Skocz do zawartości

330d czy 325 pomozcie wybrac


weeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kolega chce kupic cos z tych dwoch samochodow. Chcialby poznac wady i zalety diesla i benzyny co lepiej wybrac. Przy spokojnej jezdzie chcialby zeby zmiescila sie w 10L. Napiszcie jakie wady i zalety obydwu modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy od przebiegów jakie robi rocznie - jak mało to lepiej benzyniak, jak powyżej 25000 km to diesel

ogólnie benzyna podobno mniej awaryjna, wiesz po zakupie jak coś okaże się zepsute prawdopodobnie naprawa benzyny będzie niższa

diesel trzeba z pewnego źródła by nie trafić na egzemplarz z przebiegiem 500 tys km

jak kolega jeździ 50% trasa, 50 % miasto to w benzynie i dieslu powinien się zmieścić w 10L, benzynowym przy spokojnej jeździe

no i dźwięk V6

miałem diesla 2 litry i nie narzekałem - przyjemny silnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego ppatryk w e46 nie ma silników V6, to tak jak byś nie wiedział...

Kup benzyne, mnie kłopotów. Diesel to tylko nowy albo z pewnych rąk gdzie wiesz dokładnie jaki jest przebieg. Jak kupisz diesla i będziesz miał pecha to na dzień dobry włożysz od 3000 do 7000 pln a to już nie jest fajnie.

Pzdr

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego takimi pytaniami prowokujesz tylko kolejny wątek prowadzący do sporów, który spowoduje jeszcze większą korbę w Twojej głowie a w niczym nie pomoże.

Kup co trafisz pierwsze w dobrym stanie/wyposażeniu/kolorze.

 

 

Dokładnie.

Nie pytaj na forum, zrób tak jak ja. Poprostu się przejedz każdym z nich, poczuj wibracje i będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kolego kriss jak bys do konca doczytal to bys wiedzial ze ppatrykowi chodzi o benzyne v6,to na tyle

Przekręcasz mój nick ale za to Cie nie zabije, żarcik, a tak powaznie to wiem o co chodziło pparykowi i to Ty czytaj ze zrozumieniem. Widzę że się znasz na BMW.... W e46 nigdy nie było V6 ani benzyny ani diesla. Jak nie masz pojęcia to po prostu nie pisz. Pozdrawiam Cię kolego.

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój kolega często używa auta do prac na polu, ciągnięcia przyczepy itd. to oczywiście tylko i wyłącznie diesel. Jeśli natomiast chce czerpać przyjemność z jazdy bez problemów i zbędnych awarii to jak najbardziej benzyna, że chyba chce włożyć do niej gaz to niech lepiej kupi klekota :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Twój kolega... jeździ dużo i chce przy tym przemieszczać się tanio i dynamicznie,

ceni sobie elastyczność silnika i nie chce mieć problemów z wyprzedzaniem, również "mocnych" benzyn typu 325i,

niech bierze 330d w manualu + program.

 

Bez programu 330d też daje radę.

Edytowane przez Burner
E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Niech kupuje diesla 330 to fajny silnik, przy zakupie najlepij podłączyć się pod kompa i sprawdzić co siedzi w autku, w jakim stanie są drogie elementy jak wtryski, ciśnienie na pompie i szynie CR, ile pompuje turbina w czasie jazdy, to wszystko wyjdzie jak na dłoni.

Jeśli to wszystko będzie w super stanie to nie będziesz musiłał dokładać ani grosza i długo będziesz się cieszył bezawaryjnością.

Diesel w trasie przy butowaniu nie spali więcej jak 8l - no chyba że non stop będziesz jechał 170km/h to wtedy spali 8,2 :twisted2:

To jest już mój drugi diesel i kłopotów nie mam - fakt sam wymieniłem wszystkie wtryski- po wstępnym sprawdzeniu starych wynika że tylko dwa były trafione czyli końcowy koszt naprawy 600zł - i to tylko moja wina że przy zakupie nie wpiąłem kompa ale pewnie i tak bym go wziął tylko z ceny może jeszcze bym utargował.

Tak więc wybór należy do Twojego kolegi.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj blad,jak zwykle ze szybko przeczytam i sie wymadrzam,jakos ta v skoczyla mi za 6 jak to czytalem jakies takie przywiazanie, :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :mad2: :cool2:
nic tak nie odpreza jak minuta dla weza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.