Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

Również ciężko mi w to uwierzyć. 7 lat użytkowałem e46 330i (auto lżejsze niż e39) i od samego początku do końca spalanie w spokojnej trasie do 130-140km/h oscylowało w granicach 9L, a przy mojej dynamicznej jeździe przeważnie 10.5-11L, w mieście 13-15L, średnia w cyklu mieszanym zawsze powyżej 12L.

Jeżeli jakimś cudem jest tak jak podajesz to twoje 30i pali tyle samo w trasie (6.4L, mieszany 8.5L) co diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje e36 316 benzyny spala w granicach 10,7-11,4l po mieście w trasie 9-9,5l

Tyle to nie spali moja E39 530i. W trybie mieszanym przy normalnej jeździe mieszczę się w 8,5 - 9,0l/100km. Powiem więcej mam E36 z tego samego roku i z tym samym silnikiem co Ty i spala maksymalnie do 8l/100km w trybie 60% trasa, 40% miasto :D

 

Musiałeś być szczęśliwym kierowcom, nigdy w to nie uwierzę... pracuje z samochodami od lat, jaką już nie miałam bmw czy mój brat również mechanik nie były to samochody ekonomiczne.... Wracając jeszcze wszystko zależy od silnika zwróćmy uwagę na to ,że u mnie w samochodzie np. nie ma katalizatora to też wiele zmienia, sonda lambda też nie odczytuje prawidłowych danych , silnik dostaje bogatej mieszanki itd... Więc moje spalanie nigdy nie będzie 8l/100, tyle to może co najmniej spalać fiat bravo 1,4 12V ;),ja nie mydlę oczów ,że jest super spalanie ,bo nie jest nie pokazuje mi tego komputer,tylko tankowania .... ale niech wam będzie ,że macie racje co się będę kłócić.... :D

Ryk Silnika to dla mnie muzyka,

Siła przybywa gdy bunią bokiem zarywam :)


♥B♥M♥W♥


http://forum-lines.ru/rez/ab275050.gif

bo sztuka to zabić muchę boczną szybą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakimś cudem jest tak jak podajesz to twoje 30i pali tyle samo w trasie (6.4L, mieszany 8.5L) co diesel.

Napisałem że była to trasa 700km po niemieckiej autostradzie praktycznie bez zatrzymywania się ze stałą predkością 80-90km/h (byłem zmuszony jechać tak wolno).Zbiornik był pełny, 700km i zatankowałem dokładnie 45l do pełna, jak to wytłumaczycie? Komputer pokazywał mi wtedy 7,1l. Po trasie przez polske spaliła 8l, a na kompie 7,8-8l

Jakiś czas temu również mierzyłem spalanie przy normalne jeździe i na 45l przejechałem 520km, wychodzi całe 8,6l

Mam ją pół roku i nigdy jeszcze nie spaliła mi więcej jak 10l. Ale co będe was przekonywał, nie chcecie to nie wierzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW E87 118D po lifcie (143KM)

trasa: 65%, miasto: 35%

paliwo: Statoil Miles Plus w 90%, Orlen Ekodiesel w 8%, Shell Vpower w 2%

spalanie z komputera (nie wiem ile przekłamuje): 5,9l

Użytkuję od lipca, przejechane około 6000km. Na Orlenie tankowałem początkowo i nie tankuję już od września.

 

Lubię go przegonić co trzeci dłuższy wyjazd w trasie ze względu na DPF.

Dobry wynik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

podłącze się do tematu. Ostatnio zauważyłem niepokojące wskazania ekonomizera... Na pierwszym biegu jak ruszam i przyśpieszam to pokazuje mi powyżej 30l/100km. Wczesniej tego nie było. Co mogło się stać? Ogólnie na prostej drodze jestem w stanie np na 4, jadąc 60 uzyskać 6l, ale to jest przy minimalnie wcisnietym pedale. Ewidentnie coś jest nie tak.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW e61 520d Steptronic.

Trasa drogami krajowymi bez autostrad i ekspresówek. Średnia prędkość z BC 74km/h. Duży ruch. Każde wyprzedzanie na kickdownie. W samochodzie 4 osoby dorosłe. Średnie spalanie 5.7L. :D

 

Dzisiejszy wyjazd

Poznań - Konin - Poznań - Grodzisk Maz. - Poznań - 794km. Tylko autostrada, 90% czasu tempomat ustawiony na 160km/h wynik 7.9L/100km. Pierwszy raz w trasie wyszło mi więcej niż 7.5L ale chyba jeszcze nigdy nie wyjechałem całego zbiornika tylko po autostradzie. Wynik chyba ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już jej nie mam, sprzedałem z wielkim żalem kilka lat temu ale dosyć ciepło wspominam...

 

Benzyny spalała na trasie około 7 l a po miescie do 9

LPG odpowiednio od 9,5 do 11 litrów na 100 kom

 

Było to E30 Touring i jeszcze co najciekawsze:

te same zużycia zanotowałem przy silniku M40 1,8 118KM jak i M42 1,8 140 KM

Pogadaj, a potem "zrób to sam" oraz zajrzyj na: realoem.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E60 520i M54 170koni automat

Trasa 90-120kmh 8,5lpg

Miasto 13 l lpg krotkie trasy.

Srednio 9,5-11l zalezy ile po miescie.

Benzyny 20% mniej.

 

Wyliczone z dystrybutora. Auto oszczedne, ale brakuje mu mocy, cos za cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc e61 520d Steptronic tymczasowo za Taxi i odwożąc żonę do pracy i z powrotem w jedną stronę 33km w tym rano dziecko do przedszkola i 3km dojazdu do autostrady, 30km autostradą z prędkościami 140-160, powrót 11km drogą wojewódzką w sznurku więc max. 90km/h i 22km S11 i A2 do 160km/h. Średnia 7.5L/100km na odcinku ok 135km. Średnia prędkość z BC od 90-105km/h w zależności od natężenia ruchu. Wynik moim zdaniem bardzo słuszny :cool2: Żona pokonując tą samą trasę swoim VW Touranem 1.9TDI manual z prędkościami do max 120-130 ma średnią pomiędzy 6.2 a 6.8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E91, 320d, 2006r, 191KM, 400Nm, 222kkm przebiegu. Trasa Warszawa- Stryków -Warszawa zrobiona w ciągu 3h tego samego dnia, czyli dziś, z krótkim postojem w Strykowie. Spalanie mierzone na trasie:

1. Wawa -Stryków 7,4l/100km, średnia prędkość 98km/h przy bezdeszczowej pogodzie.

2. Stryków -Wawa 5,9l/100km, średnia prędkość 108km/h przy okresowym deszczu.

Skd taka różnica? Ano stąd, że do Strykowa jechałem pod średnio mocny wiatr zachodni, a spowrotem z wiatrem. Zobaczcie zatem, jak duża jest różnica w zależności od chociażby wiatru. I pomiary spalania z tego wątku dla m47 zarówno 4-5l/100km jak i 7-8l/100km są realne.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E91, 320d, 2006r, 191KM, 400Nm, 222kkm przebiegu. Trasa Warszawa- Stryków -Warszawa zrobiona w ciągu 3h tego samego dnia, czyli dziś, z krótkim postojem w Strykowie. Spalanie mierzone na trasie:

1. Wawa -Stryków 7,4l/100km, średnia prędkość 98km/h przy bezdeszczowej pogodzie.

2. Stryków -Wawa 5,9l/100km, średnia prędkość 108km/h przy okresowym deszczu.

Skd taka różnica? Ano stąd, że do Strykowa jechałem pod średnio mocny wiatr zachodni, a spowrotem z wiatrem. Zobaczcie zatem, jak duża jest różnica w zależności od chociażby wiatru. I pomiary spalania z tego wątku dla m47 zarówno 4-5l/100km jak i 7-8l/100km są realne.

 

to pali ci gdzieś tyle co e90 335d o 2x wiekszej mocy i momencie, 183k przebiegu, 2007, opony 245/17 i 225/17

srednia z kilku ostatnich tys km 7,5l - jazda dynamiczna w trasie zwykle 120-180 , po Wawie jakieś 20% . Przy normalnej,delikatnej jeździe w mieszanym trasa miasto 80/20% wychodzi koło 6l

rekord w trasie przy 90km/h 4,5l a 120 5,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle :-). W tygodniu wracałem z Płocka do Wawy (ok 190km) ale autostradami, gdzie spalanie wyniosło 6,8l/100km, przy średniej prędkości 142km/h i sporym ruchu na odcinku Stryków-Wawa. Kto jechał tą drogą to wie, że dojazd z Płocka do autostrady Wawa-Gdańsk to ok 40km pipidówkami, gdzie nie da się pędzić. Biorąc pod uwagę to, prędkość autostradowa musiała odpowiednio wynosić :norty: , by średnia wyszła 142km/h.

Vapor, wstaw dpfa, to będziesz miał conajmniej 1l do przodu :mrgreen:

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F30 318d manual

Wczorajsze spalanie 3.6 l/100 - przy baaardzo oszczędnej jeździe - trasa 61km. Normalnie komputer średnią pokazuje 6.2 z kilku tys. km. - ok. 50/50 trasa i miasto.

 

1npS9nPcHUPBPD2k9

Edytowane przez pulower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi minimalne spalanie udało się uzyskać na poziomie 3,8l/100km na odcinku kilkudziestu km ze średnią prędkością ok 50km/h i nie było z górki i zwiatrem. Muskanie gazu na 5 i 6 biegu. Skodą octavią rs diesel 170KM w 2011r też miałem takie minimum.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis przyjechalem z z dluuugiej trasy. spalanie na kompie 10.9 pod dystrybutorem 9.9....lacznie zrobilem 1740 km jazda tylko autostrada. predkosc srednia 141km/h

x5 e70 3.0sd

skad taka rozbieżność w spalaniu obc a dystrybutor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.