Skocz do zawartości

Poszukuję E32 z orginalnym ksenonem


micgz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jak w temacie. Potrzebuję informacji a najlepiej zdjęcia z bliska klosza lampy , jakie są na nim oznaczenia. Czy różni się on on tego bez xenonów.

Chodzi mi konkternie o model , który w 91 roku wyszedł na ksenach bez spryskiwaczy. Proszę o konktną w temacie odpowiedź , a nie wywoływanie burzy na temat hidów itp...

 

z góry bardzo dziękuję.

 

pozdrowienia

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, ja mam oryginalna instalkę ksenonową. Napisz konkretnie co chcesz to sprawdzę. ja mam co prawda wersję z 1993 z spryskiwaczami i ksenonów i halogenów ale mogę pomóc jakby co:)

http://www.motostat.pl/user_images/63835/icon4.png

Nawet najdalsza droga zaczyna się od pierwszego kroku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak możesz kolego to zrób zdjęcie z bliska lampy tak żeby było widać wszytskie oznaczenia , symbole itp... Wyślij mi proszę na @ albo tu wklej.

 

dziękuję i pozdrawiam serdecznie

 

[email protected]

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesyłam zdjęcie oryginalnego zestawy xenonów bosch - pochodzi z 750il - w najbliższym czasie postaram się zrobić lepsze zdjęcia ...

 

 

masz jakieś problemy z policja ? czy chcesz coś przerobic żeby mieć legalne hidy ?

 

 

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img89.imageshack.us/img89/9117/beztytuugbi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xsilver Chcę rozwiązać zagadke czy lampy z tego roku posiadają oznaczenia że są przystosowane pod ksenon. prosiłbym cię o podobną fotkę , żeby było widać podobne oznaczenia , o ile wogle występują

 

dzięki wielkie

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img67.imageshack.us/img67/4893/zdjcie053.jpg

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xsilver Chcę rozwiązać zagadke czy lampy z tego roku posiadają oznaczenia że są przystosowane pod ksenon. prosiłbym cię o podobną fotkę , żeby było widać podobne oznaczenia , o ile wogle występuja

 

nie mam w tej chwili lepszych zdjęć , lepsze zrobię w przyszłym tygodniu ... z tego co pamiętam na kloszu są inne oznaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u góry lampy mam napisane E1 a pod tym 44506

a na dole lampy mam napisane: 301-135-939-05 lub końcówka 105

 

dane są tak na 90% bo zrobiłem fotkę komórką i teraz przepisałem ale słaba jakość.

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img12.imageshack.us/img12/3910/zdjcia0064d.jpg

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img12.imageshack.us/img12/5128/zdjcia0063n.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/63835/icon4.png

Nawet najdalsza droga zaczyna się od pierwszego kroku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli tam nic nie będzie to wychodzi na to że na szkle hella nie ma opisu do jakiej jest zarówki ( ale może być na obudowie reflektora ) .

 

zaczekamy do niedzieli...

 

czekam, czekam ...

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie same lampy hella jak thor88 i tez nic nie ma z prawej str.foty wrzuce jutro ...

 

mam pytanie odnosnie tych ksenonów ,miskom bardzo spodobał sie dzis chyba mój dowód bo chcieli mi go zabrac,dowalili sie do folii na przednich szybach ale zerwałem ,po chwili słysze ze i tak mi zabiora za to ze mam xenony bez homologacjii,tłumaczac to brzeczał ze szkło powinno byc gładkie a nie jest,po dłuuuuugiej dyskusji (cały czas wkrecałem film ze fabrycznie tak jest) ,ale okazał sie niedowiarek i zapytał w takim razie gdzie jest pokretło regulacji poziomowania.refl. :duh: 750 E32 z 93r. org.lampy hella i ksenony,spryskiwacze refl. ,pokretła od poziomowania nie ma bo chyba niemusi byc :shock: ? wiec jak to wkoncu jest ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa nie jest prosta ...

 

przepisy nie są jednoznaczne ...

 

nie masz regulacji wysokości świateł w kabinie - na drewienku po prawej stronie kierownicy ? a masz nivo ?

 

jeżeli jest samopoziomowanie reflektorów to nie ma regulacji z kabiny - bo przecież reflektory same się poziomują jak nazwa wskazuje - więc po co to ręcznie robić ?

 

co ma być gładkie ? gdzie jest napisane że ma być gładkie szkło - przepis i jakich samochodów on dotyczy ?

 

na lampie musi gdzieś pisać że jest do xenonów - jeżeli nie na szkel to na obudowie lampy , na obudowie palnika itp ... tak mi się przynajmniej wydaje ...

 

 

ludzie się nie znają - myślą że xenony weszły do produkcji pod koniec lat 90 i się dziwią ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz regulacji wysokości świateł w kabinie - na drewienku po prawej stronie kierownicy ? a masz nivo ?

 

nie mam pokretła od regulacji i mam nivo

 

jeżeli jest samopoziomowanie reflektorów to nie ma regulacji z kabiny - bo przecież reflektory same się poziomują jak nazwa wskazuje - więc po co to ręcznie robić ?

 

tez tak myslałem ale mis zaczał szczerzyc kły ze wg. niego nie ma nawet poziomowania refl. wiec napewno nie było org.xenonów jego zdaniem ...

 

co ma być gładkie ? gdzie jest napisane że ma być gładkie szkło - przepis i jakich samochodów on dotyczy ?

 

misiek wkrecił film ze lampa przystosowana pod xenon musi posiadac gładkie szklo nie takie jak ja mam

 

na lampie musi gdzieś pisać że jest do xenonów - jeżeli nie na szkel to na obudowie lampy , na obudowie palnika itp ... tak mi się przynajmniej wydaje ...

 

własnie tylko gdzie??? zebym wiedział na przyszłosc bo niepolubilismy sei zabardzo i czuje ze niedługo bedzie ripley (zabardzo polubil moja 7-ke) i jak udowodnic (lub narysowac) dla takiego inteligenta ze fabrycznie były xenony i ze lampy maja homologacje itd....

 

ludzie się nie znają - myślą że xenony weszły do produkcji pod koniec lat 90 i się dziwią ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz nivo - czyli samopoziomowanie nadwozia to nie masz poziomowania reflektorów - bo teoretycznie nadwozie zawsze utrzymuje tą samą wysokość tyłu ( bez względu na obciążenie ) więc reflektory zawsze świecą tak samo i nie oślepiają ... poźniej wymyślili że taniej będzie poziomować same reflektory niż cały samochód przez nivo ...

 

a szkło - gdzie pisze że ma byc gładkie ? i jak ma byc gładkie ? jężeli nawet to jest gładkie przed soczewka - jest ryflowane tylko w dolnej części żeby lepiej oświetlac drogę przed samym samochodem

 

wrzuć duże zdjęcie całego klosza - jeżeli nie będzie na szkle to trzeba szukać dalej ... na obudowie reflektora , na zapłonniku palnika ... jeżeli nie to wydrukować papiery z rozkodowanego vinu i jechać na przegląd świateł na stacje - niech wyda oświadczenie że są oryginalne ...

 

 

jakiś krawężnik będzie poprawiał bmw ... nie ma chyba ciekawszych rzeczy do robienia ...

 

 

jemu się wydaje - ma podać przepis na wszystko a nie ma jemu się wydaje ... najwyżej pojedziesz na przegląd jednego elementu - zapłacisz te 20zł i rzucisz mu na twarz papierek że to oryginał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szkło - gdzie pisze że ma byc gładkie ? i jak ma byc gładkie ? jężeli nawet to jest gładkie przed soczewka - jest ryflowane tylko w dolnej części żeby lepiej oświetlac drogę przed samym samochodem

 

nie wiem to jego film... nie mogłem z nim dłuzej gadac bo jeszcze troche i by mu czapka spadła,jutro wrzuce foty i czego szukac na tym reflektorze jakiegos symbolu czy napisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie jest tak - policjant nie ma obowiązku stwierdzać czy xenony są legalne czy nie - bo od tego jest diagnosta - ale po co się mądrzy i jakieś teorie snuje ...

 

 

jeżeli będziesz chciał w przyszłości uniknąć takich sytuacji to chyba będziesz musiał załatwić na to papier - albo od rzeczoznawcy z PZM albo od diagnosty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest wszystko przystępnie opisane

 

http://www.vwgroup.pl/instrukcje-samochodowe/27-inne/54-oznaczenia-kodow-na-reflekotrach-przednich-oraz-lampach-tylnych

 

Czyli powinno gdzieś być oznaczenie DC . Ale może wtedy nie było jeszcze przepisów określających to oznaczenie i może go nie ma ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie same lampy hella jak thor88 i tez nic nie ma z prawej str.foty wrzuce jutro ...

 

Czekam kolego. Chcę właśnie wyjaśnić czy na lampach są oznaczenia że są one przystosowane pod ksenon.

 

xsilver - zgadzam się z tobą w 100%. A co do tej bredni policjanta to mogłeś mu się zapytać dlaczego E - klasa wychodziła na ksenonach i nie ma gładkiego klosza. Śmiech normalnie , policjant zero pojęcia :clap: :roll2: :dance:

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to był bałwan jakiś - bo on nie musi się znac na technicznycvh aspektach xenonów - wystarczy że wg niego sa nielegalne i kieruje na przegląd - bo to diagnosta może stwierdzić czy jest ok czy nie a nie policjant na środku autostarady ...

 

ale jak już się tak dobrze zna to niech chociaż mądrze gada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni tez dostarczaja Radość z jazdy :)

http://img222.imageshack.us/img222/4316/drivingpleasure2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co to wkleiłeś kolego bo i tak nic z tego nie wynika :hand:

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego ze przy takim zestawie byla naklejka swiatel xennonowych pozycja 24, ze wzestawie tym wystepuje elektryczne poziomowanie reflektora oraz ze szkla sa rozpraszajace a nie ze maja byc gladkie , skupil bym sie na poszukaniu tej nalepki informacyjnej

Inni tez dostarczaja Radość z jazdy :)

http://img222.imageshack.us/img222/4316/drivingpleasure2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.