Skocz do zawartości

Rurka od zbiornika spryskiwacza


kal800

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Taka sprawa - wczoraj uzupełniałem płyn do sprysków. Zalałem pod kurek i jak już dolewałem pod zakrętkę, to płyn zaczął się lać z rurki wychodzącej z wiązki, która prowadzi w stronę kabiny po prawej stronie komory silnika. Pytanie - czy to jest niepodłączony przewód z płynem czy jakieś odpowietrzenie?

 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

bez sensu ale prawidłowo ,kto to wymyślił żeby płyn zaciekał po wiązce :duh:

hej

 

Wiazka jest zabezpieczona, jak wszystkie pod maska. Plyn jej nic nie zrobi.

Zreszta ten madry patent jest tak pomyslany, zeby nie wyciekal tam plyn, tylko uchodzilo powietrze i troche piany. Wlasnie dlatego ta rurka jest w tak wysokim miejscu. Plyn sam pod gorke nie poleci.

To jedna z najmadrzejszych rzeczy, ktore widzialem w E60. Rowniez dlatego, ze jest bardzo prosta i DZIAŁA! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmądrzejszą rzeczą jest 5cio litrowy zbiornik na płyn. Swoją drogą dlaczego nikt nie wymyślił, żeby kwestię płynu ujednolicić, aby dało się go dolewać tak samo jak paliwo - z dystrybutorów na stacji do specjalnego wlewu. Jak by to ułatwiło ludziom życie....

 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmądrzejszą rzeczą jest 5cio litrowy zbiornik na płyn. Swoją drogą dlaczego nikt nie wymyślił, żeby kwestię płynu ujednolicić, aby dało się go dolewać tak samo jak paliwo - z dystrybutorów na stacji do specjalnego wlewu. Jak by to ułatwiło ludziom życie....

 

Kal

 

Tak i kilka dystrybutorów z różnymi zapachami. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmądrzejszą rzeczą jest 5cio litrowy zbiornik na płyn. Swoją drogą dlaczego nikt nie wymyślił, żeby kwestię płynu ujednolicić, aby dało się go dolewać tak samo jak paliwo - z dystrybutorów na stacji do specjalnego wlewu. Jak by to ułatwiło ludziom życie....

 

Kal

 

No lepiej niech nic nie ujednolicaja. Jak ujednolica, to bedziesz placil 10 PLN za litr plynu, ktory teraz mozna kupic w Biedronce za 2 PLN :)

 

A propos plynu - ASO BMW sprzedaje male buteleczki plynu (cena b. niska, nie pamietam ile) ktore wlewa sie do zbiornika i dopelnia woda. Tego plynu jest tam tyle, zeby po dolaniu wody do maksymalnego poziomu powstawalo odpowiednie rozcienczenie.

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie-tanich płynow z biedronki nie wolno używac w autach ze spryskiwaczami lamp. Ponieważ,jest produkowany na bazie taniego skazonego spirytusu,ktory nie ma własciwości smarujacych-efekt-zatarcie pompki. Tłumaczył mi to "spec" z branży olejarskiej itp. Baza takiego dobrego płynu do spryskiwaczy to izo.... glikol.Nie pamietam dokładnie. Zapamietałem tyle,ze ma byc wymieniony w składzie izo...-coś tam. :doh:

W Malborku na stacji Lotos jest rowniez dystrybutor z płynem do spryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmądrzejszą rzeczą jest 5cio litrowy zbiornik na płyn. Swoją drogą dlaczego nikt nie wymyślił, żeby kwestię płynu ujednolicić, aby dało się go dolewać tak samo jak paliwo - z dystrybutorów na stacji do specjalnego wlewu. Jak by to ułatwiło ludziom życie....

 

Kal

 

Tak i kilka dystrybutorów z różnymi zapachami. :mrgreen:

i różnymi kolorami :) a co

BMW - Radość z jazdy


http://i46.tinypic.com/161kd53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie-tanich płynow z biedronki nie wolno używac w autach ze spryskiwaczami lamp. Ponieważ,jest produkowany na bazie taniego skazonego spirytusu,ktory nie ma własciwości smarujacych-efekt-zatarcie pompki. Tłumaczył mi to "spec" z branży olejarskiej itp. Baza takiego dobrego płynu do spryskiwaczy to izo.... glikol.Nie pamietam dokładnie. Zapamietałem tyle,ze ma byc wymieniony w składzie izo...-coś tam. :doh:

W Malborku na stacji Lotos jest rowniez dystrybutor z płynem do spryskiwaczy.

 

srutu tutu

Muszą czymś uzasadnić cene 30 pln za 4 litry tego badziewia - 7,5 PLN za litr - NAJDROŻSZA rzecz na stacji !!

Zwykly plyn z biedronki, również na glikolu, daje rade i chociaż 4 razy tanszy nie zamarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.