Skocz do zawartości

Ciągle przepalająca się tylna lampa


Mich1685047264

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Szukałem informacji na ten temat na forum i niestety nic nie znalazłem. Mam problem z ciągle przepalającą się żarówką. Wiadomo, że to może się zdarzać, ale po kilku wymianach domyślam się, że to nie wina żarówek. Co ok 1-2 tyg przepala mi się żarówka w tym samym miejscu. Druga od kompletu świeci gdzie indziej już bardzo długo i wszystko jest ok. Chodzi o skrajną żarówkę pozycyjną w lewej, tylnej lampie przed liftem. Czy możliwe, że gdzieś jest uszkodzona instalacja wkładu w tej lampie?

 

Dziękuję i pozdrawiam.

///Mpower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

3. czy wiązka kabli przy lampie nie zwiera z masa lub nie jest naderwana.

4. jeśli ścieżki przy lampie lub na kostce wejsciowej maja nalot to oczyść

tylko nie zamocno zebyś nie starł styków.

5.sprawdz czy nie zbiera się woda w lampie lub wieksza ilość wilgoci.

 

P.S

Czy masz może coś podłączone nieoryginalnie do kabli przy tej "pechowej" lampie, np. dodatkowe światło stop lub jakiś inny odbiornik pobierający napięcie od tej lampy a dokładnie od napięcia tej zarówki ?

Edytowane przez Boggy e36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w prawej lampie. Okazało się, że żarówka miała luz na stykach i co chwile się przepalała bo jakieś zwarcie się robiło. Poprawiłem i wyczyściłem styki i już prawie pół roku spokój.
ŚREDNIO 11L/100km (LPG)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą - wymieniamy żarówki parami.

 

Miałem ten sam problem - przepaliłem 5 żarówek i dopiero po wymianie pary zapomniałem o problemie. Minęło już półtora roku i żadna nie przepaliła się.

M-PAKIET

Colour ORIENTBLAU METALLIC

Skórka BEżOWA

8,5 l/100km w mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Żarówki wymieniałem parami, obie siedzą mocno w gniazdach i nie mam żadnych dodatkowych "bajerów" podłączonych do instalacji. Ścieżki też wyglądają dobrze. Sprawdzę resztę i napiszę czy pomogło. Dzięki wielkie za wszystkie rady.

 

Pozdrawiam

///Mpower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.