Skocz do zawartości

x5 e70 benzyna + gaz?


dusiu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak stać na e70 to i na paliwo a nie jakiś gaz, szkoda samochodu

 

:duh:

 

dusiu myślę że ciężko będzie Ci znaleźć kogoś kto ma zagazowane E70 z racji że to w miare młode auto, a jak ktoś chce tanio jeździć to ostatnio diesel jest w modzie.

 

Sprawdź na X5world może coś będzie. Myślę że standardowo, jeśli dobrze będziesz miał założoną instalację i nie będziesz na niej oszczędzać to nie powinieneś mieć większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jak w temacie, czy ktos z Was jeżdzi X5 z instalacją gazową, jak to się sprawuje, jakie kłopoty, koszty instalacji itd. Proszę o konkretne wypowiedzi...

 

Zobacz raczej tu http://www.lpg.info.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem ciekaw jak spisuje się na gazie E70, lub E53. Diesel wcale nie jest taki rewelacyjny. Za słaby na tą masę.

Jak stać na auto to stać na benzynkę - ale czy do końca? Robienie 2000km/miesiąc to koszt ok 2000pln (przy założeniu 20L/100km)- czyli np koszta leasingu na ten samochód. A w skali roku to koszta rzędu 25000pln

Wolałbym miec już gaz w samochodzie i zaoszczędzić 10000pln w skali roku. Na fajne wakacje można pojechać za to, albo kupić se wypasione alumy z oponkami :))

 

20L/100km wziąłem z raportów allegro.

Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiekwwl - dlatego pytamy czy warto...

Ja tez nie jestem zwolennikiem gazu, ale są silniki, którym gaz aż tak nie przeszkadza. Wszystko ma plusy i minusy.

Trzy największe litery w całym uniwersum: B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam

W x5 e53 3l założyłem sekwencyjny Princa i sprawował sie rewelacyjnie nie było różnicy między gazem a benzyna jeździłem na nim przez trzy lata i zwrócił sie już po 10000km. palił 20L na 100km w mieście. Teraz założyłem w x5 e70 3si ale już inny nowszy Stag-300 Premium i na razie mam go jeden dzien. przetestuje go i dam znać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Sorry że tak długo.

A co to gazu w bmw x5 E70 3.0is to zainstalowałem Stag-300 Premium (koszty założenia to 4000zl) nie wiem czy jest lepszy od PRINCA ale u mnie chodzi bez zarzutu wszystko ok.(na razie jeżdżę dwa miesiące) . butla gazowa zmieściła się w miejsce kola zapasowego 50l.ale gazu wchodzi tylko 42l.Spalanie w tym samochodzie jest dość duże bo około 22l w mieście czyli na całym zbiorniku robie niecałe 190km. a poza miastem 240km. chyba że wleje gaz z Orlenu to dużo mniej .Nie czuje żadnej różnicy w spadku mocy między gazem a benzyną. Tylko te dziwne pytania na stacjach benzynowych „ to jest na gaz”…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś już "zniszczył" e70 gazem panowie ? :-)

 

gaz to nie paliwo ? auto na gazie nie jeździ ?

 

Z jednej strony jeździ sporo, z drugiej producent robi auto na benzyne.

 

Ja wiem ze ekonomia, itp, ale to tak jakby przerobić diesla żeby jeździł na oleju z macdonalda - to też paliwo. Tylko troche gorzej dostepne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś już "zniszczył" e70 gazem panowie ? :-)

 

gaz to nie paliwo ? auto na gazie nie jeździ ?

 

Z jednej strony jeździ sporo, z drugiej producent robi auto na benzyne.

 

Ja wiem ze ekonomia, itp, ale to tak jakby przerobić diesla żeby jeździł na oleju z macdonalda - to też paliwo. Tylko troche gorzej dostepne ;)

 

Czy przed 'boomem' na diesla nie stawiano tych silników na równi z dzisiejszym gazowaniem aut ? Nigdy nie miałem auta na gaz i nie zamierzam, ale jeśli ktoś chce oszczędzać w ten sposób to jego sprawa. Auta w ten sposób raczej nie popsuje jeśli dobrze założy instalację.

A co do produkcji przez producentów to gdyby producenci zaczęli masowo wypuszczać zagazowane auta to po jakimś czasie nikt by na to krzywo nie patrzył bo byłaby to norma. Większość ludzi zawsze krzywo patrzy gdy coś odstaje od normy i nie zawsze słusznie :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cały sęk w tym, że wszystko zależy jak Roman w stodole instalacje założy. To nie fabryka BMW i nie masz pewnosci, ze bedzie wszystko cacy.

 

Wiadomo ze dobrą instalację + dobrego fachowca można przeliczać w wartości na złoto, no ale ja o takim jeszcze nie słyszałem w mojej okolicy i nie podejmowałbym ryzyka instalacji gazu w nowym aucie. No ale to moja opinia, kazdy robi jak chce i potem ponosi konsekwencje, jak widać w niektorych wątkach o LPG w nowych autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie gaz to skoda zakłada a nie BMW. Polak potrafi, pojedziesz na zachód od odry to ze świacą bedziesz dystrybutora szukał.

 

Mówimy tu o E70 które teraz kosztuje min. 150 tysięcy - trzeba być @#%& zeby gazować. Podjedziesz pozniej do Aso na przegląd to sie tylko panowie bedą porozumiewawczo uśmiechać :-)

Hmmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie gaz to skoda zakłada a nie BMW. Polak potrafi, pojedziesz na zachód od odry to ze świacą bedziesz dystrybutora szukał.

 

Mówimy tu o E70 które teraz kosztuje min. 150 tysięcy - trzeba być @#%& zeby gazować. Podjedziesz pozniej do Aso na przegląd to sie tylko panowie bedą porozumiewawczo uśmiechać :-)

 

Większość z tych 'Panów' nigdy nie będzie stać na takie auto, więc niech się porozumiewawczo uśmiechają do woli.

Jeśli ktoś woli zamiast napełniać kieszenie mafiom paliwowym kupić dzieciakowi cukierki to jego wybór.

Pozatym 3.0i zagazowane i tak lepiej wygląda niż M5 .... a takie coś za Odrą też widziałem.

 

Czy za Odrą naprawdę jest tak ciężko z gazem ? Byłem z 2 lata temu i wydawało mi się że jest normalnie dostępny ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie gaz to skoda zakłada a nie BMW. Polak potrafi, pojedziesz na zachód od odry to ze świacą bedziesz dystrybutora szukał.

Co prawda nie LPG ale CNG:

http://cng.auto.pl/forum/bmw-serii-5-touring-518g-vt724.htm

dla potwierdzenia:

E36 316g z fabryczną instalacją CNG:

http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/Compact/Europe/316g-M43/

E34 518g z fabryczną instalacją CNG:

http://bmwfans.info/parts/catalog/identify/1995/october/E34/Touring/Europe/518g-M43/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie gaz to skoda zakłada a nie BMW. Polak potrafi, pojedziesz na zachód od odry to ze świacą bedziesz dystrybutora szukał.

Co prawda nie LPG ale CNG:

http://cng.auto.pl/forum/bmw-serii-5-touring-518g-vt724.htm

dla potwierdzenia:

E36 316g z fabryczną instalacją CNG:

http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/Compact/Europe/316g-M43/

E34 518g z fabryczną instalacją CNG:

http://bmwfans.info/parts/catalog/identify/1995/october/E34/Touring/Europe/518g-M43/

 

Swietnie, nobel za czytanie ze zrozumieniem w kieszeni.

 

Pokaż mi więc 745i, 750i albo takie X5 3.0si z instalacją gazową wypuszczaną fabrycznie. Wowczas podyskutujemy czy BMW przewiduje pracę na gazie w TYCH silnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.