Skocz do zawartości

Wymieniać olej po 6000 km?


sojer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje pytanie jak w temacie w zeszłym roku wymieniałem olej i wszystkie filtry w moim aucie, olej to castrol edge, czy po przejechaniu zaledwie tych paru tysięcy ale minięciu roku kalendarzowego wymieniac znowu olej czy nie? a co z filtrem oleju? bo paliwa i odmy na pewno nie będę jeszcze zmieniał, a powietrza zobaczę w jakim jest stanie... dziękuję i pozdrawiam WESOŁYCH ŚWIĄT!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno sie co 10 tys...........ale ja wymieniam co 8 tys.........lepiej dla silnika.....mam 320 disel 2000 rok

 

Nie popadajmy w skrajność. Jeśli trzeba było by zmieniać olej co 8-10kkm bez względu na czas w jakim robi się taki przebieg to większość użytkowników diesli zmieniałaby go pewnie ze 4 lub więcej razy w roku a to chyba lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno sie co 10 tys...........ale ja wymieniam co 8 tys.........lepiej dla silnika.....mam 320 disel 2000 rok

 

Nie popadajmy w skrajność. Jeśli trzeba było by zmieniać olej co 8-10kkm bez względu na czas w jakim robi się taki przebieg to większość użytkowników diesli zmieniałaby go pewnie ze 4 lub więcej razy w roku a to chyba lekka przesada.

Dokładnie! Ja wymieniam co 15 KKM lub co rok-zależy co prędzej nastąpi.

Do autora wątku-wymień. Głowa będzie spokojniejsza-wkońcu to nie aż taki wielki wydatek.

Pzdr

sex, drugs and BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja wymieniam co 20 tys. Jezdze na pełnym syntetiku na którym mozna zrobic do 22 tys wiec nie widze sensu wymiany oleju po 6 tys.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he widzę że co rusz to inna opinia, ale dzięki za odzew.. co do oleju to chyba wymienię oczywiście razem z filtrem.... no chyba że ktoś mnie przekona że jednak nie warto i lepiej za tą kasę wymienić co innego a olej np co te 10 czy 15kkm...pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

sa 3 rodzaje olejów

Mineralny do 10 tys

półsyntetyk do 15 tys

pełen syntetyk do 22 tys

 

Wiec jesli masz wlany pełen nie rozumie dlaczego chcesz go wymienic po 6 tys km. Napewno nic sie nie stanie jak nie wymienisz olejuz tym przebiegiem. Z drugiej strony po co kupowac drogio olej i szybko go wymieniac. Taka moja opinia a jak zrobisz to zalezy od Ciebie

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Raz do roku :mad2:

Kto ci takich glupot naopowiadal?W

W/g naczelnego chemika znanego producenta olejow,wymieniac nalezy co kilka lat!Jego zona jezdzi juz na tym samym 6 lat /albo wiecej/

Podobno te wszystkie czastki oleju spalone na czarno ,pomagaja w smarowaniu.

Wymiane co roku polecaja producenci ,ze wzgledu na kase!

W kraju ,jeden facio wymienil w Taunusie olej po 10 latach/nie wiedzial czy wogole sie wymienia/i nic sie nie stalo!

Mozesz wymienic sam filtr i to wystarczy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Raz do roku :mad2:

Kto ci takich glupot naopowiadal?W

W/g naczelnego chemika znanego producenta olejow,wymieniac nalezy co kilka lat!Jego zona jezdzi juz na tym samym 6 lat /albo wiecej/

Podobno te wszystkie czastki oleju spalone na czarno ,pomagaja w smarowaniu.

Wymiane co roku polecaja producenci ,ze wzgledu na kase!

W kraju ,jeden facio wymienil w Taunusie olej po 10 latach/nie wiedzial czy wogole sie wymienia/i nic sie nie stalo!

Mozesz wymienic sam filtr i to wystarczy.

pozdrawiam

 

 

przecież i ty możesz wymieniać raz na 10 lat zobaczymy czy twoja auto to wytrzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak jako ciekawostke zacytuje fragment z instrukcji

 

"Ten, kto chce postępować według wskaznika terminu przegladow, powinien wykonywac przeglad co 15000 km lub co najmniej RAZ W ROKU . Okres między przegladami z wymiana oleju należy odpowiednio skrócić , nawet o połowe , w przypadku eksploatacji w trudnych warunkach, jak przewaga jazdy w ruchu miejskim i na krótkich odcinkach, czesta jazda w górach, holowanie przyczepy i jazda po zapylonych drogach "

 

także wymieniajcie olej co kilka lat i cieszcie sie jak najdłuzej swoimi autkami :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Raz do roku :mad2:

 

 

 

przecież i ty możesz wymieniać raz na 10 lat zobaczymy czy twoja auto to wytrzyma

Czesc

Napisale to o czym przeczytalem :P

Jak naprawde jest,trudno powiedziec.

Kazdy robi jak uwaza

Ale gdybysmy wymieniali cv kilka lat,to producenci poszliby z torbami!

Nie zdziwie sie ,jesli teraz napisza ,ze trzeba wymieniac co 6 miesiecy ,albo co 3.Wszak sa w kryzysie!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CR to nie komora wirowa ale tak tylko jako ciekawostke mam znajomego z mercedesem co od ponad 300 tys nie zmienial oleju .. auto pali od pierwszego i jezdzi jak za dawnych lat.

 

Ale z takim przebiegiem to coś tam wypijać musi i dostaje ciut świeżego oleju :mrgreen: ale raczej to za mądre jednak nie jest tyle nie zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym ta dyskusja na 2 strony... powiedziane jest wyraźnie, nie zależnie od producenta że wymiana co XXX km lub raz w roku jeśli się przebiegów nie robi. Co do filtra to też jest jasno powiedziane.. wymiana przy każdej wymianie oleju, zalać nowy olej na stary filtr to tak jak by wogóle oleju nie zmienić :mad2: :mad2: :mad2: Na czym jak na czym.. ale na oleju się nie oszczędza. A że ktoś tu rzuci że zona znajomego czy wujek jeździ 5 lat bez wymiany to się zgodzę... nawet bez oleju się da ale na krótki dystans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak jako ciekawostke zacytuje fragment z instrukcji

 

"Ten, kto chce postępować według wskaznika terminu przegladow, powinien wykonywac przeglad co 15000 km lub co najmniej RAZ W ROKU . Okres między przegladami z wymiana oleju należy odpowiednio skrócić , nawet o połowe , w przypadku eksploatacji w trudnych warunkach, jak przewaga jazdy w ruchu miejskim i na krótkich odcinkach, czesta jazda w górach, holowanie przyczepy i jazda po zapylonych drogach "

 

także wymieniajcie olej co kilka lat i cieszcie sie jak najdłuzej swoimi autkami :norty:

 

Nie wiem z jakiej instrukcji ten cytat. Ale w instrukcji do E46 jest zaznaczone że wymiana co 2 lata jak ktoś robi mało km i wg wskazań kompa jak chodzi o przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Instrukcje, lanie castrola, 100 opinii. Jak zwykle.

Według kompa w moim starociu wymienić olej powinienem średnio co 30 tys km. Fajnie, tylko że:

1. 30 tys km w polszy, a 30 tys km po drogach w de to 'prawie' to samo. Z tym że prawie robi różnice, jak wiemy.

2. U nas są ostre zimy, nie mam garażu grzanego i w zimie spada temp poniżej zera. A że cenie sobie moje 2 tony złomu (jak małoznka piesczotliwie czasami je określa), to wole miec lany świeży olej częściej.

3. Właściwości smarne czarnego syfu mnie nie przekonują. Wole właściwości smarne czystego oleju. Ale ja się nie zajmuje mechaniką tylko zawodem inżynierskim, więc może mam inne podejście.

 

Reasumując, wymieniam olej 2x na wskazania kompa, tj. co 15 tys km. Leje Castrola 0W30, bo taki był lany od początku (chociaz historia serwisowa od BMW podaje 0W40 w pierwszych 70 tys km). Nie chce zmieniac marki oleju i robic koktaili, mimo że o Castrolu słysze same złe opinie. Wole olej zmienić częsciej.

 

Odpowiadając więc autorowi: ja bym zmienił i polecam. Bo dlaczego nie? Stracisz tylko pare złotych. Ale jeździsz ze świadomością, że masz świeży olej, może ma gorsze właściwości smarne niż olej z czarnym syfem :mrgreen: ale skoro jest świeżutki, to źle silnikowi nie będzie :wink:

 

Kase zawsze można zaoszczędzić, ale na rzeczach jak opony, hamulce, płyny nie powinniśmy oszczędzać. Aha, no i mój mechanik mowi, że rok to jest max, nawet jak się robi małe przebiegi, jeśli chodzi o zmiane oleju. Można jeździć jak ktoś chce i 10 lat. Mój tata właśnie wymieniał głowice w swoim Fiacie, bo też jeździł 'wedle zalecen' i przez 2 lata nie wymienił oleju. Chcecie sprawdzić, czy BMW pożyje dłużej niż Fiat, droga wolna, ja wole takie testy zostawić innym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.