Skocz do zawartości

BMW E32 735 Szarpanie podczas jazdy i na wolnych


Jarko735

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

 

pisze bo juz mi rece opadają

wymienilem wszystko chyba co moglo miec wplyw na takie szarpanie

czyli sonda, przeplywka, przewody wysokiego, swieczki, wyczyscilem kopułkę i nadal nerwy

 

objawy

silnik pracuje na wolnych rowno miarowo czyli jest ok pozornie raz na jakis czas obroty spadna i wroca do wartosci takiej jak byc powienno dzieje sie to w ulamku sekundy

jadąc to juz czesciej czyli szarpie krotko mowiac zanika to przy obrotach pow 3500

 

mowie tutaj o benzynie mam gas sekwencyjny ale poniewaz rzadko go urzywam skupiam sie tylko na benzynce (ale nawiasem mowiac na gazie sa te objawy jeszcze bardziej wyczuwalne )

 

prosze o rade lub jakies sugestie jak rozwiazac taki problem

z gory dziekuje

i nic więcej oprócz prawdziwej radochy z jazdy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iskra no wiesz niby dobra te objawy sa co ktorys tam obrot silnika

jak normalnie sprawdzam iskre to jest moze i czasem ginie ale jak to sprawdziac cewke podmienie druga bo faktycznie zapomnialem o tym a palec nie jest wypalony

i nic więcej oprócz prawdziwej radochy z jazdy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcial bym byc zlym prorokiem ale kiedys mialem podobne ojawy w BMW 318...bardzo dawno temu(jak jeszcze zeskakiwalem z dywanu na podloge :) nic nie pomagalo...i co sie okazalo,peknieta glowica tak,ze plyn zbijal iskre w cylindrze i szlo jechac ale straszn ie szarpalo,ale po dwoch dniach kombinacji pekniecie sie powiekszylo i wtedy juz bylo wiadomo co sie dzieje.Mam nadzieje,ze u Ciebie to jakas pierdółka.Pozdrawiam i powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze wtryskiwacze,miałem kiedyś takie szarpania i po podpięciu pod kompa wyszło że 4 wtryskiwacz jest walnięty.Po wymianie szedł od samego dołu bez szarpania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opanowałem

 

to była teraz sie wydaje prosta sprawa - palec rozdzielacza

 

tyle mi to nerw napsuło - czyli sumując palec mial taki biały nalot jakby coś się wewnątrz spalilo

 

teraz znów cieszę się pełną moca :8)

 

pozdrawiam wszystkich

i nic więcej oprócz prawdziwej radochy z jazdy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.