!! tylko nie wierze jak ktoś mi mówi ze przy silniku 2.5 schodzi do 7 litrów na stówe. wiem można to osiagnać, ale jakim kosztem. trasa maks 90km i lepiej nie wyprzedzac. jak by powiedział ze mu w trasie pali 10 to bym nic nie mówił ale 7????? no powiedz sam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Jechałem ostatnio na zlot do Kielc. Średnie spalanie z kompa (niewiele się myli, nie chodzi tu o milimetry, ale rząd wielkości) z trasy 7.8 przy średniej prędkości z trasy 73,9 km\h - średniej! czyli z odcinka start-meta (obwodnicą 160km\h, gdzie się dało 120km\h, ale było i wolniej co pokazuje średnia).

 

Takie są właśnie fajne duże silniki w trasie. Gdybym jechał is-em, musiałbym go cisnąć, żeby osiągnąć to, co 330tką spokojem.

 

Na torze za to spaliła już 33.5 litra na 100 :mrgreen:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzam!! tylko nie wierze jak ktoś mi mówi ze przy silniku 2.5 schodzi do 7 litrów na stówe. wiem można to osiagnać, ale jakim kosztem. trasa maks 90km i lepiej nie wyprzedzac. jak by powiedział ze mu w trasie pali 10 to bym nic nie mówił ale 7????? no powiedz sam...

 

To jest idiotyczna dyskusja bo poparta doświadczeniami jednych i domniemaniami drugich. Pożycz lub kup auto z silnikiem pow 2,5 litra i zobaczysz ile pali i jak się jeździ. Zaletą jazdy w trasie jest to, że jak opuszczam rogatki swojego miasta i wlączam 5 bieg to redukuję dopiero po dojechaniu do celu. Ten silnik cięgnie równo od 1500 do 6500 obrotów. TIRy wyprzedzam na piątce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzam!! tylko nie wierze jak ktoś mi mówi ze przy silniku 2.5 schodzi do 7 litrów na stówe. wiem można to osiagnać, ale jakim kosztem. trasa maks 90km i lepiej nie wyprzedzac. jak by powiedział ze mu w trasie pali 10 to bym nic nie mówił ale 7????? no powiedz sam...

 

 

kolega ma absolutna racje po co [bAD] takie glupoty ze 7.5 moze m3 pali wedlog was 10 jak sie nie znacie to wogole nie odpisujcie na pytanie kolegi bo tych waszych gadaninbach twierdzee ze macie bmw dla szpanu a nie kupujac 2.5 powinienes nie patrzec ile pali absurt liczy sie to redukcja i gaz a nie 80 km szkoda was wogole czytac znawcy wielcy jeden twierdzi ze mial bmw 728 kazdy powie auto ile wazy a taki maly silnik i spalalo mu 8 litrow [bAD] glupot a teraz jego 3,0 pali mu pewnie 2.5 co za kolesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
kolega ma absolutna racje po co [bAD] takie glupoty ze 7.5 moze m3 pali wedlog was 10 jak sie nie znacie to wogole nie odpisujcie na pytanie kolegi bo tych waszych gadaninbach twierdzee ze macie bmw dla szpanu a nie kupujac 2.5 powinienes nie patrzec ile pali absurt liczy sie to redukcja i gaz a nie 80 km szkoda was wogole czytac znawcy wielcy jeden twierdzi ze mial bmw 728 kazdy powie auto ile wazy a taki maly silnik i spalalo mu 8 litrow [bAD] glupot a teraz jego 3,0 pali mu pewnie 2.5 co za kolesie

Po pierwsze do absolutnej racji to daleko.

Po drugie wyluzuj ze słownictwem - zerknij w regulamin.

Po trzecie wszystko w porządku? :lol:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

z tym co pokazuje komputer to ja bym spekulował. pewnie na kazda trasę go resetujesz. przejedz 5tys km i niech ci wtedy pokaże średnią. o piwo ze twoja 330 nie zejdzie wtedy ponizej 11. a jak jezdzisz tylko po miescie to watpie by było piniżej 13. ja wiem ze "każdy żyd swój towar chwali" ale troche realizmu. wyprzedzanie na 5 od 50 tysiaca na zatłoczonej krajowej jedynce czy siódemce. chyba mówisz kolego o dieslu!! ale koniec ja juz koncze bo nie ma sensu. na podsumowanie powiem ze jest grupa osób która uważa bmw za najekonomiczniejsze i druga grupa osób realistów, którzy wiedza ze aby jechać trzeba lać.

 

pozdro dla wszystkich posiadaczy eko-wozów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W silnikach pow. 2,5 litra nie istnieje coś takiego jak redukcja i "but" bo sobie można krzywdę zrobić. :)

Jeszcze raz apel: Nie wiesz, nie jeździleś, coś tam slyszaleś - to się nie wypowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
z tym co pokazuje komputer to ja bym spekulował.

Proszę bardzo ;)

z resztą napisałem, że chodzi o rząd wielkości a nie aptekarską dokładność...

 

pewnie na kazda trasę go resetujesz. przejedz 5tys km i niech ci wtedy pokaże średnią. o piwo ze twoja 330 nie zejdzie wtedy ponizej 11. a jak jezdzisz tylko po miescie to watpie by było piniżej 13.

Po co gdybać? w podpisie mam linki do tankowań :D

Kasuję kompa przy tankowaniu, lub jak chcę coś sprawdzić.

 

I nie myl pojęć! średnia z trasy, a średnia z 5kkm...

Po czystej trasie, przy prędkościach jakie podałem spaliła ile spaliła. Jak chcesz to rozkminiać - proszę bardzo. :D Powiem Ci tylko, że IS spaliłby mi w TYCH WARUNKACH pewnie tyle samo.

 

Jazda po mieście to inna bajka. Tu darmo paliwo się leje i wypala...

 

ja wiem ze "każdy żyd swój towar chwali" ale troche realizmu.

Realizmem są tankowania.

Ale nie myl średniej z trasy ze średnią mieszaną np. z podanych 5kkm :D

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zdrowiutkie 325i w budzie kombi na manualu - trasa minimum to 9 litrow bez klimy - predkosci do 110 km/h i bez zadnych szalenstw, maksimum to 16 litrow na trasie - predkosci do 230 i ''ostre'' wyprzedzanie.

 

Miasto 12 to minimum - z klima 14. Maks nieokreslony :)

 

Auto trzyma parametry fabryczne - wedlug gtech 7,8 do setki - czyli jakies realne 8,3-8,5

 

Dziekuje :)

 

Twoje bmw cabrio mogloby palic jakies 2-3 litry mniej.

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tego nie rozumiem kupić stare m20b25 z automatem i narzekać że dużo pali :duh: , a czego kolega się spodziewał od 20 letniego motoru, że będzie palił tyle co nowe diesle??

20 w wawie w dzień jest jak najbardziej normalnym wynikiem, przecież tam więcej się stoi jak jedzie, szczególnie teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tego nie rozumiem kupić stare m20b25 z automatem i narzekać że dużo pali :duh: , a czego kolega się spodziewał od 20 letniego motoru, że będzie palił tyle co nowe diesle??

20 w wawie w dzień jest jak najbardziej normalnym wynikiem, przecież tam więcej się stoi jak jedzie, szczególnie teraz

 

nie narzekam że dużo pali tylko wydaje mi sie że spalanie jest wieksze niż powinno . nim zakupiłem to auto byłem swiadom że nie jest to ekonomiczny silnik po za tym moja e30 cabrio jest dla mnie zabawką na nie codzienne przejażdżki która potrafi sprawić aby na mojej twarzy pojawił sie uśmiech ,na codzień mam auto z silnikiem common rail który spala ok 6litrów ON w jeździe po miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.