Skocz do zawartości

SPALANIE 13l/100km przy 1.8i DLACZEGO??


Daniel1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów,

 

mój problem polega na tym ze przy silniku 1.8i moja e30 spala jak czołg 13l, gdzie jest problem?????

Wiem ze z pomiarów na stacji diagnostycznej wynikało ze spalanie ma złe i chciałbym się zorientować co sprawdzic lub co wymienic wrazie co by wszystko sie usatbilizowało???oczywiście w rozsadnych granicach!!!Pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Momento.......! Co spalanie jakies palanie , przede wszystkim w jakich warunkach eksploatacji auto tyle pali.

Moje 1.8 w miescie na krotkich odcinkach - niedogrzany silnik ciagle pali 12.6 .........tak wiec wiecej konkretow a nie walisz ogolnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeplywomierz to takie ustrojstwo z wtyczka i przewodami co to znajduje sie pomiedzy puszka od litra powietrza a silnikiem . Jak nie wiesz to sobie na allegro popatrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie wyglądać powinien tak:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//static.bmwfans.info/images/epc/MTkzOF9w.png

Numer 1 to przepływomierz właśnie.

Generalnie silnik zużywa za dużo paliwa, gdy mieszanka jest zbyt bogata. Skład mieszanki zależy (w uproszczeniu) od przepływomierza, sondy lambda oraz czujnika temperatury cieczy chłodzącej. Jesli ten ostatni jest padnięty albo uszkodzone jest jego połączenie z komputerem, silnik będzie pracował "na ssaniu" (czyli bogatej mieszance), czego skutkiem też będzie zwiększone zużycie paliwa. Jeśli padnięta przepływka - daje zły (albo wcale) sygnał do komputera, komputer może wtedy też podawać więcej paliwa, niż powinien. To samo z sondą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no może to i jakiś sposób ale z której nie śmierdzi :mrgreen: i kiedy zaczyna śmierdzieć strasznie a kiedy pachnie jeszcze w granicach rozsądku ;) Myślę, że lepsza byłaby tu jakaś diagnostyka - chyba nie wierzę we własny nos, przepraszam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepsza byłaby tu jakaś diagnostyka - chyba nie wierzę we własny nos, przepraszam :D

 

Dokładnie - wystarczy zwykła stacja kontroli pojazdów i podłaczenie analizatora spalin ( u mnie koszt 20zł ).

 

Wykaże, czy mieszanka jest uboga, czy bogata, czy padnięta jest lambda albo katalizator.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

byłem na stacji i dagnozowali i nic a nic nie pokazało, mieszanka jest ok saplanie wszystko ok.....

Wcześniej troche spanikowałem zle policzylem i spalanie nie jest 13 a 11,5 to i tak okolo 2,5 litra wiecej....Czy przyczyną może być zima??wieksze kola z 205/15/55 na 215/16/45???Czy moze wlasnie jakis czujnik cieczy jak koledzy sugerowali jest padniety?????

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w takich warunkach (zima, śnieg) trudno się mierzy dokładnie spalanie. Mi przy ciut większym silniku pali mniej gazu niż tobie benzyny (mieszany). Opony swoją drogą też dość szerokie jak na taki silnik i jeszcze na zimę, i na pewno nie są obojętne na ilość zżeranej benzyny.

Od kiedy kupiłeś tyle Ci pali czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1 poscie piszesz , ze wyniki ze stacji wskazuja na nieprawidlowe spalanie, potem( siejesz panike bo zle policzyles) piszesz, ze sie pomylka.

Ja zapytam tak . Ile czasu masz ten samochod..........????aby mowic , ze duzo pali musisz miec miarodajne wyniki z poprzedniego sezonu zimowego, przy uzytkowaniu samochodu w taki sam sposób i w podobnych warunkach.

Jesli auto masz krótko to skad mozesz sadzic , ze on wlasnie tyle nie pochlania benzyny....jak dla mnie ten wynik jest NORMALNY.

Gdy spalanie wzrosnie do 17-20 l/100 to mozemy sadzic , ze sonda padla a tak.......przyzwyczaj sie , ze BMW to benzynoholiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupilem ten samochod 4 lata temu palil mniej teraz wiecej ale to rzeczywiscie moze byc zima(w zime nie jezdzilem tym samochodem a jak juz to w UK a tam niema zimy takiej jak u nas)

Pozatym stwierdzil tak moj ojciec ktory pojechal na przeglad a nie ja, i dpoki sam sie nie przekonalem moglem tak mowic sam bedac w bledzie.

I poraz kolejny pozatym do tej pory jezdzielm 530d ktory palil mi wogole 7,5 w miescie dopoki jej nie rozbilem i dlatego bylem moze troche zszokowany.

Ale nie jesetesmy tu poto zeby sie sprzeczac przecierz tylko wymieniac poglady i sobie pomagac, i sory ze niektorych wprowadzilem w blad.

 

Mam nadzieje ze to spalanie sie zmiejszy jak nastanie norlmalna pogoda?!!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieksze kola zawsze beda przyczyna wiekszego spalania zima tez znaczaco wplywa na spalanie....w e36 znajomego z silnikiem 1.8 pali mu 12-14 litrow wiec czym ty sie martwisz??kupiles BMW do oszczednej jazdy??mi caly czas pali 14-16 w dwulitrowym e36 po miescie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Heh,

Moje M40B18 tyle pali w zimie, a nawet potrafi w mieście więcej!!

 

Niestety to jest BMW i do tego silnik z lat 90 :)

 

To prawie 20 lat temu!!

 

Ja niedługo zmieniam na M44B19 - 150KM/180Nm spalanie w granicach 8L/100 przy takiej samej jeździe no i opłaty OC te same.

 

Koszt z silnikiem to ok 3500 ale ja tam swoją E30 będę jeździł i jeździł ..... i jeździł.

 

Żona ma swoje auto więc nie ma wojny ;)

Uwielbiam stare kwadratowe trumniaki ze stajni BMW i jeżdżę E30 z wyboru a nie z przymusu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh,

Moje M40B18 tyle pali w zimie, a nawet potrafi w mieście więcej!!

 

Niestety to jest BMW i do tego silnik z lat 90 :)

 

To prawie 20 lat temu!!

 

Ja niedługo zmieniam na M44B19 - 150KM/180Nm spalanie w granicach 8L/100 przy takiej samej jeździe no i opłaty OC te same.

 

Koszt z silnikiem to ok 3500 ale ja tam swoją E30 będę jeździł i jeździł ..... i jeździł.

 

Żona ma swoje auto więc nie ma wojny ;)

 

140km a spalanie tak jak piszesz 8L/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.