Skocz do zawartości

Gdzie umiejscowiony komputer ?


wysoki

Rekomendowane odpowiedzi

o wielkie dzieki. a Teraz inne pytanko. W jakim ustawieniu zostawić szyby przy odłączeniu akumulatora ? tak żeby szyby były domkniete do końca ? Jak odłącze komputer to przy ponownym podłączeniu moga być jakieś problemy lub błędy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
hej, tez zauwazylem ze szyby maja cos takiego ze po odlaczeniu zasilania musza sie tak jakby "zaprogramowac" zeby dalo rade nimi ruszac, mialem tak parę razy już i chyba jest to regułą, pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, nawet gdzieś o tym czytałem że chwile może potrwać zanim wszystko wróci do normy, u mnie objawia się to tym iż nie działa jakiś czas samoczynne domykanie lub otwieranie szyb po mocniejszym wciśnieciu przycisku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, nawet gdzieś o tym czytałem że chwile może potrwać zanim wszystko wróci do normy, u mnie objawia się to tym iż nie działa jakiś czas samoczynne domykanie lub otwieranie szyb po mocniejszym wciśnieciu przycisku

 

Zgadza się dokładnie tak jest, nie działa jakiś czas to domykanie i jak odłączałem akumulator a szyby były do połowy spuszczone to trzeba było parę razy pokręcić stacyjką zanim zachciało im się zasunąć. Ktoś zdaje się na BMW-sport kiedyś pisał że wie jak resetować ustawienia szyb, ja sposobu nie znam ale nie jest mi to potrzebne do szczęścia :) Jak odłączasz aku szyby miej domknięte do końca i powinno być :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem dlaczego szyby muszą się zaprogramować jest sposób w jaki został skonstruowany mechanizm-sterujący: podnoszący, opuszcający i wyłączający szyby.

Aby zaprogramować szyby, które np. zostały półotwarte po odłączeniu akumulatora jest maksymalne ich opuszczenie, a później podniesienie (kolejność może być odwrotna).

Usuwa to problem niedziałającego auto-domykania szyb, po mocniejszym naciśnięciu przycisku.

http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/ - moja Bumcia ;)




http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/spalanie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możliwe ze po odłączeniu aqu dziwnie działa ekonomizer ?

dzisiaj własnie mialem odłączone aqu i poźniej jak jechałem to ekonomizer mi wariował tzn albo przez chwile nic nie pokazywał albo pokazywał max spalanie a czasami działał normalnie

albo np przy dojeżdżaniu do świateł i zwalnianiu wskazówka szła stopniowo w stronę maxa i tam 'znikała'

jeśli to nie przez aqu to co można sprawdzić (jakiś czujnik itp ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.