Skocz do zawartości

Tueja przedniego wahacza - standard vs M3


Radarro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szykuje sie do kompletnego remontu zawieszenia. Poczytalem co nieco na forum i zostają mi 3 pytania:

- Czy warto wstawic tuleję od M3 (pełną) zamiast standardu? Jaka będzie odczuwalna różnica?

- Czy takie tuleje np na alledrogo (meyle) to prawdziwe meyle czy jakaś podróba może?

- Jak takie tuleje zamontować? Otwór nie jest centralnie. Jak ma być ustawiony otwór na wahacz względem obejmy trzymającej tuleje?

 

Z góry dzieki za odpowiedzi.

Radek

R6 + V4 = :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstaw pełne :!: :cool2: mam takie i laleczka :cool2: tuleje ustawiasz na strzałki jest na tulei i na uchwycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne będą bardziej sztywne i mniej podatne na uszkodzenia.

Jeśli otwór jest w innym miejscu niż powinien być ( czyli centralnie zamiast mimośrodowo - lub odwrotnie ) to może być potrzeba korekta ustawień przedniego zawieszenia.

 

Jeśli nie masz strzałek na obudowie od tulejek - to o ile dobrze pamiętam strzałki powinny być skierowane do środka auta:

--> <--

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełne będą bardziej sztywne i mniej podatne na uszkodzenia.

Jeśli otwór jest w innym miejscu niż powinien być ( czyli centralnie zamiast mimośrodowo - lub odwrotnie ) to może być potrzeba korekta ustawień przedniego zawieszenia.

 

Jeśli nie masz strzałek na obudowie od tulejek - to o ile dobrze pamiętam strzałki powinny być skierowane do środka auta:

--> <--

 

Pzdr,

 

Dobrze pamiętasz :) A co do podróbek hmmm ja kupowałem niby oryginalne Lemforder i prawą już wymieniałem dwa razy a z lewej strony mam jeszcze z roku 95" czyli fabryczna to ja nie wiem czy to właśnie jakieś podróbki czy co-nie tłukę po poboczach i wymijam co się da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry temat :D ja nawet nie wiedzialem ze istnieja pełne tuleje hehe :mrgreen: a siwezo jestem po generalce przedniego zawieszenia :!: przy najblizszej okazji zakupie pelne choc pewnie szybko to nie nastapi :P :8) pozdrawiam

...mimo staran otoczenia nie udało mu sie zmadrzec...BMW

http://allegro.pl/show_item.php?item=641252496


http://img.userbars.pl/80/15963.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozbieżność cenowa tych tulei. W intercarsie bez zniżek 228 zł dla tulei z LEMFÖRDERa. A na allegro cena waha się w okolicy 50 zł :)

 

Ciekawe jak sie ma to na jakość produktów na allegro.

 

Kolego przeczytaj mój post wyżej to będziesz wiedział jak się to do jakości ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przeczytaj mój post wyżej to będziesz wiedział jak się to do jakości ma.

 

No tak, napisałeś niby oryginalne. W intercarsie też są niby oryginalne. Nie wiem gdzie Ty kupowałeś i za ile. Nie chciał bym przepłacić w IC i kupić to samo co na allegro można miec za 50 zł. Wiec może niech sie wypowiedzą ludzie którzy zmieniali te tuleje i napiszą gdzie kupili za ile i jak się trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego z allegro te lemfordery mam i gdzieś w takiej cenie jak piszesz (były w komplecie ze sworzniami febi dlatego dokładnej ceny tulei nie ustalę). I od siebie tyle powiem że nie kupuj ich-ja następny raz biorę cokolwiek innego ale nie to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doradzcie mi jaki jest najlepszy sposób zeby je zalożyc,ja niedawno zmienialem,wprawdzie nie na pelne ale mam zamiar tak owe nabyc droga kupna ale nawet z tymi zwyklymi niby febi a tak sie nameczylem ze koniec swiata

 

A ściągałeś wahacz przy zakładaniu? Ja próbowałem zedrzeć ją bez ściągania wahacza metodami rzemieślniczymi i nie bardzo jej się złazić chciało-wymontowałem wahacz, i po prostu szlifierką kontową rozciąłem starą tuleje :D Przy zakładaniu nowych-wahacz w jakieś imadło, rurka dobrej średnicy i pierzesz aż wlezie :D (już czekam na komentarze "poco takie rzeczy robić, lepiej za wymianę dać 80zł i się nie męczyć").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja uważam że lepiej się pomęczyć i założyć samemu:P W sumie troche roboty jest ale mi się udało wszystko zrobić bez ściągania wahacza. Poliuretanowe tuleje napewno będę trwalsze ale podobno co jakiś czas trzeba je smarować bo potrafią piszczeć. Ja jeszcze nie zauważyłem tego zjawiska:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.