Skocz do zawartości

Jakie spalanie w zimę w 320D 136 km?


Valdi204

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Stare jak swiat. Z kim nie pogadasz to tanio kupil, w super stanie, mega okazja, ktorej jeszcze nikomu przenigdy nie udalo sie wyrwac... a pali polowe tego co Tobie. Internet tylko to poteguje :mrgreen:

Dziwnym trafem moje auta zawsze pala znacznie wiecej, niz mozna na ulicy uslyszec, na forach wyczytac :twisted:

 

Hehe jest dokładnie tak jak piszesz :D Jak widać są też normalni ludzie, których auta nie palą połowy tego co pisze producent w instrukcji :D Wyżej ktoś zapytał kto kłamie, czy właściciele dieslow czy benzyn, a przecież na to nie ma reguły, wszyscy kręcą :mrgreen: :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne takie splanie mam duże gdyż trafiony jest wtrysk sterujący. :?

Potrzebuję wtrysku sterującego na trzeci cylinder do BMW E-46 320D 136KM z 1999/2000roku.Numer 0432191527 BOSCH.Podaję mój numer kontaktowy 667-291-732. Confused :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
:!: dziś byłem w serwisie BMW i konkretnie sprawdzono mi silnik.Okazało się że jednak nie 3 a 4 wtrysk uszkodzony i to on jest sterujący(nowy 1.400zł),dodatkowo do wymiany reszta uszczelek pod wtryskiwaczami tych miedzianych(9zł sztuka) oraz uszczelki pod kolektorem(komplet 100zł)Dodatkowo polecono mi wymianę separatora oleju(koszt 170zł).Diagnostyka silnika to koszt w serwisie z upustem365zł :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze teraz poruszę bardzo drażliwy temat i wsiądę na czyjąś bardzo wątłą psychikę, ale jak komuś diesel 2.0 pali około 8( w zimie 1.5L więcej) w mieście to szczere wyrazy współczucia z dynamiki i ekonomiki jazdy :D

Na waszym miejscu po zakupie klekota tylko bym :mad2:

Moje 2.8 w mieście nigdy jeszcze nie spaliło powyżej 10L przy normalnej :twisted: jeździe :D

"A Pan 9mm Jest Pasterzem Chroniącym Moją Sprawiedliwą Dupę W dolinie Ciemności..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 2.8 w mieście nigdy jeszcze nie spaliło powyżej 10L przy normalnej :twisted: jeździe :D

 

Haha....a to sie usmiałem :D :D :D

M52B28 na pewno jest ekonomicznym silnikiem,ale nie popadajmy w skrajnosci :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:

 

chemik666 napisał:

to koledzy jak to jest diesle 2 litrowe pala nam po 8, 9 litrow ale ludzie od benzyn mowia to samo...ktos klamie

 

Zgadnij kto...

:norty: :norty: :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 2.8 w mieście nigdy jeszcze nie spaliło powyżej 10L przy normalnej :twisted: jeździe :D

 

 

Noo baaa - jak szybko załączysz gaz to benzynki spalisz jeszcze mniej! :roll2:

 

 

320d ale 150km w zimie 7,5 liczone przy dystrybutorze, na komputerze zaniża o litr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem sie takich reakcji :mrgreen:

 

Kumpel który miał w e39 2.0 (bena) tez mnie wyśmiał i nawet się założył o kratę piwska - i wiecie co - miałem browar za darmo na 3 weekendy :norty: ... Dla mnie diesel powinien siedzieć tylko w sprzętach budowlanych :twisted2: (bez urazy) :D

"A Pan 9mm Jest Pasterzem Chroniącym Moją Sprawiedliwą Dupę W dolinie Ciemności..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem sie takich reakcji :mrgreen:

 

Kumpel który miał w e39 2.0 (bena) tez mnie wyśmiał i nawet się założył o kratę piwska - i wiecie co - miałem browar za darmo na 3 weekendy :norty: ... Dla mnie diesel powinien siedzieć tylko w sprzętach budowlanych :twisted2: (bez urazy) :D

 

W jakim mieście mieszkasz/jeździsz i jak długie pokonujesz na ogół odcinki w tym mieście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam pod Poznaniem (10 km dojeżdżam do Pozka a potem 20 km przez miasto do pracy) . . . Latem robię na zbiorniku (do rezerwy zawsze 55L) 650km (łącznie z niedzielnymi spotami gdzie od czasu do czasu zutylizuje się jakąś oponkę :)
"A Pan 9mm Jest Pasterzem Chroniącym Moją Sprawiedliwą Dupę W dolinie Ciemności..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam pod Poznaniem (10 km dojeżdżam do Pozka a potem 20 km przez miasto do pracy) . . . Latem robię na zbiorniku (do rezerwy zawsze 55L) 650km (łącznie z niedzielnymi spotami gdzie od czasu do czasu zutylizuje się jakąś oponkę :)

 

hehe juz sie zaczynają warunki dodatkowe... "pod poznaniem" a nie "w miescie", tylko "latem" (ciekawe ile w zimie) a pewnie te "20km przez miasto" to tez na jakiejs obwodnicy bez korków... :liar:

 

ja dojezdzam do pracy 9 km, w korkach (jade 30-40 minut), robie to dwa razy dziennie rano i popłudniu czyli połowa na zimnym silniku. To jest jazda 'w miescie'. Mój diesel automat w takich warunkach pali 10 / 100 (teraz zimą, latem było ok. 9). W takich samych warunkach 328 nie spali 10/100 tylko z 14/100 co i tak bedzie dobrym wynikiem jak na taki motor. A jak jeszcze bedzie mialo automat to pewnie 15/100 nie starczy.

Zbir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba logiczne ze im dłuższa trasa do celu tym jeździ sie ekonomiczniej, nie wazne czy jest ona w mieście czy poza miastem ...wiem tez ze jest różnica w jechaniu przez miasto a "staniu" w mieście ...(równie dobrze można spytać - "ile ci pali przy paleniu laka" :mad2: )

Nie wybieram najbardziej zatłoczonych ulic tylko po to aby pogapić sie na kierowców stojących obok mnie w korku... nie chce nikogo przekonywac do tego co napisałem bo tita mi to - napisałem to co stwierdzam przy kazdym tankowaniu na stacji - a tankuje co 2 tygodnie zawsze pod korek.

Ja do pracy jade 30 kilometrów w Godzine + - 10 min - tak więc średnia z mojej jazdy możecie sobie wyliczyć ...

"A Pan 9mm Jest Pasterzem Chroniącym Moją Sprawiedliwą Dupę W dolinie Ciemności..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj mi te swoje 2.8 i ci pokaze realne spalanie tego samochodu a nie spalanie minimalne. zaraz ujrzysz jak ci wskazowka w dol leci.jak ty jezdzisz ze taki silnik pali ci tyle co moj diesel?kretynow robisz z ludzi co kupili diesle zeby taniej jezdzic?i wmawiasz ze twoje 2.8 pali prawie tyle samo , czlowieku..

a co do sprzetow budowlanych..u ciebie pewnie duzo jest rolniczych..

Czuc respekt do Bmw nawet gdy je masz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nagle z miasta zrobił się tryb mieszany. Dojeżdżasz sobie 10km podczas których silnik ma czas się dogrzać, a że to trasa to i tak mało pali a w mieście pewnie śmigasz jakąś obwodnicą albo ulicami na których nie trzeba się prawie zatrzymywać. Zresztą 20km przez miasto ? :D 20km to można objechać Poznań od początku do końca, niezależnie z której strony, a połowa z tego będzie bardzo luźnymi ulicami. Zobaczyłbyś co znaczy wysokie spalanie gdybyś jechał w tym Poznaniu codziennie np. 7km do pracy ruszając z centrum na zimnym silniku. Chyba nie do końca wiesz co znaczy jazda miejska. Moje auto, które ma podobny silnik do Twojego pali w mieście 14-15 litrów przy różnorodnej jeździe, czasem staniu w korkach a czasem mocniejszym deptaniu jak jest luźno. Często wieczorem jeżdżę 15 kilometrów na obrzeża miasta cały czas prosto, niezbyt zatłoczonymi głównymi ulicami jestem w stanie spalić wtedy spokojnie 9 litrów. Więc jestem w stanie uwierzyć w to co piszesz ale nie jest to jazda typowo miejska. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wsiądę na czyjąś bardzo wątłą psychikę, ale jak komuś diesel 2.0 pali około 8( w zimie 1.5L więcej) w mieście to szczere wyrazy współczucia z dynamiki i ekonomiki jazdy

 

Nie oceniając Twoich opinii o nas mogę jedynie napisać, że moje wcześniejsze auto - e36 320i w automacie - brało w prawdziwym trybie mieszanym 12-15 litrów, w zależności od pory roku (temp, opony itd.). Odejmując ok. 1,5 litra za automat, to daje spalanie średnio powiedzmy 12l/100km. A jazda normalna, nie but do odcięcia.

Moje obecne 320d bierze w takich samych warunkach i stylu jazdy ok. 7l w lecie i 8,5 w zimie. Średnio powiedzmy 8l (cały czas rozmawiamy o cyklu mieszanym).

Dlatego nie musisz nam - właścicielom diesli - współczuć, bo my się mamy dobrze.

 

I oczywiście gratuluję spalania w 328i. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie znowu burza rozpętała... he he :D :D :D

Kolega StreetFighter80 troszke przesadzil z tymi 10l/100km w miescie(dlatego skomentowałem to kilka postów wyżej), ale tez nie piszcie że, pali 15l/100km, bo to naprawde przesada!

Moja e46 328 srednio pali mi 10l/100km ale ja mieszkam w małym mieście(ok 15 tys mieszk.)tak ze nie ma co porównywac,w trasie poniżej 8l spokojnie mozna zejśc! Natomiast jeżeli dłużej pojeżdze np. po Krakowie srednie spalenie dośc szybko podnosi sie powyżej tych 10l/100km!

 

Wczesniej jeżdzilem E46 320d 136KM i tam spalanie wychodziło na poziomie;

samo miasto...max 9l/100km

trasa...5,2l/100km

srednie spalanie....7.6l/100km

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pochwalę :wink:

Zrobiłem wczoraj trasę Zgierz – Toruń w ciut ponad 2h, spokojna jazda „jedynką”, z reguły tak 110km/h, ale powolna jazda za TIRami z prędkością 80km/h na czwórce też się zdarzała (gdy nie można było wyprzedzić) ... kilka wyprzedzeń było, ale o dziwo niewiele, średnia prędkość na BC to 70km/h , a średnie spalanie na BC to 4,6l/100km (realne wyszło 5,2l/100km), więc super.

Jazda nie była ani emerycką ani dynamiczną, raczej spokojna jazda trasą, bo straszna mgła była rano.

Z powrotem jechałem do Konina i auto spaliło realnie 5,5l/100km, a na A2 Konin – Zgierz (jazda około północy, fajnie śnieg sypał) na tempomacie ustawionym na 130km/h – realne 5,6l/100km.

Jak widać 175KM w dieslu przy umiejętnej jeździe potrafi być oszczędne.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: 15L ..eeeh... szkoda gadać :roll:

 

Może mam coś nie tak z silnikiem - bo nie dość ze ekonomiczny to jeszcze 3.0 Ci cabrio zjada bez problemu :norty: ... jakby ktoś nie wierzył to na youtube możecie mnie znaleźć pod tym samym nickiem :twisted2:

"A Pan 9mm Jest Pasterzem Chroniącym Moją Sprawiedliwą Dupę W dolinie Ciemności..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Twój silnik jest ekonomiczny, tylko trasa jaką pokonujesz jest widocznie na tyle luźna, że osiągasz 10l, choć na trasie da się tymi autami zejść i poniżej 8 jak ktoś się bardzo postara. Film oglądałem, moim zdaniem z 330Ci jest coś nie tak albo kierowca ledwo umie posługiwać się tym autem, bo teoretycznie powinny one iść równo, przynajmniej według danych technicznych w których to 330Ci cabrio jest nawet szybsza jedynie o 0.1s do 100 co jest pewnie nie odczuwalne, jednak przy wyższych prędkościach pewnie dałaby Ci to odczuć. Zresztą nie ma co robić z 328 ekonomicznej rakiety ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to przypadek ale A6 też dostało baty (3L) ponoć 240KM ... szkoda tylko ze nie mam filmiku z tego starcia :cry:

Kierowca jak najbardziej poprawny.

 

Nie twierdze ze mam same korasy w drodze do pracy, przejeżdżam przez centrum i nie wydaje mi się żeby w miasto było tak zawalone żeby cały czas stać - może zielona fala w Poznaniu sprawdza się w 100% ) (pewnie o wiele spada moje spalanie gdy "dojeżdżam" do Poz. Bo te 10km to jednak jest czas na rozgrzanie auta) ...

 

P.S. Dobrze że nie napisałem ze udało mi się w "emerytowskim" trybie jazdy zejść do 7,2L/100 na tej samej trasie - bo zmieszalibyście mnie z gu...

 

Ups - napisałem :twisted2: (teraz dopiero sie zacznie jechanka) :mrgreen:

"A Pan 9mm Jest Pasterzem Chroniącym Moją Sprawiedliwą Dupę W dolinie Ciemności..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.