Skocz do zawartości

Instalacja DIS na Vmware


Rekomendowane odpowiedzi

Jak go z powrotem uruchomic? i jak rozpoczac diagnoze. Z powrotem mam uruchamiac Wmware workstation?

 

Pod vmware masz postawionego DIS-a, a więc bardziej niż oczywiste że musisz uruchomić vmware aby uruchomić dis-a.

 

Emulator głowicy masz zainstalowany?

Inpe masz zainstalowaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak go z powrotem uruchomic? i jak rozpoczac diagnoze. Z powrotem mam uruchamiac Wmware workstation?

 

Pod vmware masz postawionego DIS-a, a więc bardziej niż oczywiste że musisz uruchomić vmware aby uruchomić dis-a.

 

Emulator głowicy masz zainstalowany?

Inpe masz zainstalowaną?

 

Tak wszystko mam. Wykonałem instalacje i wszystko sie udało:) Tylko po zamknieciu myslaęłm ze bedzie poprostu ikona w która klikam i uruchamiam jak zwykły program. A to cos nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki komunikat podczas pracy DIS to normalka czy jest jakis bład?

http://www.iv.pl/images/56490725857873022720.jpg

A drugie. Jak mam BMW e46 2002r. produkcja grudzien 2001. Model po lifcie 2.0d 150KM to jaki wybieram model w DIS do diagnozy?

 

ten blad oznacza przerwanie polaczenia miedzy programem, a samochodem. e46 to e46 wybierasz a DIS sam wykryje reszte....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki komunikat podczas pracy DIS to normalka czy jest jakis bład?

http://www.iv.pl/images/56490725857873022720.jpg

A drugie. Jak mam BMW e46 2002r. produkcja grudzien 2001. Model po lifcie 2.0d 150KM to jaki wybieram model w DIS do diagnozy?

 

ten blad oznacza przerwanie polaczenia miedzy programem, a samochodem. e46 to e46 wybierasz a DIS sam wykryje reszte....

 

A dokładniej, bo po tym komunikacie nie komunikuje Mi sie w ogóle z autem. Cały czas wyskakuje ten bład jak by nie bylo połaczenia :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw tak

 

 

; RemoteHost

; Description : server address/name

; Default =

RemoteHost = 192.168.68.1

 

;-----------------------------------------------------------------------------

; Port

; Description : IP communication port

; Value : 1000 < port < 30000

; Default =

Port = 6801

 

 

aaaaa Zmieniłem ediabas.ini jak powyzej i poszło :norty: pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

potrzebuję małej pomocy przy instalacji DISa, nie przechodzi api testu - błąd net-0015 host not found

wszystko robiłem według filmików kolegi nerwusa - wszystko sprawdzone po pare razy

 

baza i progman ściągnięty z chomika kolegi trandolf

 

instaluję na xp, wmvare 5.5.1

 

co trzeba sprawdzić aby przeszedł api test ? przejrzałem pare tematów w googlach ale nic nie pomogło

 

edit: zmieniłem ustawienia ip i teraz mam błąd net-0016 host error

 

edit 2: już sobie poradziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Ściągnąłem gotowca DIS v57 EN pod Wmvare. Z konfigurowałem wszystko zgodnie z instrukcją od nerwusa oprócz ustawień w calbrating touch screen ( nie znam hasła- próbowałem standardowe 12345 itd). Podczas łączenia z głowicą wyskakuje mi komunikat http://www.fotoszok.pl/upload/a30c16a4.jpeg

 

Mam interfejs z obsługą d-can. Proszę o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
brak możliwości wejścia w ukryte menu, więc api testu nie mogę wykonać na tym v57. Nie pozostaje mi nic innego niż pozostanie na obecnym lub ściągnięcia normalnej wersji. Dziękuję za wskazówki

 

Na to co masz teraz zrób tylko update z płyty v57.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam interfejs na usb z przerobionym wtykiem 20 pin. Po zainstalowaniu INPY interfejs poprawnie komunikuje się z samochodem. Natomiast po instalacji Disa na Vmware APITEST wykrywa taki oto błąd:

Fehlertext: api-0006: access denied.

 

Nie wiem o co w tym chodzi. Dis (v44) normalnie wykrywa głowicę i poprawnie działa (dwa paski na górze świeca na zielono).

 

Przy kodowaniu po wyborze modelu auta (e46) wyświetla się w disie taki komunikat:

 

KOMBI

Data transmission disturbed!

Ignition?

Battery empty?

Plug-in connections?

Switch off electrical loads!

 

A przy wejściu w diagnostykę modułów taki:

 

diagnosis bus error

communication between operating unit and diagnostic head is impaired.

fault number:200.166

 

Dodam że w inpie wszystko działa tak jak należy i głowicę też wykrywa. Jedynie pojawiają mi się te dwa komunikaty, przez co nie moge nic zrobić Disem. Proszę o pomoc.

 

Którą inpę instalujesz na kompie? Ja mam też interfejs USB i nie mogę sobie dać rady aby auto się z nim komunikowało.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam.Zainstalowałem disa jak na filmikach zakończyłem wyjściem z Vmware i nie mam pojęcia jak go włączyć disa.Gdy uruchamiam Vmware jest tylko strona domowa (home) z 3 ikona do tworzenia wirtualnej maszyny.Nie ma już strony z uruchamianiem i instalowaniem disa.Zaznaczę że uruchamiam głowice i ifhs.Nie mam pojęcia co teraz zrobić jak uruchomić disa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zainstalowałem disa jak na filmikach zakończyłem wyjściem z Vmware i nie mam pojęcia jak go włączyć disa.Gdy uruchamiam Vmware jest tylko strona domowa (home) z 3 ikona do tworzenia wirtualnej maszyny.Nie ma już strony z uruchamianiem i instalowaniem disa.Zaznaczę że uruchamiam głowice i ifhs.Nie mam pojęcia co teraz zrobić jak uruchomić disa

 

 

Wskaż VM gdzie jest zainstalowany DIS któraś z tych trzech ikonek odpowiada za to, lub wyżej w zakładkach powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć koledzy

 

Zawsze myślałem, że nie jestem skończonym kretynem lecz teraz to już nie wiem. Motam się jak młody z instalacją dis-a i nic mi nie wychodzi. Ściągnąłem pliki z pierwszej strony i nie mogę ich ugryźć w żaden sposób. Czy znalazłby się ktoś cierpliwy kto krótko zwięźle i na temat opisał by mi proces instalacji dis-a, potrzebuje do adaptacji przepływki. Po prostu tak:

-ściągnij ten i tamten plik

-wrzuć tu i tam

-

-

 

i krok po kroku. Inpa od nerwusa na vmware śmiga bez problemu, a tu dis mnie przerasta jakoś. Szkoda że nie ma gotowej maszyny z zainstalowanym dis-em jak to miało miejsce z inpą, Dodam, że przejrzałem całe 38 stron i jak nic nie wiedziałem tak nie wiem. Chyba zbyt dużo informacji. z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć koledzy

 

Zawsze myślałem, że nie jestem skończonym kretynem lecz teraz to już nie wiem. Motam się jak młody z instalacją dis-a i nic mi nie wychodzi. Ściągnąłem pliki z pierwszej strony i nie mogę ich ugryźć w żaden sposób. Czy znalazłby się ktoś cierpliwy kto krótko zwięźle i na temat opisał by mi proces instalacji dis-a, potrzebuje do adaptacji przepływki. Po prostu tak:

-ściągnij ten i tamten plik

-wrzuć tu i tam

-

-

 

i krok po kroku. Inpa od nerwusa na vmware śmiga bez problemu, a tu dis mnie przerasta jakoś. Szkoda że nie ma gotowej maszyny z zainstalowanym dis-em jak to miało miejsce z inpą, Dodam, że przejrzałem całe 38 stron i jak nic nie wiedziałem tak nie wiem. Chyba zbyt dużo informacji. z góry dzięki za pomoc.

 

Jest gotowy VMware z DISEM

 

http://chomikuj.pl/trandolf/SSS+pod+WIN7/instrukcja_instalacji_SSS-gotowiec-WIN7-trandolf,456063253.pdf

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie, powiedzcie mi teraz jeszcze zanim zacznę ściągać. Z tego co wiem potrzebuje wersję dis v44 bo tam jest kodowanie. Tukan dałeś chyba wersje v57, ale Mlodzik18 dałeś mi wersję która nie jest opisana. Powiedzcie mi która jest odpowiednia, bo już sam nie wiem. A nie chce ściągać na darmo, ponieważ wersja Mlodzika ma prawie 8 GB czyli będę musiał dokupić na chomiku transfer a głupio by wydawać kasę na darmo, a to kilka zł będzie kosztowało. Dziękuję kolegą za dotychczasową pomoc, no i proszę o jeszcze :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie, powiedzcie mi teraz jeszcze zanim zacznę ściągać. Z tego co wiem potrzebuje wersję dis v44 bo tam jest kodowanie. Tukan dałeś chyba wersje v57, ale Mlodzik18 dałeś mi wersję która nie jest opisana. Powiedzcie mi która jest odpowiednia, bo już sam nie wiem. A nie chce ściągać na darmo, ponieważ wersja Mlodzika ma prawie 8 GB czyli będę musiał dokupić na chomiku transfer a głupio by wydawać kasę na darmo, a to kilka zł będzie kosztowało. Dziękuję kolegą za dotychczasową pomoc, no i proszę o jeszcze :D

 

to jest wersja z tego co widze v57 z kodowanie z wersji v44. wiec najnowsza, ale kodowanie z v44 dziala dalej. sciagaj i odpalaj pod vmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.