Skocz do zawartości

Czy trzeba "odświeżać" oprogramowanie w sterowniku


Marcus 1959

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprawdziłby mi ktoś czy są dostępne aktualizacje dla mojego silnika?

 

BMW E46 323i M52/tuB25

VIN: AZ43220

 

Mam problem z tym , ze padł mi czujnik walka wydechowego , wymieniłem na nowy z salonu ale auto dalej nie jeździ jak jeździło , brak mocy i słabo się zbiera . Właśnie stąd pomysł wgrania nowego sterownika bo ponoć jest to wymagane w niektórych przypadkach . Dzięki za numer softu.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 351
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hej!

 

Mógłby mi ktoś sprawdzić jaka jest najnowsza wersja softu do silnika w moim BMW:

 

318i E90

VIN: VA71314

 

Pytam bo podobno mam jakiś chory program w sterowniku i chciałbym się dowiedzieć jak dużo było aktualizacji i jaka jest najnowsza do mojego sterownika?

Z góry dzięki za pomoc!

 

PS. Polećcie mi proszę jakiegoś speca od elektroniki wrazie jakby mój mechanik sobie nie poradził. Najlepiej jak najbliżej miasta Płock, w którym mieszkam.

Z forum dowiedziałem się o firmie Car Connect, która ma oddział np. w Warszawie - 100 km od Płocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam E46 328i autko jest z Kanady a teraz sytuacja:

Jakiś rok temu aktualizowałem soft w DME stare assembly 7505515. WInkfp sam nie znalazł numeru więc w internecie znalazłem ze pasujące będzie 7526757. Po tej aktualizacji auto rozpędza się równo do 220km/h i koniec, wcześniej nie było tego ogranicznika, a wyczytałem za na rynek USA miały własnie taki ogranicznik. Może mi ktoś podać jakieś assembly pasujące do DME tylko żeby było z EU a nie USA. Tzn czy w ogolę da rade wgrać jakiś europejski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kolego auto przerobić na EU i dopiero zrobić update za pomocą na przykład DISa.

Wgrywanie na pałę jakiegoś softu o innym numerze może ci bardziej zaszkodzić niż pomóc. Skoro winKFP nie widział update w ogóle bym nie wgrywał innego softu tylko odpalił DIS lub Progman lub ISTę i dopiero to robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy w sieci można znaleźć po numerze vin jaki jest ostatni soft do danego auta? do swojej E39 znalazłem na bmwfans.info ale do braciaka E46 nie mogę jakoś. jego nr vin to CJ68122, chodzi o najnowszy soft silnika
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale do braciaka E46 nie mogę jakoś. jego nr vin to CJ68122, chodzi o najnowszy soft silnika

 

Odpal winkfp i daj opcję "update zusb" wówczas zobaczysz czy jest nowszy soft.

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie nie wiem. u mnie jakoś nie działa te update chyba. może wie ktoś czy jest jakieś etk online czy coś gdzie można to znaleźć?
"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce zacząć programować sterowniki w aucie, interesuje mnie moduł CAS (security cas update). Diagnostykę inpą mam opanowaną z grubsza ale wiem że z NFS i WinKfp trzeba ostrożniej sie obchodzić

Chce przecwiczyc/spróbować od jakiegoś prostszego modułu, jaki polecacie żeby w razie problemów straty były jak najmniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce przecwiczyc/spróbować od jakiegoś prostszego modułu, jaki polecacie żeby w razie problemów straty były jak najmniejsze?

 

najmniej będzie Ci żal jak uwalisz PDC :norty:

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Ale PDC też raczej się nie sypie, jajca zaczną sie na kombi, CAS i frmie ze o skrzyni i silniku nie wspomne

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale PDC też raczej się nie sypie, jajca zaczną sie na kombi, CAS i frmie ze o skrzyni i silniku nie wspomne

 

Jak kolega będzie zdolny "inaczej" to i PDC popsuje :D

http://www.auto-scanners.com/PIC/bmw-icom-a2-b-c-792L_1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam o tym nfs/winkfp i dalej jestem zielony, możecie podpowiedzieć:

- jaka wersje winkfp zainstalowac? i w jakim pakiecie inpy ją znajde? (obecnie mam 5.1.0)

- czy sterowniki ktore wgrywam znajdują sie w plikach sp daten? tzn czy musze je pobrać? jeśli tak to skąd? chomik? zalezy mi na tym security cas update.

- czy musze jakoś uważac żeby nie wgrać czegoś z wyższego integration level? czy to jest kontrolowane przez winkfp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wiedzą, którą obecnie posiadasz nie próbowałbym robić aktualizacji sterowników.

Tzn. wiesz jak czegoś nie popsujesz to się nie nauczysz, także jeśli Cię stać na ewentualną naprawę przez specjalistę to kombinuj.

 

- Winkfp ze Standard tools 2.12 to jest wersja 5.3.1 - nowszej nie ma.

Sciągnij z chomika

 

- Tak, musisz pobrać pełne Sp-daten, pobierz SP-daten 50.2 (zajmuje jakieś 4 GB) i zaimportować do WINKFP (Instrukcje na chomiku)

 

- Po prostu po zaimportowaniu wszystkich plików wciśnij Comfort Mode i ENTER ZUSB, a następnie wpisze ZUSB number odczytany w INPA, wtedy będziesz miał gwarancję, że wybrałeś dobry sterownik.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info.

na razie programowania nie będzie :(

 

nie mam w inpie przycisku F3 Coding, nigdzie nie ma assembly number. Skąd go wziąć?

Mam tylko takie dane jak tutaj (pozyczony obrazek)

http://img827.imageshack.us/img827/9734/62001218.jpg

Edytowane przez aprilia_50
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Panowie a powie mi ktoś jak mam rozróżnić programy do silnika m54b30. wiem że jest ich kilka rodzai(euro4/euro2/bez katów/bez eobd)

czy sterowniki do tego samego silnika pasują od rożnych modeli ?

Ja mam e46 z swapowanym m54b30 z 2004 roku i chciałbym wyciąć mu katy - jaki najnowszy sterownik do tego powinien iść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jak przeporwadzić aktualizację oprogramowania w bmw e46 330i automat rok 2001

dane

WBAAW510X0JU11069

27.12.00

DA

software 7511892

behördennummer 7503718

Zus.-Baunummer 7512211

Abgasvariante KAT

BMW Teilenummer 7511570

MS 43.0

version 1.17

MS430Ds0

ms 43.0 M54 ews3

2.0

mam DIS v44

jak przeprowadzić krok po kroku aktualizacje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mógłbym prosić o sprawdzenie czy dla mojego sterownika jest nowsze oprogramowanie. Odczytałem dane INPĄ i mam:

assembly nr: 7501809

softwaren nr:7501810

officalnumber: 429764

 

VIN: DN20748

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Jestem po wgraniu najnowszej wersji oprogramowania sterownika silnika + kalibracji wykonanej przez Marcus 1959 i chciałbym podzielić się z Wami swoimi wrażeniami po przejechaniu 300 km. Oto co zauważyłem:

- auto lepiej reaguje na wciśnięcie pedału gazu oraz silnik zrobił się bardziej "elastyczny"

- przyspieszenie na 5 biegu od 100 km/h w górę jest zdecydowanie lepsze

- poprawiła się praca silnika na wolnych obrotach, obroty nie nurkują poniżej minimum - po odpuszczeniu gazu delikatnie spadają do właściwego minimum

- silnik szybciej nabiera optymalnej temperatury

- ogólna charakterystyka pracy silnika jest wyraźnie lepsza

- co do ogólnego przyspieszenia i mocy auta to również jest zauważalna różnica na plus, auto nabrało lepszej dynamiki

+ ustawił mi światła do jazdy dziennej (brak potrzeby włączania i wyłączania świateł przełącznikiem)

+ automatyczne blokowanie drzwi po ruszeniu

 

Podsumowując, polecam wszystkim wykonanie aktualizacji u Marcusa 1959. Jest to 100% profesjonalista z właściwym przygotowaniem i podejściem do całej procedury. Posiada szeroką wiedzę na temat programowania silnika i wielu innych kwestii dotyczących aut marki BMW. Wszystko bez zbędnego pośpiechu trwało około 1,5 h. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że były to dobrze zainwestowane pieniądze. Specjalista godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.