Skocz do zawartości

przyciemnianie szyb doradzacie czy odzradzacie???


matty

Rekomendowane odpowiedzi

witam nosze sie z zamiarem przyciemnienia szybek w mojej beni!!! czy to jest bezpiezne czy same metody przyciemnianie szyb moze narobic jakies szkody??? np w kombi slyszalem ze w boczych tylnych szybach sa nateny do tv czy radia!!!

co myslicia o tym???

ONLY BMW...!!!




ex:

e21 318i

e28 524td

e39 523i

e39 530d

jest:

e36 316i

e39 540i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak przyciemnisz tył na maxa to będzie WT

 

jak bardzo lekko całość ( oprócz przedniej) to jestem za, ładniej wygląda, mniej się nagrzewa i nie masz tego gorąca jak na postoju przez szybę grzeje

"Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy przyciemniał i mówił że rozbierają całe drzwi żeby szybe wyciągnąć (więc troche lipa) żeby niczego nie pourywali :? a z przodu boczne szyby założył folie 10% przyciemnienia z lekkim lustrem. I ma dozwoloną przepuszczalność i nic w środku nie widać :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hadron atest na "przód i przednie"? :duh: Przecież ich w ogóle nie można przyciemniać, bo fabrycznie mają już maksymalny stopień przyciemnienia.

 

djnita jeśli zakładał do bawarki to na bank ma przekroczoną wartość. Ponadto lustrzanka jest nielegalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz rolet, to jednolite przyciemnienie (jasną folią) tyłu i przodu to dobry pomysł.

Mam tył oklejony FOLIA TEC-em "Midnight Reflex". Zachowuje się podobnie do fotochromu i efekt jest niezły.

W środku zawsze jasno a na zewnątrz, w zależności od pory dnia, czym jaśniej tym bardziej widać że szyba jest ciemna.

 

P.S

Jeśli chodzi o atest, żadna "profesjonalna" firma nie daje go na przyciemnienie szyb.

Atest dostajemy na samą folię , a nie na oklejone nią szyby :!:

Edytowane przez Boggy e36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyciemniać to tylko w profesionalnym zakladzie który tym się zajmuje. Ja mam przyciemnie przód 20% i tył 35 %, przyciemnialem rok temu i jest ok. Prawdą jest to ze robieraja całe dźwi, ale jak fachowycy się znają to napewno nic nie pourywają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,najkrocej polecam mialem w dwu bmach zciemnione w poprzedniej e39 w profesjinalnym zakladzie i faktycznie atest byl chyba tylko na folie,ale nikt niewykmowal szyb,teraz jeszcze niezciemnilem bo tu gdzie mieszkam to straszny wydatek a chautury niechce ,boleje nad tym szczegolnie w oststnich dniach bo naprawde czuc roznice,podzielam zdanie wiekszosci ze tylko delikane zciemnienie tak mialem najciemniejsza tylna a potem stopniowoojasniejsze ,wiec polecam jak najbardziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie napisałem o oklejaniu przedniej szyby, zwróciłem tylko uwagę że np przy wymianie jak wstawiasz przyciemnianą to musisz pamiętać o ateście, ateście szyby.

Na szyby boczne atest ma mieć folia.

Jak nie umiesz spawać to tył możesz zamalować farbą olejną, tak jak pisałem wcześniej.

Sprzedam oryginalną nową cewkę zapłonową (1szt.) do E39.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie napisałem o oklejaniu przedniej szyby, zwróciłem tylko uwagę że np przy wymianie jak wstawiasz przyciemnianą to musisz pamiętać o ateście, ateście szyby.

Na szyby boczne atest ma mieć folia.

Jak nie umiesz spawać to tył możesz zamalować farbą olejną, tak jak pisałem wcześniej.

 

tak masz racje nie zrozumialem cie

(oOO \ (||||)(||||) / OOo)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy moglby ktos napisac jak to wyglada od strony technicznej??? jak kolega napisal wczesniej jak wyglada z tylnia szyba i czy jest duze prawdopodobienstwo uszkodzenia czegos???

pozdrawiam matty!!!

ONLY BMW...!!!




ex:

e21 318i

e28 524td

e39 523i

e39 530d

jest:

e36 316i

e39 540i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy moglby ktos napisac jak to wyglada od strony technicznej??? jak kolega napisal wczesniej jak wyglada z tylnia szyba i czy jest duze prawdopodobienstwo uszkodzenia czegos??

 

Przy zakładaniu folii na tylnia szybę nie ma żadnego niebezpieczeństwa. Problem jest przy jej zrywaniu, żaden zakład nie da gwarancji, że nie oderwie się jakiś przewodzik od ogrzewania razem z folią. Mi zrywali folię bardzo ostrożnie i powoli, ale mimo tego jeden przewodzik został delikatnie naruszony, na szczęscie w takim miejscu, że w ogóle to nie przeszkadza zimą przy rozgrzewaniu szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam przyciemnione wszystkie szyby oprocz przedniej, wiem ze nie mozna miec bocznych ale jak narazie pieski sie nie czepiają. Wszystko bardzo ladnie sie komponuje. A i tak od tematu, Panowie nie piszcie tylnia tylko tylna, to razi w oczy, pzdr
kiedys moj kolega jezdzil z ciemnymi w audi ale to byla prawdziwa czern ,a jak policja go stopowala otwieral wszystkie okna jeszcze nim sie zatrzymal,ciekawe jak by to dzialalo w polsce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że przyciemnienie szyb z przodu ma wiele wad:

 

1. Ciemne szyby pachną wiejską gangsterką, a w Bawarkach wobec stereotyou BMW masz zapewnione, że wszyscy będą Cię mieć za półgłówka i bandytę. Wiadomo można mieć wszystkich głęboko, ale mając jeszcze przyciemnione wszystkie szyby zaraz po zakupie auta, kiedy wychodziłem z niego zawsze wielu ludzi w okół się patrzyło na mnie jakby Małysz przyjechał to było trochę dziwne uczucie i męczące.

2. Możliwe problemy z policją, zabranie dowodu, tłumaczenie się.

3. W nocy i deszczu nic nie widać.

4. W razie wypadku nie z naszej winy sprawca może wykorzystać fakt, że mamy pojazd, który nie powinien być dopuszczony do ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja gdybym miał fabryczne rolety (a mam :wink: ) to bym raczej nie przyciemniał. Ale kombi? Chyba tak. Z tym ,że delikatnie tylko i to stopniując, zwiększając stopień przyciemnienia ku tyłowi.

 

zgadzam sie z kolegą...

albo ori rolety, albo minimalne, stopniowane przyciemnienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

ja mam wszytskie oprócz przedniej zrobione na smołe, także atetstu nawet na to nie dali !!!!

W dzień jest okej ale w nocy juz troszke gorzej przy skręcaniu bo mozna ...nie zauważyć !!!! ale taką bete juz kupiłem wiec i tak pozostało !!!!! na razie latam..... pozdr

kiedyś Golf II, Ibiza Cupra Look, Golf IV, e36 320 coupe, A3 1.9 TDI 136KM teraz


530dA e39 222,9 HP i 463 Nm


No i z przyczyn..... 316i e36 sedan --->>> e36 318is coupe !!!


Opel Vectra - Kia Cerato 2.0 Crdi - Kia Ceed 1.6 Crdi


Teraz 320i e90 150 KM aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images34.fotosik.pl/2/366b478252b1c5a6med.jpg

http://images31.fotosik.pl/165/5b59c70e7e27f08bmed.jpg

http://images45.fotosik.pl/102/b7ffa3b556ff79e1m.jpg

Fotkę e32 trzeba kliknąć w celu powiększenia...

 

Nigdy problemu o szyby nie miałem.Chodź w przednich drzwiach absolutnie nie można mieć ciemnych szyb to i tak przyciemniałem.

Jeśli ktoś pisał że w nocy jest słaba widoczność i w deszcz to musi mieć bardzo słaby wzrok lub szyby przyciemnione domową metodą i folią z allegro za 30zl.Wszystkie auta "średnią" folią są/były zrobione.E32 przyciemniałem przed św wielkanocnymi w sandomierzu i jeśli by ktoś chciał to mogę dać namiary na gościa który zna się na robocie bardzo dobrze.

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.