Skocz do zawartości

głośna praca klimatyzacji


viki

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z klimą w e60 po włączeniu klimatyzacji zaczyna się buczenie nasilające się po dodaniu gazu.nie wiem co to może być czy udać się z tym na servis czy nie panikować.może ktoś miał taki przypadek.dodam jeszcze że przed zimą tego nie słyszałem pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak jest, ze wraz ze wzrostem obrotów nasila się też dźwięk chyba wiatraka. Ale czy to normalne w każdej, nie mam pewności, w każdym razie po podłączeniu do komputera błędów nie wykazuje nic.

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, ale wydaje mi się że to normalne bo przecież kompresor klimatyzacji nie może działać bezdźwięcznie.

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Po włączeniu klimatyzacji" - u mnie klima chodzi cały rok. Po uruchomieniu auta jest juz automatycznie włączona. Mogę ją jedynie wyłączyć. Może to jest przyczyną, że nie była długo używana, zreszta i tak zalecają aby przynajmniej raz w miesiącu w zimie klimę włączyć.

Buczy, ale czy chłodzi?

Mam tez pytanie , czy komputer sprawdzi klimę (czy klima włączona jest jest w magistralę samochodu, gdyz słyszałem, że nie jest). pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam

mam ten sam problem,najgłosniej jest między 1400-1700 obrotów ,w ubiegłym roku tego nie było ,napewno nie jest to normalny dzwięk.Byłem na przeglądzie klimy w ASO bo były sugestie że za mało czynnika albo oleju ale wszysko zostało uzupełnione i dzwięk nie ustał .Stwierdzili że nic poważnego się nie dzieje co mnie nie uspokoiło,moim zdaniem kończy się sprężarka,ale na razie działa i poczekam na dalszy bieg wydarzeń.

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym samym zakresie obrotów to występuje. Chyba się przejadę na przegląd klimy. Zobaczymy co mi powiedzą. Ale nie do ASO

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo jest u mnie...

Buczenie pojawia się przy włączonej klimatyzacji i w różnych zakresach obrotów (zależne to jest od prędkości). Czasem dźwięk jest wybitnie głośny, czasem w ogóle nic nie słychać.

Przegląd klimatyzacji (wypompowanie czynnika, nowy olej, nowy czynnik) nic nie dało.

Podjechałem kilka dni temu do serwisu BMW, ale akurat wtedy buczenia prawie nie było :D i niczego się nie dowiedziałem. Wczoraj w trakcie jazdy buczenie było głośne... Wyłączenie klimatyzacji powoduje, że dźwięk buczenia natychmiast ustępuje.

Dodam, że przy tych negatywnych dźwiękach chłodzenie działa idealnie...

 

Jeśli ktoś zdoła wcześniej niż ja rozwiązać ten problem, info na forum mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest akurat normalny objaw.włącza się wtedy dodatkowy wentylator ,ten przy chlodnicy od klimatyzacji.byłem ostatnio na przeglądzie klimy,wymienili mi olej w spręzarce i czynnik.i jest bez zmian.

tyle na temat.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam byłem w servisie we wrocku sprawdzili wszystko co możliwe ale buczenie akurat wtedy ustało i nic nie słyszeli.powiedzieli że mam jeżdzić i czekać no tylko na co mam czekać aż coś konkretnego się rozleci????. jak tylko wyjechałem to zaczęło się od nowa.czasem naprawdę mocno buczy.nie wiem co mam robić.teraz mam klimę cały czas włączoną i najbardziej słychać w jeżdzie miejskiej kiedy często dodaję i puszczam pedał gazu czasem buczenie zagłusza mi radio.mam zamiar jeszcze raz wyskoczyć do bmw tylko boję się że znowu przestanie i panowie nic nie usłyszą.do bmw mam 100 km w jedną stronę.może ktoś z kolegów naprawił to coś ....... pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
witam

czy ktoś poradził sobie z głośną pracą klimy,u mnie w ASO twierdzą że to normalne :shock: ,a mi uszy puchną :)

hej

W ASO bardzo lubią gadać różne bzdury - zupełnie jakby nigdy nie widzieli nawet sprawnego samochodu.

Ja poradziłem sobie wymieniając sprężarkę, w sumie to dwie sprężarki! (Średnio jedna sprężadrka na rok :norty: a serio to druga wytrzymała miesiąc i popsuli właśnie w ASO!!! )

Ważne jest, że by robił to ktoś, kto ma o tym jakieś pojęcie. Za dużo oleju i gazu to też nie dobrze.

Obecnie szumi głośno tylko kilka sekund po uruchomieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie problem zakończony wymienili sprężarkę teraz jest ok (na szczęście mam jeszcze gwarancję ale tylko do grudnia a co potem ???????????)

 

Potem bierzesz nowe BMW i od nowa leci gwarancja, wiec jeździsz do ASO 'na kawke' czy pogadać z miłą panią z obsługi co jakiś czas i robią to na gwarancji. No i tak w kółko :wink:

 

Natomiast jak lubisz ryzyko, to zostawiasz auto i jeździsz. Kwstia potem czy chcesz wszystko co bedzie źle działać wymieniac (tylko w ASO) czy też naprawiać (profesjonalne serwisy, poza ASO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.