Skocz do zawartości

Aktywacja AUX


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

no ja niestety mam 4:3 Navi z 2001.09 i jak już zrozumiałem AUX nie podłącze tradycyjnie :( Pytam bo gdzieś widziałem że można auxa pod tape podpiąć wlutować gdfzieś kable ? ? może już ktoś to przerabiał... przydła by się aux a nie chcę ze zmieniarki rezygnować .. może ktoś ma schemat jakiś ??
Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić w ten sposób że podpinasz się pod piny od "tape" ale są 2 wady takiego rozwiązania . Pierwsza jest taka że kaseta musi być cały czas w napędzie . Druga to szum który jakby to powiedzieć...przyjemny nie jest a jakość to już nie to samo . Jeśli się nie mylę to żeby zrobić inne konkretne wejście aux trzeba by zmodyfikować sam tuner pod wejście tape albo pod opcją "am" w radiu . Poza tym widziałem jakieś zamienniki zmieniarek na usb itd , czy ktoś z tego korzystał ? Czy to kolejny chiński badziew ?
http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Postaw znajomemu elektronikowi piwo to Ci ten interfejs zrobi. W linku Pimposh'a z pdfem jest schemat...

 

problem tkwi w wtyczce z schematu pdf

E39/E46/E53 with SA 602/609 only

C2: SW 3-pin plug casing

 

nie moge jej dostać nigdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja niestety mam 4:3 Navi z 2001.09 i jak już zrozumiałem AUX nie podłącze tradycyjnie :( Pytam bo gdzieś widziałem że można auxa pod tape podpiąć wlutować gdfzieś kable ? ? może już ktoś to przerabiał... przydła by się aux a nie chcę ze zmieniarki rezygnować .. może ktoś ma schemat jakiś ??

 

Ja mam podobny dylemat (rok prod. 01.2002) bo niby też obsługi AUX nie ma. Chociaż zanim się to okazało sam sklepałem sobie tą przejściówkę (adapter). Cenowo, bez nieszczęsnej wtyczki, której faktycznie dostać nie idzie ok. 15zł. Na jakiś czas sprawę odpuściłem, ale teraz podczas modernizacji audio i przeszukiwania REAL OEM, gdzie jest info, że działa to z zestawem Professional jaki mam obadałem sprawę głębiej.

Przy szukaniu wyjścia audio pod wzmacniacz wykopałem moduł z bagażnika (Becker BM54) i okazuje się, że do pinów obsługujących AUX nie ma podpiętych przewodów (które powinny dochodzić od przodu razem z przewodami monitora, kaseciaka i IBUSA). Być może to jest przyczyna braku możliwości aktywacji AUX!?

 

Niestety podpinanie zestawu audio zajęło sporo czasu i nie byłem w stanie obadać czy podpięcie tegoż adaptera pod odpowiednie piny w module zadziała. Ale w sobotę nie omieszkam się tego dowiedzieć. Jeżeli to zadziała jedyną niedogodnością wtedy będzie przeciągnięcie przewodu z bagażnika na przód auta.

W sobotę pod wieczór zdam relację z boju. Jeśli się powiedzie dołączę fotki.

 

Podejrzewam, że poza zróżnicowaną konfiguracją wyposażenia większość E39 z roczników 1999-2003 posiada właśnie ten moduł Beckera więc dla poglądu link z jego pinami:

http://www.bmwland.co.uk/talker/viewtopic.php?t=71041&highlight=radio+module+pinout

 

U mnie pomimo zestawu professional (a w REAL OEM pisze, że powinno działać) piny AUX we wtyczce C X13649 jak i np LINE OUT we wtyku B X13598 nie są "obsadzone" przewodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BM54 montowali bodajrze od 2002r, tak ze ktos Ci zrobil upgrade

ja mam 04/2001 i mam bm24 podlaczone z wtyczkami do auxa

 

Dlatego napisałem, że tylko podejrzewam. Nie pamiętam nazw zestawów wyposażenie audio, ani co wchodziło w ich skład. U mnie jest professional z navi 16:9 i zmieniarką, 4 głośniki przód i 2 w podsufitce, oraz BM54. O dziwo bez kabli do AUX'a.

A kolega próbował podpinać coś u siebie, czy tylko pyta o działanie, przed wydaniem kasy na adapter? Bo z pinów BM24 widać, że AUX niby jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Ktos wspomnial ze by ogladnac filmik trzeba by miec TV tak sie skalad ze mam u sibie TV jak i co podlaczyc do aux bym mogl sobie obejrzec filmik plus posluchac sobie muzy z mp3?? CZy jesli cos z MPG4 wlacze poprzez aux to bedzie obraz??( zdziwil bym sie gdyby byl)!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos wspomnial ze by ogladnac filmik trzeba by miec TV tak sie skalad ze mam u sibie TV jak i co podlaczyc do aux bym mogl sobie obejrzec filmik plus posluchac sobie muzy z mp3?? CZy jesli cos z MPG4 wlacze poprzez aux to bedzie obraz??( zdziwil bym sie gdyby byl)!!

 

Z pozycji AUX można mieć TV ale tylko poprzez specjalny interfejs. Z pozycji TV można podłączyć zewnętrzne źródło video ale dźwięk będzie tylko mono. W AUX mamy stereo.

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pozycji AUX można mieć TV ale tylko poprzez specjalny interfejs. Z pozycji TV można podłączyć zewnętrzne źródło video ale dźwięk będzie tylko mono. W AUX mamy stereo.

Czegos nie rozumiem Mam teraz TV w aucie i znaczy to ze AUX juz jest wykorzystane czy moze nadal mam wolne wejscie AUX?? Sprzet byl fabrycznie montowany wiec sadze ze zrobili to wlasciwie.

Przepraszam ale naprawde nie zrozumialem twojej odpwiedzi - moge podlaczyc zew zrodlo obrazu np MPG4 player, DVD player?? i jasli tak to rozumeim poprzez specjalny interface do AUX (ktory wyglada jak?? o jakim specjalnym interfejsie mowimy??) albo poprzez TV poprzez ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne interfejsy do bmw. Można je podłączyć do nawigacji i wykorzystać wejście AUX jako źródło audio (fabrycznie do tego właśnie służy) i jako źródło video poprzez interfejs. A tak po chłopsku to masz w aucie TV więc możesz sobie do tunera TV podłączyć pod wejście AV jakieś dvd, mp4 player itd i będzie ci odtwarzało to dvd przez tuner tv na wejściu AV ale dźwięk będziesz miał mono. Jeśli chodzi o wejście aux to masz je wolne, możesz podłączyć się z audio a jak dokupisz interfejs to również video i dźwięk będzie stereo. :)
http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZiekuje bardzo za wyjasnienie teraz zrozumialem wszystko :). Masz moze nr katalogowy do tego specjalnego interfejsca pod AUX?? Znajde go na Allegro czy Ebay (pewnei tak) tylko nie wiem czego szukac!

 

Ja mam taki i sobie chwalę http://cgi.ebay.de/Multimedia-Interface-2x-AV-RFK-BMW-16-9-MK-3-4-MK3-MK4-/190517683942?pt=Navigations_Zubeh%C3%B6r&hash=item2c5bbd26e6 :wink:

http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.