Skocz do zawartości

odcina na gazie


tygrys

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

U mnie w Omedze przy sekwencji odcina na gazie przy 5 tys. obr/min, jest to wina źle napisanej mapy dawek paliwa, ale to przy wtrysku gazu.

 

Przy gazie straszej generacji przyczyną może być niewydolnoscreduktora lub nawet czytałem taki przypadek że podczas przyśpieszania gaz w zbiorniku się przelewał do tyłu i odcinało silnik, dlatwego że zbiornik był zamontowany odwrotnie, gość orrócił o 180 stopni zbiornik i jeździ już nmormalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem a w sumie moze tak jest czy pownno odcinac na gazie :mad2: jak nie to gdzie szukac przyczyny

 

Jeśli pytasz czy powinno odcinać na gazie, to moim zdaniem TAK.

Ale Tobie chyba odcina, a tego nie chcesz.

Trochę to skromnie opisałeś, nie napisałeś np. przy jakich obrotach.

Są instalcje II generacji, które odcinają przy danych obrotach (w zależności od ustawienia w komputerze gazowym).

Więc... może odcinać, ale czy u Ciebie to jest winna złej instalacji (parownik, przewody, filtr, itp.), czy zaleta komputera gazowego to można stwierdzic jak opiszesz dokładniej (obroty, na jakiej elektonice masz gaz).

 

Pozdrawiam

Mariah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik to rzędowa szóstka o pojemności 2600 cm sześciennych w startej generacji dwa zawory na cylinder. Jest rozdzielacz i komputer sterujący dawakami paliwa.

 

Instalacja to OMVL ma dopiero rok.

 

To odcięcie wygląda następująco, mozliwe że nazwałem to zbyt mało precyzyjnie ale wygląda to jak odcięcie, mianowicie podczas przyśpieszania gdy silnik dojdzie do 5 tys. obr /min utrzymuje te obroty z 5 sekund i bardzo wolno zaczyna wkręcać się dalej.

 

Obecnie jestem przy zmianie silnka z 2.6 na 3.0 24 V z tą samą instalacją wtrysku gazu, jak będzie tak samo to bez poważnej regulacji się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.