Skocz do zawartości

530d e39 jak gorący nie odpala pomocy


dellux

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

walcze z tym problemem od paru miesięcy.. wymienilem 2x pompe paliwową tą pod siedzeniem kierowcy ( tak stwierdzili mechanicy) i nic ,,jak bylo tak jest.

Tzn.

Auto rano jak zimne zapala bez najmniejszego problemu - rozgrzane po krótkiej chwili jak zapalam , również bez problemu - natomiast jak postoi okolo 3h do 5h nie do uruchomienia nawet nie kaszlnie - odczekam jeszcze pare godzin wchodze i znów jak nówka - bez problemu... wiem ze byly takie przypadki ale wiele rad szukam kogos kto sie z tym uporał

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Wymień czujnik położenia wałka rozrządu a problem zniknie.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o stan baku to przy każdym - jak pełny i jak prawie pusty - bez różnicy- po prostu jak ostygnie do zera - odpala za pierwszym razem. Czyli logicznie że na to ma wpływ temperatura silnika lub innej części - nie wiem. wiec czy czujnik polożenia?? hmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

walcze z tym problemem od paru miesięcy.. wymienilem 2x pompe paliwową tą pod siedzeniem kierowcy ( tak stwierdzili mechanicy) i nic ,,jak bylo tak jest.

Tzn.

Auto rano jak zimne zapala bez najmniejszego problemu - rozgrzane po krótkiej chwili jak zapalam , również bez problemu - natomiast jak postoi okolo 3h do 5h nie do uruchomienia nawet nie kaszlnie - odczekam jeszcze pare godzin wchodze i znów jak nówka - bez problemu... wiem ze byly takie przypadki ale wiele rad szukam kogos kto sie z tym uporał

pozdrawiam

 

czujnik wałka rozrządu, mam taki uzywany jak chcesz to Ci podeśle opłacisz sobie przesyłke tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba rozwiązany od paru dni autko nie miało zawiechy - serdecznie dziękuję Grzegorzowi za czujnik - mało tak życzliwych ludzi jak on się spotyka - jeszcze raz dziekuję wszystkim co prubowali pomóc pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile taki czujniczek kosztuje? Dzisiaj spotkało mnie cos podobnego tyle, że na ciepło odpala a jak sobie postoi to odpali dopiero po kilku próbach. Tak samo było rano na zimnym silniku. Przy czym próbuje kręcić kilka razy i nie ma mawet ochoty ale za kolejnym razem nagle zaskoczy od razu. Dziwna sprawa.. czy to tez może być czujnik? czy może pompa paliwa albo wtrysk??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a ile taki czujniczek kosztuje? Dzisiaj spotkało mnie cos podobnego tyle, że na ciepło odpala a jak sobie postoi to odpali dopiero po kilku próbach. Tak samo było rano na zimnym silniku. Przy czym próbuje kręcić kilka razy i nie ma mawet ochoty ale za kolejnym razem nagle zaskoczy od razu. Dziwna sprawa.. czy to tez może być czujnik? czy może pompa paliwa albo wtrysk??

 

zdiagnozowałeś usterkę? ja dzisiaj zgasiłem auto po 1,5 h chciałem ją zapalić zapalila i zgasłą. Odkręciłęm przewod paliwowy i wszystko wrocilo do normy pytanie czy to pompa czy jak wyzej pisza czujnik?

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile taki czujniczek kosztuje? Dzisiaj spotkało mnie cos podobnego tyle, że na ciepło odpala a jak sobie postoi to odpali dopiero po kilku próbach. Tak samo było rano na zimnym silniku. Przy czym próbuje kręcić kilka razy i nie ma mawet ochoty ale za kolejnym razem nagle zaskoczy od razu. Dziwna sprawa.. czy to tez może być czujnik? czy może pompa paliwa albo wtrysk??

 

zdiagnozowałeś usterkę? ja dzisiaj zgasiłem auto po 1,5 h chciałem ją zapalić zapalila i zgasłą. Odkręciłęm przewod paliwowy i wszystko wrocilo do normy pytanie czy to pompa czy jak wyzej pisza czujnik?

 

Kiedy nie odpala na ciepłym to obstawiam czujnik - w 525d wymieniałem ze 3 razy :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś taki czujnik, używany a sprawny, to bym kupił, bo moja tez ma od dzisiaj problemy z zapalniem na cieplym :evil:

dzisiaj się dowiadywałem ASO 387 zł czekania 3 dni.

Panowie czy to jest możliwe zeby wszystko wróviło do normy tzn zapala normalnie

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś taki czujnik, używany a sprawny, to bym kupił, bo moja tez ma od dzisiaj problemy z zapalniem na cieplym :evil:

dzisiaj się dowiadywałem ASO 387 zł czekania 3 dni.

Panowie czy to jest możliwe zeby wszystko wróviło do normy tzn zapala normalnie

 

Mi za pierwszym razem wracało do normy na tydzień - dwa kilkukrotnie.

Ale objaw wracał. Potem byłem już bogatszy w doświadczenia i nie czekałem aż mi się znudzi.

Poczekaj tydzień - dwa i jeśli zacznie się znowu to raczej będziesz pewien że to czujnik. A jeśli nie to nic tylko wypić zdrowie Twojej bryczki - że samonaprawialna jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to rzuciła palenie na dobre, nawet na zimnym nie chce zapalić :evil:

 

Czy to też może być wina czujnika położenia wałka rozrządu?? Bo nie pali wcale, na zimnym i na ciepłym. Czy szukać przyczyny gdzie indziej??

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.