Skocz do zawartości

[E87] Ringi / Angel Eyes


mikolajpoznan

Rekomendowane odpowiedzi

Zrezygnowałem juz z montażu ksenonów bo za droga impreza,

ale może ktos wie czy jest możliwość i jaka jest cena montażu (tylko w ASO)czegoś na zasadzie ringów (Angel Eyes)?

Będę dźwięczny za odpowiedź.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem juz z montażu ksenonów bo za droga impreza,

ale może ktos wie czy jest możliwość i jaka jest cena montażu (tylko w ASO)czegoś na zasadzie ringów (Angel Eyes)?

Będę dźwięczny za odpowiedź.

 

a one nie sa tylko z ksenonami? no chyba ze mowisz o tych doklejanych ringach CCFL. ale tego aso raczej Ci nie zalozy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zorientowałem,że wystepuje to tylko z ksenonami.Cena takich to około 3 tys zł (razem ze spryskiwaczami)-pytanie tylko czy za jeden czy za komplet.

W liście dodatków opcyjnych jest cena właśnie taka ale brak jest wyszczególnienia czy za jeden czy za komplet.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam biksenony i mam w standardzie :lol: chcialem się dowiedziec czy moge zmodyfikowac na światła dzienne wtedy środkowy ring świeci mocniej i ksenony moga spokojnie odpocząć szczególnie teraz jak trzeba 24/h to odpowidzieli mi na servisie że diody to nie wszystko ponieważ trzeba sprawdzić czy komputer wyłączy ksenony i zalączy tylko ringi czy niestety tylko wszystko na raz... :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety.... Panowie to droga impreza.Kupując auto i zamawiając to "ciulstwo" wychodzi taniej. ja mam tak ,że mam czujnik światła. Jak wali po gałach włączają się ringi , jak światło opada ( wieczór, zachmurzenie) to włączją się ksenony. Bywa ,że w ciągu dnia zmiania się to ( nawet niewiemi kiedy?) Ale to mam w pakiecie.To sie nazywa " czujnik światła"

nawet wieksze bryki mi tego zazdroszczą :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik świateł nie załatwia problemu świateł do jazdy dziennej. Ja też go mam - ale jak można zmodyfikowac środkowe ringi, żeby świeciły mocniej jako światła dzienne taki żeby było to zgodne z przepisami - tzn homologacja itd. A w opcjach komputera dla świateł wystarczy odhaczyć "ptaszka" przy daytime running light.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napotkałem jeszcze na jeden poważny problem. Wymóg jest taki, że światła dzienne wyłaczają się po właczeniu świateł mijania lub drogowych. A to oznacza konieczność wyłaczania środkowego ringu (lub przyciemniania go) - da się pewnie to zrobić, ale stopień komplikacji rośnie. Sprzedający jasne żarówki do ringów na allegro nie potrafi powiedzieć czy spełnia to wymogi dla świateł dziennych. Na stację diagonostyczną nie dzwoniłem - a w serwisie ASO nic mądrego mi nie powiedzieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak podepnę się pod temat - mam auto z czujnikiem świateł, ale bez ksenonów - i w opcjach komputera również mam wariant, że światłami dziennymi - czy jeśli odhaczę day time to będzie jakaś różnica w poborze energii czy coś w tym stylu czy w aucie bez ksenonów nie zmienia to nic?

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja światła dzienne powoduje, że majac włącznik świateł na pozycji maksymalnie w prawo możemy zapomnieć o czymś takim jak światła. Po uruchomieniu silnika światła się włączają, a po wyłączeniu same gasną. Ma to taką wadę, że wsiadając do innego samochodu możemy zapomnieć o obowiązku włączania świateł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
ja mam biksenony i mam w standardzie :lol: chcialem się dowiedziec czy moge zmodyfikowac na światła dzienne wtedy środkowy ring świeci mocniej i ksenony moga spokojnie odpocząć szczególnie teraz jak trzeba 24/h to odpowidzieli mi na servisie że diody to nie wszystko ponieważ trzeba sprawdzić czy komputer wyłączy ksenony i zalączy tylko ringi czy niestety tylko wszystko na raz... :cry2:

 

Nie wiem jak w innych rocznikach, ale u mnie to działa bez zarzutu. Przełącza z dziennych po zmierzchu na ksenony. Tak miałem ustawione od początku, ale czytałem w instrukcji, że można to zmieniać w menu ustawień.

 

Pozdrawiam

Grafet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ksenony i światła adaptacyjne. jesli ustawię włącznik świateł w pozycji maksymalnie w prawo świeca się ringi i ksenony. jesli ustawię włącznik świateł w pozycji w lewo czyli czujnik zmierzchu i zaznaczę w komputerze daytime running light to również świecą się ringi i ksenony cały czas za dnia i w nocy. nie bardzo rozumiem jak jeden z kolegów pisze, że przy zaznaczeniu w komputerze daytime running light świecą się za dnia ringi ( aby oszczędzić ksenony )a jak zapada zmierzch to zapalają się automatycznie ksenony. rozumiem że chodzi o to aby za dnia świeciły się mocno ringi a dodatkowo automatycznie jak zapada zmierzch włączały się ksenony. i jeszcze dodatkowo zrobić tak aby ringi świeciły się za dnia bardzo mocno bez ksenonów a w nocy słabiej ale już z ksenonami. fajnie maja te nowe modele audi jakies świecące diodowe esyfloresy bez ksenonów za dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ksenony i światła adaptacyjne. jesli ustawię włącznik świateł w pozycji maksymalnie w prawo świeca się ringi i ksenony. jesli ustawię włącznik świateł w pozycji w lewo czyli czujnik zmierzchu i zaznaczę w komputerze daytime running light to również świecą się ringi i ksenony cały czas za dnia i w nocy. nie bardzo rozumiem jak jeden z kolegów pisze, że przy zaznaczeniu w komputerze daytime running light świecą się za dnia ringi ( aby oszczędzić ksenony )a jak zapada zmierzch to zapalają się automatycznie ksenony. rozumiem że chodzi o to aby za dnia świeciły się mocno ringi a dodatkowo automatycznie jak zapada zmierzch włączały się ksenony. i jeszcze dodatkowo zrobić tak aby ringi świeciły się za dnia bardzo mocno bez ksenonów a w nocy słabiej ale już z ksenonami. fajnie maja te nowe modele audi jakies świecące diodowe esyfloresy bez ksenonów za dnia.

 

Mam po lifcie i to działa, wewnętrzne ringi świecą się mocniej bez ksenonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.