Skocz do zawartości

Stukanie z tyłu auta + Film


erp71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno nabyłem e30 w trakcie jego zakupu wszystko było ok jednak wracając nim do domu zaczęło stukać w tylnej części auta. Po przyjeździe do wrocławia odwiedziłem warsztat na ul.przemkowskiej. Auto wjechało na podnośnik i zostało sprawdzone przez mechanika który stwierdził uszkodzone łożysko w prawym kole oraz wymianę tylnych hamulców (nie ściągał bębnów). Co najlepsze po opuszczeniu auta z podnośnika przestało stukać a nic nie było robione. Pojeździłem tydzień czasu i nagle znowu stukanie wróciło. Pojechałem do warsztatu B&W na buforowej z zamiarem wymiany łożyska, jednak po zdjęciu prawego bębna okazało się ze okładzina odpadła z jednej szczęki :roll: i latała luźno w bębnie. Okładzina została wyjęta i został założony bęben spowrotem. Stukać przestało a w warsztacie powiedzieli ze okładzina była tego przyczyną. 3 dni później wymieniłem bębny, szczęki i cylinderki. Po pięciu dniach znowu stuka tak samo jak wcześniej :cry: Wydaje mi się ze odgłosy dochodzą z tylnego prawego koła. Stuka tylko wtedy kiedy auto jest na biegu, przy hamowaniu silnikiem, przyśpieszaniu. Stukać zaczyna przeważnie przy prędkości powyżej 30km/h. Dźwięk jest raczej metaliczny. Może ktoś wie gdzie tkwi problem? :mad2:

 

:!: :!: :!:

Dodaje film na którym słychać dobrze stukanie: http://www.youtube.com/watch?v=BOv6zrGK714

:!: :!: :!:

Oraz pliki dźwiękowe (bardzo dobrze słychać w pliku 'Nagranie (8)' ): http://www.sendspace.com/file/6hmpoi [970kb]

:!: :!: :!:

Edytowane przez erp71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego opisu trochę ciężko wywnioskować przyczynę. Ale sugerując się tym ze stukanie przechodzi po podniesieniu auta na podnośniku, a po jakimś czasie wraca to przyjżałbym się uwaznie tujejom metalowo-gumowym które mocują belkę tylnego zawieszenia do nadwozia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem coś podobnego wymieniłem łożysko a tu dalej raz było raz nie ale już potem coraz częściej wiec wymieniłem tak jak tu koledzy piszą całą oske i już tego problemu nie było wejdź pod autko i sprawc luzy na jednej i na drugiej osi powinieneś wyczuć znaczny luz na jednej z nich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam daje tutaj na 100% tuleje metalowo-gumowe.

Mialem kiedys cos podobnego w e36 .

Myslalem z poczatku , ze to cos z hamulcami w lewym tylnym kole.

Pozniej myslalem ze to poluzowany tlumik.

Np gdy czasami zjezdzalem z ronda slyszalem ten halas.

czasami przy ruszaniu.

Objawem tego jest , ze nie ma reguly kiedy to slychac.

czasami moze byc dobrze czasami moze halasowac ciagle.

Czesto slychac to przy skrecie.

 

Na bank to tuleje metalowo-gumowe.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To na pewno nie są hałasy wydawane przez ŻADNE elementy metalo-gumowe typu tuleje, czy poduszki czy cokolwiek!!

Posłuchaj vindevila i zdiagnozuj przegub!

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dyfra to nie spotkałem się aby stukał wyć owszem może ale tu tak jak koledzy piszą przegub, używaną cala półoś kupisz za około 100zł tak samo mi się tłukło w moim E30 318i

a co do siły skrętnej to pracuje tylko nie lewo prawo tylko góra dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na półoś i któryś z przegubów wewnętrzny albo zewnętrzny ale raczej zewnętrzny.

 

Zaznaczam że tylko jeżeli jesteś pewny bębnów miałem ostatnio podobnie i okazało się że zerwało sprężyny i blokady i wszystko latało może sie znowu odbezpieczyło i robi tam spustoszenie nawet bardziej bym stawiał na to niż na półoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na półoś i któryś z przegubów wewnętrzny albo zewnętrzny ale raczej zewnętrzny.

 

Zaznaczam że tylko jeżeli jesteś pewny bębnów miałem ostatnio podobnie i okazało się że zerwało sprężyny i blokady i wszystko latało może sie znowu odbezpieczyło i robi tam spustoszenie nawet bardziej bym stawiał na to niż na półoś

 

Pewny na 100% nie jestem ale wtedy sprężyny i cała reszta trzymająca kocki była ok. W pon podniosę auto i zobaczę jak wyglądają hamulce z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po podniesieniu auta i kręceniu kołem było słychać metaliczne tarcie bez ściągania czego kolwiek a w czasie jazdy stuki a czasami ustępowały a czasmi mocno waliło, ale sprawdź w ogóle bo może odbezpieczyło sie coś bo było np uszkodzone gniazdo na szpilkę zabezpieczająca trzymającą szczęki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bmw ma na tyl naped i tam nie ma zadnych kulej ani nic wiec nie porownuj toyoty do tego

Dobrrrre . Beemka ma niezależne zawieszenie i tam są przeguby i w dodatku cztery.

A nawiasem mówiąc czas Ci ucieka a auto nie jeździ. Słuchaj ludzi co z tematem się spotkali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście zakłądając że hamulce są zrobione dobrze... Miałem takie stuki w innych zamochodach z hamulcami bębnowymi jak szczenki tłukły sie o beben ale rozumiem że "wymieniacze" zrobili wszystko tak jak należy..... Wymieniacze to wg mnie mechanicy bo teraz niestety juz prawie wszyscy tacy są:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
na 100% to przegub miesiąc temu miałem ten sam problem ,kupiłem używaną półoś wymieniłem i stukanie ustało koszt półosi używanej to w moim przypadku 80 zł jak dzwoniłem do Autoryzowanego salonu BMW za półoś powiedzieli mi 1600 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.