Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie rozrusznika.


jochal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

BMW E46 320d 1999 r.

Jeżdżę tym autem od dwóch lat. Parę dni temu wsiadam do auta przkręcam kluczyk i słysze specyficzny zgrzyt rozrusznika - nie przełożył napędu na koło zamachowe. Puściłem kluczyk rozrusznik się zatrzymał - zgrzyt ustał. Kręcę kluczykiem jeszcze raz i odpala bez problemu na tzw dotyk. Zdażyło się to 2 razy od tego czasu, nigdy wcześniej bie było takiego problemu. Co może być przyczyną takiego zachowania się rozrusznika jego awaria czy też zużyty bendiks?

Bardzo proszę o odpwowiedzi co może być tego przyczyną jak i co musiał bym zrobić żeby ewenrualną usterkę usunąć?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

to na 100% bendix.

Niska temperatura potęguje to ale będzie coraz gorzej.

Trzeba wymienić.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tygodnia u mnie to samo ....choć nieraz jest cisza.

I u mnie tak jest (jak chyba wszędzie) że nie ma opcji wymiany samego bendixa, na realoem rozrusznik występuje jako całość, do sklepu BMW też dzwoniłem to samo mówią

...cały rozrusznik trza wymienić ...używek ci u nas dostatek :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tygodnia u mnie to samo ....choć nieraz jest cisza.

I u mnie tak jest (jak chyba wszędzie) że nie ma opcji wymiany samego bendixa, na realoem rozrusznik występuje jako całość, do sklepu BMW też dzwoniłem to samo mówią

...cały rozrusznik trza wymienić ...używek ci u nas dostatek :]

 

Reaolem to lipa, podjedź do ludzi którzy naprawiają rozruszniki. W moim e36 też tak mówili, a fachowiec sobie poradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna lezy w Bendixie lecz nie konicznie trzebago wymieniac.

Oczywiscie wymiana zalatwi sprawe ale mozna jeszcze sprobowac przeczyscic i nasmarowac smarem grafitowym wielowypust po ktorym porusza sie bendix. Jak jest zasyfiony albo smar tam uzyty juz stwardnial na amen to podczas mrozow bendix moze sie nie przesuwac do konca powodujac zgrzytanie.

Po demontazu rozrusznika trzeba sprawdzic czy kolo zebate bendixa porusza sie pod palcem. Jak chodzi ciezko, albo bardzo ciezko to bendix do wymiany. Reanimacji olejami itp nie zalecam z uwagi na koszt.

Bosch is the best :)

 

Przy takiej naprawie nie zapomnij rozebac calego rozruszkika, wyczyscic go w srodku, sprawdzic szczotki, przetrzec komutator drobnym papierem sciernym usuwajac zaraz opilki z pomiedzy kostek no i nasmarowac lozyska/panewki. Wymiana smaru w przekladni tez jest wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozrusznik w moim aucie mogę zdemontować sam czy lepiej tego nie robić samemu?

Jeśli mogę zrobić to sam to: Jaki jest dostęp do niego?

Czy w "domowych warunkach" jestem wstanie to zrobić?

 

Może ktoś posiada wiedzę i jakieś materiały na ten temat i się nimi podzieli - będę wdzięczny.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Rozebrałem rozrusznik na części piewrsze. Nie widać żadnych oznak zużycie elemntów rozrusznika w szczególności bendiks nie ruszony! Dokładnie wyczysciłem nasmarowałem częsci ruchome złozyłem - podłączyłem kablami pod akumulator i wszystko chodzi. Obejżałem też wieniec na kole zamachowym wg mnie jest ok! Po zamontowaniu rozrusznika raz na jakies kilkanaście odpaleń silnika, rozrusznik nie przekłada napędu na koło zamachowe ale po ponownym przekręceniu kluczyka odpala pięknie. Co to może być ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.